Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha az oltásod véd,akkor nekem...

Ha az oltásod véd,akkor nekem minek? Ha az oltásod nem véd,akkor nekem minek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 3. 01:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 Argloss ***** válasza:
57%
Képzeld el úgy, mint a biztonsági övet. Jó esetben megvéd, ha meg nem, akkor legalább az autóból kirepülő tested nem öl meg senkit.
2021. szept. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/115 anonim ***** válasza:
31%

"Ha az oltásod véd,akkor nekem minek?"

Továbbadom neked.


"Ha az oltásod nem véd,akkor nekem minek?"

Hogy védett legyél.

2021. szept. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/115 anonim ***** válasza:
38%

Birkákat akarnak legelni a nagyok...


Politikai háttér az egész

2021. szept. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 anonim ***** válasza:
43%
Jó kérdés. Sok sok agymosott idióta erőlteti a szutykát...
2021. szept. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/115 anonim ***** válasza:
62%

Roppant egyszerű.

1. Vannak emberek, akik a koruk, vagy a betegségük miatt nem olthatók. Illetve azok, akiknél a betegségük miatt az oltás nem hatékony. Na meg ugyebár egyik oltás sem 100%-os. Akiknek így nincs védelme, azokat az védi, ha a környezetük oltva van.

2. Ha az oltatlanok között bedurvul a következő hullám, akkor azért, hogy megmentsék őket, megint le kell állítani az egészségügy többi szegmensét. Tehát azok az oltottak, akiknek más egészségügyi problémájuk van, nem fognak orvosi ellátáshoz jutni. Szóval ez már nem csak az oltatlanokat érinti.

2021. szept. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/115 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt #5 helyesen szólt.


Másrészt, az oltás nem úgy működik, hogy aki be van oltva, az tuti nem kapja el és mindentől védett, csak valószínűleg nem lesz olyan súlyos a lefolyása / nem hal bele.


Hosszú távon az a cél, hogy a vírus kipusztuljon / eltűnjön közülünk, mint a korábbi nagy járványokat okozó fertőzések esetében. A vírus csak adott hatékonysággal tud emberről emberre terjedni. Aki be van oltva, arra kisebb valószínűséggel terjed, illetve az ő szervezete hamarabb leküzdi, így kevesebb embernek tudja továbbadni.


Amíg a vírusnak kedveznek a feltételek, addig szaporodik és terjed. Ha nincs elég megfertőzhető ember egységnyi idő alatt a közelében (értsd: "túl sok" az oltott) akkor a vírusok száma, ezzel a megbetegített emberek száma csökkenni fog.


(Én pl. azért oltattam be magam amint lehetett, hogy nehogy a szüleimnek hazavigyem aztán komoly bajuk legyen, esetleg bele is haljanak. Sajnos történt ilyen az ismerettségi körben. Persze a szüleim is beoltatták magukat az első adandó alkalommal, amivel mélyen egyet is értek.)

2021. szept. 3. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 anonim ***** válasza:
60%
Na pont ezért tartunk itt ahol...
2021. szept. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 anonim ***** válasza:
58%
Oké, nekem aztán nyolc. De ha elkapod és fuldokolsz akkor ne is menj orvoshoz, bízd a szuper immunrendszeredre, kúráld ki magad otthon. ha meg nem sikerül egy gonddal kevesebb nekünk.
2021. szept. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/115 anonim ***** válasza:
39%

4es sok agymosott idióta nem érti mi ez az egész, csak hajtogatják az összeesküvés elméletiket a 2 bites agyuk szüleményeit.


Érdekes, meg lehet nézni az oltottak és a nm oltottak összetételét.

A diplomás értelmiségiek 85%-a oltott.

Nos ebből is látszik sok minden

2021. szept. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/115 anonim ***** válasza:
60%
Az oltás azt védi akinek van, aki nincs beoltva azt nem, mert aki be van oltva az is fertőzhet, csak nem lesz beteg, vagy kevésbé.
2021. szept. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!