Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » COVID oltások közül melyiket...

COVID oltások közül melyiket érdemes most beadatni, ha első oltás, és milyen mellékhatásokra lehet számítani?

Figyelt kérdés
Nos, nektek melyik volt, mit tapasztaltatok?

2021. szept. 22. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Pfizer. Fájt utána a karom 2 napig.

Feleségemnek Sputnik. 1 napig fejfájás és hőemelkedés.


3 hónapja kaptuk.

2021. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Moderna -t kaptam.


Első után semmit nem éreztem. Kicsit fájt a helye.

Első nap fura volt, de semmi különös.


Másodiknak ugyan úgy fájt a helye kicsit.

Másnap kicsit levert voltam, hőemelkedésem volt. Egy Algopyrin megoldotta. Végig dolgoztam. Viszont azt nem mondta senki hogy iszonyú éhes is leszek. Felfaltam a hűtőt... :) Kétszer reggeliztem ebédeltem, vacsoráztam... Következő naptól semmi.

2021. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 krwkco ***** válasza:
83%
EU-s jóváhagyásút. A többinél az a mellékhatás, hogy nehezebb az utazás.
2021. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A mellékhatások változóak.

Az oltás helyét érdemes borogatni, csökkenti az ízületi fájdalmakat.

Én aznap voltam kicsit álmosabb nap végére, de semmi bajom nem lett, kolléganőmnek sem, akivel együtt kaptuk a Pfizert.

Másik kolléganő egy Moderna után olyan vacakul volt hónapokig, hogy köszönte, de nem kérte a másodikat, meg semmit sem, pedig ő volt az első, aki regisztrált.

Ismerős Astra-t kapott, semmi baja nem lett tőle, sőt, ő a családját is arra regisztrálta, és ők is jól vannak.

Érdemesebb a háziorvosoddal konzultálni a témában. A nálad felléphető mellékhatásokat nem fogja megjósolni, de ismerve a kórelőzményeidet javasolhat adott fajtát.

Én nem választhattam ki, annak idején, erre hívtak be. Legjobb barátnőmnek a háziorvosa megmondta, hogy mást el se fogadjon, mert az összes betegségét figyelembe véve ez a legbiztonságosabb rá nézve.

2021. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Pfizert kaptam áprilisban és júniusban, mindkétszer karfájdalom kb 2 napig és kihozta az ajakherpeszem is. Nálam a herpesz mindig kijön, ha valami van az immunrendszeremmel, szóval ez itt normális immunreakció volt. Viszont azóta a menstruációs ciklusom rövidebb lett kb 4-5 nappal, aminek annyira nem örülök, remélem, lassan helyreáll. Ezeket leszámítva mást nem tapasztaltam.
2021. szept. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Hogy melyiket, azt az eü. állapotod alapján a házi orvosod tudja javasolni, utána választhatsz.


Mellékhatások? Ilyenről nem is szabad beszélni, a sok oltásfanatikus megkövez érte.

Pedig van, röviden összefoglalva: oltás helyén és körülötte jelentkező izomfájdalomtól kezdve az idegrendszeri (pl. vérrög kialakulása, indokolatlan idegrángatózások ..stb), szív-érrendszeri (pl. szívizomgyulladás, magas vérnyomás-pulzus kialakulása ..stb) , hormonrendszeri (pl. menstruációs zavarok, spontán vetélés gyanúja ..stb) megbolydulásokon át a halálig bármi.


Ezek közül amelyekről személyesen is tudok, azok elsősorban mentruációs ciklusbeli elváltozásokról és indokolatlanul kialakult magas vérnyomás-pulzus. Ezen felül a többi példa nagy része hivatalosan is alátámasztott, hogy lehetséges, még ha ritkábban fordul is elő - lásd: vérrögképződés, szívizomgyulladás).

2021. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy a kínai lenne a legjobb, de az csak akkor opció, ha nem tervezel külföldre menni.
2021. szept. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
Nekem a szomszédom két hónapja meghalt tőle. Pont a minap mondta.
2021. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
#8-as még mielőtt pánikolni kezdenék, pontosíts kérlek, feltámadás vagy zombi-apokalipszis van? Jó tudni, mert akkor úgy készül az ember...
2021. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9 vagy előtte szólt hogy meg fog halni tőle, vagy más szólt hogy meghalt miatta :D Utóbbira tippelek :D


Na jó nem vicces a dolog... Időseknek egyik se egy főnyeremény.

Dédnagyanyám anno az influenza elleni oltás után fél évvel meghalt.

Oltás után pár nappal elkezdett jönni neki a hol megismer valakit meg hol nem. Oké 97 éves volt, de előtte ilyen sose volt nála. Fél év után ágynak esett és meghalt tüdőgyulladásban a sok fekvés miatt.


Huga ezek után elhatározta hogy na ő semmilyen oltást nem kér. 106 évesen halt meg, végig tiszta elmével. Egyik reggel nem kelt fel többet. Beteg nem nagyon volt...


Szóval vigyázni kell az idős rokonainkra.

Előző cégemnél volt egy kolléga aki megkapta a kínait aztán elkapta a covid és el is vitte ahogy illik.

Van idős ismerősöm, aki megkapta a kínait. Semmi mellékhatás, de ellenanyag teszt nem mutatott ki semmilyen védelmet sem.

2021. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!