Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet az, hogy nagyon...

Hogy lehet az, hogy nagyon sokan egyetlen korona elleni vakcinát sem kaptak, és még mindig élnek? Tényleg a vakcina menti meg az életet, vagy erre az oltatlanok már rég rácáfoltak??

Figyelt kérdés

2021. szept. 13. 15:20
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
90%

10


Három nagy tényező van, a genetika, a környezet és az életmód. Illetve a negyedik az egészségi ellátás.



[link]


[link]



Sajnos a legegészségesebb életmód ellenére lehet valaki rákos.

9-es, jobbulást neki!!



Amúgy én mindkét végletre allergiás vagyok.

Nem, nem csak az életmódunktól függ minden és nem, nem mindegy, milyen életmódot élünk.

2021. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
68%

#10

Ki írt olyat, hogy semmi közünk? Azt írtuk többen, hogy nem lehet bármit gyógyítani/megelőzni egészségtudatos életmóddal.


Példák:

- súlyos vashiánnyal és kis tüdőkapacitással születtem. Igen, fejleszthető és aránylag normális életet élek, de van amikor érződik a hatása

- párom kamaszként sportolt, nyilván nem dohányzott, egészségesen evett, mégis lebénult nyaktól lefele egy vírusos betegség szövődményeként (GBS), helyre jött annyira hogy tud járni bot nélkül, de az orvostudomány jelen állása szerint soha életében nem fog tudni pl. lábujjhegyre állni

- apukámnak volt még évekkel ezelőtt egy frontális autóbalesete (szembe jött egy részeg sofőr) amiben szilánkosra törtek a lábai, ennek viseli a nyomait a mai napig

- kollégám szintén vírusfertőzés szövődményeként lett siket ovis korában, természetesen ő se dohányzott és élt egészségtelen életet hosszú időn keresztül, mikor ez bekövetkezett


Elárulnád, hogy ezeket a helyzeteket hogy lehetne megelőzni vagy meggyógyítani némi tudatos életmóddal?

2021. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
51%
#6: Tévedsz. Pont hogy az oltottak rettegnek, mert rá akarják kényszeríteni az oltatlanokra is a vakcinát, holott ha az olyan jó lenne, akkor nekik tök mindegy kellene hogy legyen ki van beoltva, hiszen őket úgyis megvédi.
2021. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
53%

#13

- még mindig valószínűségek vann

- ha jelen van a vírus mutálódhat (ami megint újraírhatja az összes kapcsolódó esélyt)

2021. szept. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
35%

"Pont hogy az oltottak rettegnek, mert rá akarják kényszeríteni az oltatlanokra is a vakcinát, holott ha az olyan jó lenne, akkor nekik tök mindegy kellene hogy legyen ki van beoltva, hiszen őket úgyis megvédi."


Én nem rettegek, és hiszem hogy engem megvéd. Ettől függetlenül nem szeretném, hogy megint tele legyenek a kórházak, és ne lássanak el engem pl. egy törött lábbal. Na meg az se lenne jó, ha az újabb lezárások miatt megint elvesztené egy csomó ember a munkáját.

Amúgy engem személy szerint nem érdekel, én tök élveztem eddig is a home office-t, és a lezárások alatt is marhára feltaláltam magam otthon. Szóval az én életem szempontjából jöhetne még 60 hullám is nyugodtan, nem félek tőle. De van bennem annyi belátás, hogy tudjam, nem mindenkinek lenne ennyire jó...

2021. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
53%
Van egy ilyen immunrendszer nevű micsodája az embereknek ami tökéletesen ellátja azt a funkciót ami szükséges egy influenzaszezon túlélésére. Ráadásul a legbiztosabb nyájimmunitás is ennek a segítségével érhető el, az oltásokkal ellentétben. ;)
2021. szept. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
38%

16


Ami citokinvihart okoz és megöli a saját szervezetet, vagy összezavarodik a vírusfertőzést követően és autoimmun betegség alakul ki vagy csak egyszer rombol, de akkor élethosszig tartó problémát okoz.

2021. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
40%
Az immunrendszer olyan, mint a csalfa házastárs, illetve rosszabb. Nem annyira tökéletesítette az evolúció, persze érthető, a szaporodás, így a faj fenntartása így is biztosítva van.
2021. szept. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 Ypszilon1980 ***** válasza:
54%
Ehhez én nem értek, nem vagyok sem virológus, sem immunológus, csak azt tudom, hogy a szakemberek véleményére hagyatkozok. Bízom benne, hogy az oltás pozitív hatással volt és van rám, de nem sajnálom az egészséget azoktól, akik oltás nélkül sem lettek betegek. Voltam bent a frontvonalban, nekem is ugyanúgy be kellett öltözni, a védekezési intézkedéseket betartani, láttam azokat az embereket, akiket ezzel a fertőzéssel ápoltak, láttam mit tesz a szervezettel, nem szeretném a másik oldalról megtapasztalni. Nem cáfolt rá sem az oltás, sem az oltatlanok, én csak azt tudom, hogy nyugodtan alszok és nem rettegek attól, hogy ha találkozok egy fertőzöttel, akkor mi lesz velem, meg karantén meg nem tudom még milyen intézkedések, megtettem ellene ami az adott helyzetben adott volt.
2021. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
47%

#3: ha tudnád, mit jelent a nagyságrend, nem mindanál hülyeséget. A korona és az influenza halálozási rátája egy nagyságrendben van, igaz a koronáé kb 3x nagyobb.

De csak mondom, hogy egy nagyságrend eltéres az 10x szorzó, 3 nagysagrend meg 1000x.

2021. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!