Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lelki okok lehetnek hatással...

Lelki okok lehetnek hatással az immunrendszerre?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 6 hónapban feltűnően sokszor voltam beteg, és midig egyre komolyabbak voltak a tünetek. Ma este olyan rosszul voltam (40 fokos láz, mindenem fájt, a szememtől a szívemen át a lábamig) hogy majdnem mentőt kellett hívnom. Reggelre hálistennek jobban lettem.


Olyan mintha minden vírus vagy fertőzés átmenne rajtam. Mintha az immunrendszerem nem is létezne. Elkezdtem keresni az okokat, és azon gondolkodtam, hogy lehet-e ez a "lelkem" miatt? A következő dolgok történtek az elmúlt pár hónapban:


- Meghalt a nagymamám

- Édesanyám rákos lett. Rosszindulatú, áttétes. Szerencsére a kemó viszont sikerrel járt.

- Édesapámnak van egy bolond testvére. Így sokszor kell neki segíteni.


Ez a három is hatással van/volt rám, de kezdem már elfogadni, felfogni. A legújabb a következő: Belekerültem egy olyan kapcsolatba, ahol az elején volt fellángolás a részemről, de már elmúlt, és nem érzek szerelmet. Viszont a lány nagyon szerelmes belém és mindent megadna értem, egy angyal. Nem tudok vele szakítani, képtelen vagyok bántani, olyan kedves velem, és annyi mindent megtett értem. Ha látnám összetörve, az én szívem is összetörne. Ő egy angyal.


Nem tudom mit csináljak. Úgy érzem így ezt nem tudom sokáig tovább csinálni.



2021. aug. 31. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor depressziós voltam, nekem is sokszor volt, hogy megbetegedtem, de mondjuk semmi komoly nem volt,hamar kilábaltam a megbetegedésből, emlékeim szerint gyomor gondok voltak ilyenkor.
2021. aug. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. Ma több emberrel is beszéltem, aki hasonlóan volt, illetve egy orvos is ezt mondta. Most próbálok dolgozni rajta.
2021. aug. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg lehetséges. Sokáig nem hittem el, hogy ez így is működhet, és a saját bőrömön kellett megtapasztalnom ahhoz, hogy ez megváltozzon.
2021. aug. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tapasztalatból mondom
2021. szept. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok tudomány bebizonyította, higy stressz is hozzajarul a sok betegseghez
2021. szept. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Tartja a mondás: Ép testben, ép lélek.
2021. szept. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Igen lehetsz, én kérdésem ez:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-ferto..


Pont erre akarok választ kapni, hogy éljem túl, hogy ne legyek állandóan beteg.

2021. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!