Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kaptam 2db. Pfizer oltást, kb...

Kaptam 2db. Pfizer oltást, kb 4 hónapja, van esély rá hogy elkapom a vírust?

Figyelt kérdés

Elsején utazom ki Közép Amerikába El Salvadorba, meglátogatni egy régi barátomat 12 napra, már olyan rég beszéljük ezt az utat, öcsém valami torokgyuszis köhögős valamit elkapott, mi van ha a vírus tüneteinek egy töredéke.. Magától a vírustól nem tartok, csak mi van ha emiatt nem utazhatok el, nem akarok már pcr tesztre költeni, Párisban szállok át illetve Mexico-ban, mindkét helyre elég a védettségi igazolvány amit kaptam.

Kicsit attól tartok, mi van ha elkapok valamit, és emiatt nem engednek tovább valahol, még ha csak egy megfázás is..



2021. aug. 28. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem csinálnak tesztet, akkor nincs probléma.
2021. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Igen, van esély rá. A Pfizer (Moderna szintén) jelenlegi Delta variáns végett kb. 50-60%-os hatékonysággal bír.
2021. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Lázmérőzés mindenhol lesz, ott hiába lobogtatod az oltási igazolványt.

Mondjuk azt nem értem, az oltottaktól miért nem követelik meg a PCR tesztet, hiszen ha fertőzöttek, ugyanolyan koncentrációban mértek a nyálkahártyájukon vírust, mint az oltatlanoknák.

2021. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Védettségi igazolvany nem csak 3 hónapig érvényes?
2021. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Illetve jelenleg Amerika az egyik legrosszabb ország vírus szempontjából.
2021. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
3-as en ugy tudom hogy akinek oltasa van annak is ket negstiv teszt kell hogy beutazhasson. Csinaltass antigen tesztet. Bar irtad hogy nem akarsz penzt fizetni sem pcr tesztre sem antigen test vizsgalatra.
2021. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*negatív
2021. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Hehe. Minden birka el fogja kapni a vírust és sokkal jobban meg fog tőle betegeni mint az oltatlan, mert retteg és bevonzza.
2021. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krwkco ***** válasza:
74%

"mert retteg és bevonzza."

Ez úgy van, mint a kutyáknál vagy a medvénél? A vírus megérzi ha valaki fél tőle és ráveti magát?

2021. aug. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
6* én a KLM-et hívtm és elvileg elfogadják az igazolványt ezeken a helyeken, illetve bakker vaak nem három hónapra jó, én ha a qr kóddal leolvasom illetve az EESZT alkalmazással megnézem és zöldel mutatja hogy érvényes, csak mutatná hogy lejárr vagy valami ha nem újjat kéne oltatni vagy nem tudom..
2021. aug. 29. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!