Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csókolóztam (más nem volt)...

Csókolóztam (más nem volt) egy sráccal és közben lett egy seb a számban (fogszabályzó), elkaphattam a HIV-et?

Figyelt kérdés
Félek, hogy elkaptam a HIV-et. Beszéltem orvossal is és ő azt mondta, hogy kb. lehetetlen. Ti azért elmennétek szűrésre a helyemben?
2021. aug. 19. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha HIVes a srác, akkor csekély esély van rá.
2021. aug. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha az orvos sem nyugtatott meg, akkor valószínűleg így is- úgy is elmész szűrésre, mindegy itt mit írnak.

Ha azt érzed az ad megnyugtatást, akkor csináltasd meg. Aztán elfelejted ezt az egészet :)

2021. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy az e... :(((
2021. aug. 19. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Mivel az országban a hiv pozitívak kb 20-25%a ismert, így az is lehet hogy ő is az, csak nem tud róla. De ennyi erővel mindenkiről azt gondoltalhatod, hogy HIVes, aki az utcán veled szembejön.

Nagyon minimális (az a tipikus 0.0000001%) ha egyáltalán az a srác, hidd el az orvos sem akar szivatni.

Tedd azt amivel meg tudsz nyugodni, de emiatt ne emészd magad

2021. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
92%
Nem vagy HIV-es.
2021. aug. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Várj 2-3 hetet, majd menj el vért adni. Ha fertőzött vagy, értesítenek. Ha nem, tettél valami jót.
2021. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:
100%

Én űgy emlékszem, hogy amikor a HIV ujdonság volt, egyetlen esetet hasonló terjedést találtak, amikor mindkét félnek erősen vérző fogínygyulladása volt.

A HIV nem terjed nyállal:

" a betegség nem terjed étellel, ivóvízzel, uszodavízzel, verejtékkel, könnyel, nyállal, rovarok csípésével."

[link]

"Egy fertőzött embernek minden testváladékában (izzadtság, nyál, vizelet stb) található vírus, de ezekben a testnedvekben a koncentrációja annyira elenyésző, hogy azzal fertőzni nem tud."

[link]

"A HIV csak bizonyos testnedvekkel terjed, nyállal például egyáltalán nem"

[link]

2021. aug. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es. Azt az esetet amúgy én is olvastam, de elvileg az orvosok nem hisznek benne, mert az a két személy elvileg le is feküdt egymással, ráadásul elvileg a gumi is kiszakadt. Szóval elméletileg nem történt még olyan, hogy csókkal terjedt volna.


Nagyon szépen köszönöm a linkeket. Mindjárt elolvasom mindet. :)))

2021. aug. 19. 14:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!