Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Be kell oltanom magam az első...

Szandi2001 kérdése:

Be kell oltanom magam az első adag vakcinával, de rá egy hétre kell csináljak tesztet utazás miatt. Lehetséges, hogy az oltás miatt pozitív lesz a teszt és nem tudok elutazni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem, kivéve ha megfertőződz. De magától az oltastol nem lesz pozitív.
2021. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Az oltastol nem lesz pozitív
2021. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan, hogy be kell oltatnod magad. Nem kötelező. És azzá se tehetik, mert akkor is van két megoldás, vagy irány külföld, vagy felvágod az ereid.
2021. aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Külföldi utazáshoz sem kell minden esetben oltás. Attól függ, hogy hova mész (EU-n belül elvileg elég az EU-s igazolvány is, a magyar diszkrimináció kártya semmit nem ér a legtöbb helyen).


[link]


Ezáltal ha van negatív PCR teszted (a pontos érvényességi időtartamot most nem tudom fejből) akkor beutazhatsz ezen kártyával. Eeszt-n keresztül, ügyfélkapus bejeletkezéssel lehet igényelni tudtommal.

2021. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ukrajnába kell mennem, oda kell teszt. Azért kell csináljak majd, de előtte muszáj beoltsam magam, mert kötelezik az egyetemen.
2021. aug. 30. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Hát akkor csak Ukrajnába mennék, de az egyetemet otthagynám.
2021. aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Ja, az más. Egyetem miatt ha muszáj akkor sajna ez van. Sok oltáshívő lepontozott, pedig csak belinkeltem a hivatalos álláspontot. Egyébként hivatalosan az EÜ-n kívül senkit nem kötelezhetnek covid elleni oltásra. Sajnos a valóság mást mutat...
2021. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem hagyhatom ott az egyetemet, mert nem akarom oltani magam. Félő, hogy úgyis megfogják az embereket valamivel.
2021. aug. 30. 12:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy azóta volt-e teszted. Gondolom PCR kell az utazáshoz… Ha jó minőségű a teszt és megfelelően tárolták, akkor ha nem vagy fertőzött, nem mutathat pozitívat a teszt. Tudom, kicsit para, de minden rendben lesz a teszttel.
2021. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!