Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A reklámok miatt hiszik az...

A reklámok miatt hiszik az emberek, hogy az immunrendszert lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

A reklámok miatt hiszik azt az emberek, hogy az immunrendszer "erősíthető", ekkor kevesebbszer kapunk el felsőlégúti fertőzést? Ha meg "legyengült" az immunrendszerünk, akkor többször?


(A gyakori légúti fertőzés vagy hasonló tünetek oka lehet gócos mandula, nem megfelelően kikezelt fertőzés, autoimmun betegség, reflux)


Az emberek nincsenek tisztában az autoimmun folyamatokkal?



2021. szept. 19. 11:08
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/205 anonim ***** válasza:
31%

"E szerekkel való kezelésénél az optimális dózis megtalálása egy nagyon fontos, és nehéz feladat. Ha túlságosan lecsökkentjük az immunrendszer működését súlyos fertőzések támadhatják meg a szervezetet, míg alacsony dozírozásnál nem tudjuk megakadályozni a szerv kilökődését, a kellő hatás elérését."

Nyilván olyan esetben kell immunszupresszánst adni, ha az immunrendszer túl "erős" (ergó van mértéke a működésének). Legyen az immunbetegség, allergia, szervtranszplantáció, akármi. Ha ezt megfelelő mértékben adagolják, akkor elérik, hogy ne csináljon galibát, de arra még marad pont elég ereje, hogy a fertőzéseknek ellenálljon.

2021. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/205 A kérdező kommentje:

Családtag most éppen aranyér miatt szed Medrolt. Nem kap el semmit szerencsére.



Amúgy ezekkel a szerekkel bizonyos dózis esetén NEM lesz gyakrabban beteg az ember, míg stressztől, kevés alvástól igen?

Még mindig ellentmondást látok.

2021. szept. 22. 09:28
 73/205 A kérdező kommentje:

Továbbá...


Szteroidtól nem gyakrabban beteg az ember, enyhe vitaminhiánytól tegyük fel, igen.

Akkor a vitaminhiány jobban gyengíti az immunrendszert, mint az enyhe vitaminhiány.

Akkor ezek szerint enyhén vitaminhiányos embereknek enyhébbek az allergia, esetleges autoimmun betegségek, egyebek tünetei?



Szóval sok itt az ellentmondás, amiket őszintén nem értekm

2021. szept. 22. 09:31
 74/205 anonim ***** válasza:
89%

"Amúgy ezekkel a szerekkel bizonyos dózis esetén NEM lesz gyakrabban beteg az ember, míg stressztől, kevés alvástól igen?"

Ahogy fent írtam: "elérik, hogy ne csináljon galibát, de arra még marad pont elég ereje, hogy a fertőzéseknek ellenálljon.".

Attól, hogy valaki gyengébb immunrendszert csinál magának pl. vitaminhiánnyal, attól még lehet ugyan úgy allergiás, mert lehet, hogy gyengül az immunrendszere, de az ugyan úgy az allergén anyagokat fogja támadni, a kórokózokat meg le sem sz*rja. És akkor már nem csak allergiás lesz az a valaki, hanem náthás is. De az is lehet, hogy javulni fog az allergiája.

Egyébként itt fejeztem be, én ezt feladom. Én a hazug reklámoknak hála továbbra is erősítem a nemlétező immunrendszerem, te pedig hősként megmented a világot a fehérvérsejtektől...

2021. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/205 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted a helytelenebb életmód jobban gyengíti az immunrendszert, mint a szteroidok? Mert az egész gondolatmenetedből ez jön le.
2021. szept. 22. 09:47
 76/205 A kérdező kommentje:

Illetve azt értem, hogy szteroiddal annyira gyengítik az immunrendszert, hogy azért ne legyen veszélyesen gyenge.



DE a reklámok sugallata alapján akkor is az lenne várható, hogy felsőlégúti fertőzést gyakrabban kap el azt ilyet szedő ember.



Hiszen ha aki vitaminhiányos, akkor gyakrabban náthás, akkor a szteroidos is gyakrabban lesz náthás.

2021. szept. 22. 09:56
 77/205 A kérdező kommentje:
És nem súlyosról beszélek, hanem a megfázásnak csúfolt valamiről.
2021. szept. 22. 09:57
 78/205 A kérdező kommentje:
Meg ha szerintetek szr az immunrendszerem, akkor szerintetek mit tudok csinálni? :D
2021. szept. 22. 11:17
 79/205 anonim ***** válasza:
88%
Már leírtuk 1000x, de mivel szerinted nem lehet az immunrendszert erősíteni, te ne csinálj semmit. Annyi, hogy írj ki erről hetente egy kérdést, attól jó lesz.😉
2021. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/205 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy a szteroid hogy tudja kevésbé gyengíteni az immunrendszert, mint a rossz életmód. Mármint szerintetek. Ennyi.



Nekem meg fül-orr-gégésszel kellene kikezeltetnem magam.

Semmi gyenge immunrendszerről nincs szó az én esetemben.


Amúgy alszom eleget, szerintem jól is, heti 3-5 órát sportolok, sok vizet iszom, zöldség minden mennyiségben, sok hal...

2021. szept. 22. 12:20
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!