Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki annyira bízik a saját...

Aki annyira bízik a saját immunrendszerében, mintha az csodaszérum lenne, az tudja, milyen csúnya dolgokat okozhat a saját immunrendszerünk?

Figyelt kérdés

Autoimmun reakciók széles sora vagy egyszeri behatásként (de élethosszig tartó károsodást okozva) vagy autoimmun betegség vagy anafilaxiás sokk vagy egyéb, súlyos allergiás reakció.

Ezek elképesztő gyakoriak.


Eleve a felnőtt népesség állítólag 10%-a autoimmun beteg, zömében nők. Így gyors fejszámolással minden ötödik nő érintett reumatoid artritiszben, lupusban, pikkelysömörben, pajzsmirigy alulműködésben és a többiben.

Még ennél is gyakoribb, amikor valakinek az élete során fordul elő valamilyen kóros immunválasz, ami hónapokig tartó kezelést vagy élethosszig tartó gondot okoz.


Vírusfertőzés során a citokinvihar például. Vírusfertőzésnél sokszor nem a vírus öl, hanem a saját immunrendszer...


Igen, a korona ellen nem oltatók érvei miatt merült bennem fel a kérdés....



2021. szept. 12. 16:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
És mi a kérdés?
2021. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Ami oda van írva.
2021. szept. 12. 16:20
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Igen, tudjuk. És te tudod, hogy az ember halandó? Szóval olyan is van, h vki makk egészséges, de félrenyeli a falatot és megfullad, vagy elcsúszik a kádban, bebssza a fejét és meghal, vagy elütik a zebrán. Én egyéb okok miatt nem oltattam be magam, és a covidon kívül százezerféle egyéb módon meghalhatok, és meg is fogok. És akkor még nem beszéltem az aszteroida becsapódásról, vagy egy szupervulkán kitörésről, amikor MINDEN ember kb egyszerre fog meghalni, ha be van oltva-ha nem.
2021. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Attól, hogy az ember egyszer meghal, attól még tehet óvintézkedéseket, amikor éppen tud, rendelkezésre áll. Ráadásul szerintem a zöme nem a haláltól fél a korona kapcsán, hanem a tartós egészségkárosodástól.



A "saját immunrendszeremben bízom" duma meg egész egyszerűen kikészít.

2021. szept. 12. 17:06
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Köszönjük a reklámot, nem kérünk belőle, akár mennyire is győzködsz a hülyeségeiddel.
2021. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Mit reklámoztam?
2021. szept. 12. 17:39
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem mi a kérdés… én egy csomó mindenre allergiás vagyon -és ezért igaz hogy külön megfigyeltek - de semmi bajom nem lett egyik dózistól se (pedig más már váltott ki anafilaxiat nallam ) ráadásul millióból kb 10 eset amibe SENKI nem halt meg!! A kórházak erre fel vannak készülve! Szóval az elképesztő gyakori helyett a nagyon ritka kategóriába esik! Egészen pontosan matematikailag 0,00001%! Tisztában vagy azzal hogy mi az a citokin? Egy szignál transzdukcióban részt vevő anyag , ide tartozik az IL a TNF is.. maga a vírus tényleg előidézhet citokin vihart de nem az immunrendszer öl meg te nagy okos… hanem a vírus olyan mértékű gyulladást kelt a szervezetben hogy a sejtek elpusztulnak amik a természetes immunitást képzik és a granulumaiból ki szabaduló sejt tartalom gennyt képez (főleg a neutrofilek) és ez szépen felül fertőződöik bakteriálisan kapsz egy jó kis penumoniat aztán Hello szia van… Na ezt mind ki lehet védeni az oltasokkal vagy rosszabb esetben is le lehet redukálni egy kellemetlenebb megfázásra!
2021. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%
Hogy jött ki a 10%-ból minden ötödik?
2021. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

8


A 10% eleve minden tizedik ember, de ennek döntő többsége nő, ez már kb majdnem minden ötödik.

2021. szept. 12. 17:51
 10/28 A kérdező kommentje:

7


Pont, hogy azt nem értem, hogy az oltatlanok hogy bírnak bízni az immunrendszerükben (állandóan ezt használják érvként), amikor inkább félni lehetne tőle.

2021. szept. 12. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!