Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ki ért a virológiához leginkább?

Ki ért a virológiához leginkább?

Figyelt kérdés

Jelenleg covid ügyben mindenféle orvos megnyilvánul a médiában egymásnak sokszor teljesen ellentmondó állításokat téve. Az álvirológus celeborvosainknak azonban teljesen más a szakterületük, mindkét oldalon. Bizonyára mindegyik ért valamit a virológiához is, de a megmondóembereink jelenleg mindenféle más területről valók.

Én nem ismerem a SOTE orvosi képzéseit és hogy egyes szakorvosoknak mit kell tudni, ezért is kérdezem.



2021. aug. 24. 16:24
A kérdező szavazást indított:
A kardiológus
A növénybiológus
Az állatorvos
A gyógyszerész
A természetgyógyász
A politikus
Az interneten kiokosodott közember
Egyik sem ért hozzá
Mindendegyik ért hozzá
22 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Egyik se teljesen, de ha tippelnék az állatorvos jobban közel van hozzá, utána a kardiológus és végül a növénybiológus.
2021. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem néz utána a naprakészen a dolgoknak,akkor egyik se. De némelyiknél van egy alap képzés, amit megtanult. Én is az állatorvost mondanám először, utána a kardiológust, utána a növénybiológust, a gyógyszerészt, a természetgyógyászt, és végül az interneten kiokosodott embert, bár utóbbi lehet megelőzheti a természetgyógyászt, ha jó helyről, alaposan informálódik, mindennek utánanéz, ha nem ért valamit. Lassan 2 év alatt ha elég ügyes, szorgalmas, a főbb dolgokat megtanulhatja a neten. ( Ja és ne csak a magyar hírportálok cikkeit olvassa el)
2021. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
A politikus kimaradt, ő az interneten kiokosodott ember után jön.
2021. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Hülye kérdés.


Akinek van orvosi/gyógyszerész végzettsége, az valamennyire ért hozzá, nyilván nem szakértő, de az alapvető téziseket tudja, valamint ha bent dolgozik a kórházban, akkor mellette van a tapasztalat.


Konkrétan virológusnak senki nem tud tanulni, aki ezzel foglalkozik, annak több éves kutatási háttere van mögötte. Lehet foglalkozni vírusokkal biotechnológusként, biológusként, biomérnökként, orvosként, állatorvosoként, gyógyszerészként is, mivel ennek a tudománynak eléggé elmosottak a határai.


Tehát minden, a területhez kapcsolódó végzettséggel rendelkező ért hozzá, csak más szemszögből.


De pl. feltehetném azt a kérdést, hogy ki ért jobban az élelmiszerekhez? Az élelmiszermérnök vagy a dietetikus?

2021. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A mikrobiológus. Van pl. orvosi mikrobiológia, klinikai mikrobiológia szakvizsga. Akik nyilatkoznak, azok közül egynek sem ez van. Az infektológus a betegség kezeléséhez ért, de ahhoz nagyon.
2021. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
A Facebook-felhasználók, különösen a Koronavírus Tájékoztató Oldal hozzászólói.
2021. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Én orvos, vagyok, nyilván értenem kell hozzá valamilyen szinten, és tanultam is. Mi a kérdés?

Vagy milyen példákat mondanál, amikor (igazi)orvosok nyilvánosan hülyeséget mondtak, amikor magáról a vírus tulajdonságairól, viselkedéséről volt szó? Most Cili nénit, meg a Zacher vs. Merkely "lesz negyedik hullám -nem. lesz negyedik hullám" vitákat hagyjuk, annak a tudáshoz semmi köze, nem is arról szól.

2021. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát Orbán Viktor. Nem tudtad?
2021. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Én miért nem vagyok rajta?


3-as

Nézd meg még egyszer.

2021. aug. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az állatorvosok sokkal többet tanulnak fertőző betegségekről, mint a humán orvosok - ha meg konkrétan Rusvairól beszélünk, ő nem is "igazi" állatorvos (mert nem foglalkozott soha betegellátással), ő olyan virológus, aki történetesen az Állatorvosi Egyetemen dolgozik. Tehát mint virológus, ő ért hozzá a leginkább, más kérdés, hogy ha nem azt mondaná, amit politikailag elvárnak tőle, akkor nem az ő arca elé tolnák a mikrofonokat napról napra.
2021. aug. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!