Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A reklámok miatt hiszik az...

A reklámok miatt hiszik az emberek, hogy az immunrendszert lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

A reklámok miatt hiszik azt az emberek, hogy az immunrendszer "erősíthető", ekkor kevesebbszer kapunk el felsőlégúti fertőzést? Ha meg "legyengült" az immunrendszerünk, akkor többször?


(A gyakori légúti fertőzés vagy hasonló tünetek oka lehet gócos mandula, nem megfelelően kikezelt fertőzés, autoimmun betegség, reflux)


Az emberek nincsenek tisztában az autoimmun folyamatokkal?



2021. szept. 19. 11:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/205 A kérdező kommentje:

Nekem 5 perc nincs, amikor teljesen tünetmentes vagyok, a gyomrom se ég, váladékkal sem vagyok tele, nem büfögök. stb. Arcon vágnám, aki közli, hogy hipochonder vagyok.

Lehet azt mondani, hogy sokan nem törődnek a betegségeikkel, de nem véletlen, hogy sok halálozásban is élen járunk.

Az orvos se véletlen küldi tovább a beteget.


Azt szakemberek mondják, hogy az immunrendszert nem lehet erősíteni és még jó hogy, mert gondot okozna, ha lehetne.

Ettől függetlenül ártani sem ártok az enyémnek, nem tudom, honnan veszed.



Nem szteroid gyulladáscsökkentőket és/vagy paracetamolt szed a többség náthára.

2021. szept. 20. 10:40
 32/205 A kérdező kommentje:
Amúgy konkrétan nem értem még mindig, hogy mivel nem hagyom dolgozni az immunrendszeremet és milyen maszk fog lekerülni, amikor itthon már vagy 4 hónapja nincsenek korlátozások? De van az 5 is.
2021. szept. 20. 15:40
 33/205 Senior Séf ***** válasza:
96%

Kedves kérdező!

Nem szoktam válaszolni olyan kérdésre, amire 10-nél több válasz érkezett, de ez a kérdés annyira jellemzi egy mindentudó nagykamasz arroganciáját, hogy kénytelen vagyok néhány keresetlen szót szólni.

Ugye az immunrendszer szerinted is rontható? Ha rontható, miből gondolod, hogy nem javítható?

Jó, persze, nem a gyógyszertári vackokkal, ez tény, de rengeteg olyan fegyver van a kezünkben, amivel megtámogathatjuk a munkáját, javítgatunk a hatásfokán. Ez főleg autoimmun folyamatoknál fontos, de m mai coviddal beárnyékolt világban is jelentős szereppel bír.

Első lépésben talán nézzük meg, mik azok a tipikus hibák amivel rontunk az immunrendszerünk állapotán. Itt van mindjárt az alvás. Oldalakat lehetne írni arról, miért alszik a mai ember olyan gyatrán, pedig a pihentető alvás elengedhetetlen feltétele a regenerálódásnak, a gyógyulásnak. Folytatódik a táplálkozással. A Háború és béke oldalszáma elbújhatna amellett, amit erről a témáról írni kellene. Továbbmenve a környezeti toxinok. Mára több mint 80 000 kemikáliával vettük körül magunkat,, és ebből kb 6000-rel napi szinten találkozunk. Életmód. Mikes Kelemen rodostói vendégszereplése alatt nem töltött meg annyi oldalt, amennyit ez a téma megérdemelne.

És ezek mind-mind olyan tényezők, amin MI MAGUNK tudunk változtatni, jelentősen megerősítve ezzel az immunrendszerünket, javítva életminőségünket, valamint a várható élettartamunkat.

2021. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/205 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező! Nem igazán értelek. Leírod priviben, hogy ne írjak, utána meg olyan keresztkérdesekkel ostromolsz, amikre már amúgy is válaszoltam Most akkor döntsd már el mit akarsz!

Igen, MI levettük a maszkot, de az a te immunrendszereden nem segít. Te írtad valamelyik hozzászólásodban, hogy TI azóta is hordjátok munkahelyen, betegen nem megy be senki. Vagyis MINDEN vírustól és baktériumtól elzárod magad, ezért lesz bajban az immunrendszered, ha egyszer újra élesben találkozik valamivel. Egyébként pont most történik ez mindenki mással. Soha ennyi beteg nem volt az iskolákban, mint most, amikor 2 év maszk és "sterilszoba" után újra összekerültek. De ha egy kicsit gondolkodnál: Szerinted miért van az, hogy minden óvodás az első ovis csoportot végig betegeskedi, ha az immunrendszer semmire nem jó? Érdekes, következő évben már alig lesz beteg.

Mielőtt még újra összekevernél, a #33 se én vagyok, neki kint is van a neve.

2021. szept. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/205 Senior Séf ***** válasza:
83%
Ami a felsőlégúti megbetegedések gyakoriságának, valamint az immunrendszer állapotának semleges kapcsolatáról feltételezel, merő agyrém. Ha te olyan feladatot kapsz, hogy rakodj ki egy vagont, hogyan tudod jobban teljesíteni? Ha pihenten vagy ha agyonstrapáltan állsz neji? Na, ugyanez van az immunrendszerrel is. Akinek nincs 0-24 lefárasztva a qurva magas kortizolszinttel, az emiatt mozgósított gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulák tevékenységével, az áteresztő bél szindróma folytán folyamatosan a véráramba szivárgó testidegen fehérjékkel (mint ahogy az a mai emberre jellemző), annak az immunrendszere röhögve elbánik minden influenzával, vagy agyonmisztifikált coviddal, míg akinek padlón van az immunrenszere, urambocsá, krónikus betegségekben szenved, az jobb, ha nem találkozik a vírussal.
2021. szept. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/205 anonim ***** válasza:
17%

Nem olvasom végig a kommenteket, de:


Az immunrendszert nem lehet erősíteni. Ez egy 2 állapotú rendszer, vagy működik vagy nem. Egy minden téren kiegyensúlyozott embernek nem fog jobban működni az immunrendszere, mert "detox smoothiet" meg napi 10 vitamint vesz be.


Természetesen hiánybetegségek vannak (télen C és D vitamin), de az ugye "nem kiegyensúlyozott" helyzetet jelent.

2021. szept. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/205 A kérdező kommentje:

34


Vagy keversz valakivel vagy félreértesz.


Június óta nem kötelező a maszk a melóban, nyár óta tömegközlekedtem, olykor barátokkal sportoltam, kirándultam, iszogatni voltunk. Szerintem jutottak belém vírusok, bacik bőven.

2021. szept. 20. 18:12
 38/205 anonim ***** válasza:
42%
Valószínűleg magaddal keverlek. Olvasd el a #17 kommentedet. De én nem vitatkozom veled, már így is túl sok időt pazaroltam rád az életemből. Én nem akarlak meggyőzni semmiről. Ha szerinted az immunrendszer valami fölösleges rossz és abban leled örömöd, hogy rohangálsz orvostól orvosig, nekem ugyan mindegy. Elhiszed, hogy engem marhára nem zavar? Én jól kijövök a saját immunrendszeremmel, a saját életemmel, nem veszekszem a tévémmel, pont lesz.rom a gyógyszerreklámokat. Semmi gondom.
2021. szept. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/205 A kérdező kommentje:

1.


A 17-es válaszomban sehol NEM írtam, hogy folyamatosan, 2020 eleje hordok maszkot. Ez NEM így van. Pláne az uszodában, a boulder teremben vagy a kocsmában, étteremben nem hordok maszkot. Az irodában is múlt héten kezdtem.


2.


Nem felesleges dolog az immunrendszer, de brutális károkat tud okozni az emberi szervezetben. Az evolúció olyanná fejlesztette ki, ami még biztosítja a faj fennmaradását, de amúgy nem a legkiforrottab rendszer. Mondjuk úgy, nem biztonságos. Ha egy szoftver lenne ilyen, abból még per is lenne.


3.


Milyen orvostól-orvosig járás?

Személyeskedésnek vélem ezt tőled és fogalmam sincs, miért csinálod, ezért próbáltam átmenni privátban, amire itt válaszoltál és utaltál szintén nyilvánosan, ami bunkóság.


Akkor leírom, de nevetségesnek érzem és a saját kérdésem szét-offolása.


a. A seborrheám miatt sokszor véresre vakartam a tarkómat, sokszor csípett a hajmosás is. Na a hajfestékről nem is beszélve. Őszinte kérdés: te nem mentél volna vele bőrgyógyászhoz?


b. Szemészeten voltam, mert egyre kevésbé láttam jól a szemüvegemmel - gondolom, ez szerinted még hipochondria. Oké, de szemészeti lelethez kötötték az orvosi alkalmasságit. Te nem mentél volna orvoshoz?


c. A reflux miatt minden nap vannak ROSSZULLÉTEIM! Te az autoimmunoddal tünetmentes vagy, nos én a reflux-szal NEM, sohasem. Ismét őszinte kérdés, te nem vizsgáltatnád ki?


d. Te nem csináltatnál néha labort? Pocsék lett a laborom, továbbküldtek. Beintenél az orvoshoz, hogy kérem, ne haragudjon, de én nem vagyok hajlandó elmenni a többi vizsgálatra? Őszinte kérdés.


Őszinte kérdések, ha már nyilvánosan vesézel ki, miközben nem a kérdés témájára válaszolsz.


És még így is olyan embernek írod, hogy orvosról-orvosra jár (szerinted), aki 10-15 évig elhanyagol zavaró tünetekkel rendelkező betegségeket. Tudod, milyen érzés, amikor a hát közepébe sugárzó, eléggé erős fájdalom van a reflux miatt?

Szóval inkább pont, hogy többször és hamarabb kellene orvoshoz mennem.


4.


"Én jól kijövök a saját immunrendszeremmel,"


Egészségedre. Én nem az enyémmel...


"a saját életemmel,"


Rózsaszín ködben nem élek, mint a gyakorisok szoktak, de azért brutál sok dolgot elértem ahhoz képest, ahonnan indultam. Jó munkahelyem van multinál, rugalmas munkaidővel, elvileg elég könnyen találhatnék másik munkát is, sportolok, ezer hobbim van, barátaim vannak, akikkel bármikor tudok programokat szervezni, most is van egy csomó megbeszélve, ha nem jönnek addig korlátozások. Szóval összességében én is....


"pont lesz.rom a gyógyszerreklámokat."


Konkrétan az immunerősítők reklámaival van baj, így, abban a formában az emberek szemébe hazudnak, így beismerem, azokat nem tojom le. A legtöbb gyógyszerreklám engem sem érdekel/zavar.


"Semmi gondom."


Olyan ember nincs, akinek semmi gondja ne lenne.

2021. szept. 20. 20:35
 40/205 anonim ***** válasza:
100%

1.-2. Rendben. Mondtam már, nekem tök mindegy.

3. Ez így van, de leírtam neked, hogy nem írok privátot, ha ennek ellenére, te írogatsz, akkor vállalod, hogy nyilvánosan reagálok, mivel NEM írok privátot. Egyetlen betegségedet se neveztem meg nyilvánosan, TE írod le. "Őszinte kérdések." Akkor miért zavar, ha őszinte választ kapsz rá? Ha szerinted többször és hamarabb kéne orvoshoz menned, tedd azt. Tényleg azt hiszed, hogy engem érdekel?

4."A legtöbb gyógyszerreklám engem se zavar." És? Mást meg lehet, hogy az zavar. Te estél itt neki az embereknek, hogy miért nem akadnak ki az immunerősítő reklámokon, csak mert neked nem tetszik. Azért, mert minket meg nem zavar🤷 Ne te akard már megmondani, hogy kit mi zavarjon.

Nyilván úgy értettem, hogy ilyen jellegű gondom nincs, hogy itt ugráljak ilyen lényegtelen dolgokon.

Ja, bocs, a betűk.

A, Nem tudom, nem volt.

B, Szemüveges vagyok, amikor újat csináltatok, benne van a vizsgálat. Nyilván orvosi alkalmasságira el KELL menni. Ne keverjük a szezont a fazonnal.

C, Volt. Más miatt voltam kórházban. Kiderült, kaptam gyógyszert, meguntam, abbahagytam, elmúlt. Az autoimmunom MOST tünetmentes. Teszek azért, hogy az legyen.

D, Nem. De mivel a házi dokim máshoz nem igazán ért, bármi miatt muszáj elmennem, csak azt csinaltat. Tele van csillaggal, de értelmezni nem tudja, szóval engem se érdekel ennél mélyebben. Ami igen, annak már utána jártam.

2021. szept. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!