Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki annyira bízik a saját...

Aki annyira bízik a saját immunrendszerében, mintha az csodaszérum lenne, az tudja, milyen csúnya dolgokat okozhat a saját immunrendszerünk?

Figyelt kérdés

Autoimmun reakciók széles sora vagy egyszeri behatásként (de élethosszig tartó károsodást okozva) vagy autoimmun betegség vagy anafilaxiás sokk vagy egyéb, súlyos allergiás reakció.

Ezek elképesztő gyakoriak.


Eleve a felnőtt népesség állítólag 10%-a autoimmun beteg, zömében nők. Így gyors fejszámolással minden ötödik nő érintett reumatoid artritiszben, lupusban, pikkelysömörben, pajzsmirigy alulműködésben és a többiben.

Még ennél is gyakoribb, amikor valakinek az élete során fordul elő valamilyen kóros immunválasz, ami hónapokig tartó kezelést vagy élethosszig tartó gondot okoz.


Vírusfertőzés során a citokinvihar például. Vírusfertőzésnél sokszor nem a vírus öl, hanem a saját immunrendszer...


Igen, a korona ellen nem oltatók érvei miatt merült bennem fel a kérdés....



2021. szept. 12. 16:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
37%

A kamasz fiúknál nagyobb az esély, hogy a pfizertől kerülnek kórházba, mint a mesterségesen előállított covidtól. Ezt le merik már írni az újságok, képzelheted mekkora baj lehet az oltások körül, ha ezt lemerik írni nyilvánosan.

Az immunrendszeremnek köszönhetően már 3 hullámot túléltem😂, pedig járok dolgozni, vásárolni, mindenhova. Maszkot nem hordok, kezet nem fertőtlenítek, itt száradt be az asztalomon a fertőtlenítő zselé. Van család is, akik szintén járnak, suliba, dolgozni, rokonokhoz, mikor hova. Ha tv-ben nem mondák volna folyamatosan, nem is tudtuk volna, hogy ekkora a baj😂. Láttál te valamit betegség miatt zárva?

Jobban bízok a saját szervezetemben, mint az ilyen ki tudja, ki miért csinált löttyökben.

2021. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

21


Egy csúnya autoimmun reakció után is ezt mondanád?



Nálam csinált csúnya dolgokat az immunrendszerem, szóval megtanultam, hogy előbb bízzak még egy csalfa emberben is.

2021. szept. 13. 10:35
 23/28 anonim ***** válasza:
26%

47-éves,egészséges férfi vagyok, nincs autoimmun betegségem, csak a térdem szokott mostanában fájni néha a lépcsőn, de csak ha felfelé megyek.

21#

2021. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

23


47 évesen egészségesen, az igen. Jó géneket örököltél és ezek szerint nem ért komolyabb károsító hatás magzati vagy csecsemőkorban sem.


Örülj, ha még nem volt autoimmun reakciód. Sokaknak már igen. Nem feltétlen autoimmun betegség, csak egyszeri rombolás, amitől élete végéig defektje lesz. Nekem ilyen is van.

2021. szept. 13. 10:55
 25/28 anonim ***** válasza:
65%
Kedves 20-as hol írtam hogy szar? Új eljárás, nem azon az elven működik, magyarul nem lehet egy kalap alá venni az leírtakkal. A Netflix még 2 éve a dokumentum sorozatában kiadott egy részt, ami szépen elmagyarázza laikusoknak is az új generációs vakcinák működéséi elvét.
2021. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Milyen automminun tüneteid voltak Kedves kérdező? Nekem lehet hasonló az oltástól? (Sputnyik)
2021. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Fülzúgással élek. Igazából már vagy 10 éve és akkor hallom, ha figyelek rá, kb fél-egy éve került a látókörömbe, addig mindigis normálisnak gondoltam, azt gondoltam, csak az a kóros, amikor zavaró/alapzaj mellett is hallható, nemcsak csendben.

Namost ez autoimmun eredetű, szteroiddal kezelik, ha időben észre veszik.


Ezen kívül enyhe asztma, krónikus bronchitis, krónikus orrmelléküreg-gyulladás volt tinikoromban a nyomorék immunrendszerem miatt.

Illetőleg zavaros, hogy mi volt, mi van, de nem voltam jól akkoriban, maradjunk annyiban.

2021. szept. 13. 15:49
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Engem még a Lyme-kórtól is megvédett, pedig kokárdám volt kullancs után és nem szedtem semmit még sem lettem Lyme-kóros. Tetnusztól is megvédett pedig gyökér sértette fel a kezem a kertben és csupa föld volt, vérzett. Nem adattam be tetanuszt. Covid ellen is megvédett, oltva se vagyok, átestem rajta és semmi bajom sem volt.
2021. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!