Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 50 év felettiek miért vaciláln...

50 év felettiek miért vacilálnak, hogy beadassák-e a covid oltást vagy sem?

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Hála a sok ostoba facebookhuszárnak, el lettek bizonytalanítva..
2021. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
18%
2021. szept. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Az oltás nem kötelező, tehát elméletben szabad akarat van, hogy ki az, aki kéri, és ki az, aki nem, egyéni döntés.

Egy teljesen makk egészséges 50 feletti minek kérje az oltást, ha soha se beteg? Sőt, akinek csak egy-két baja van, ezen kívül egészséges, minek oltasson, ha pl. az évente 2-szeri influenzaszezonkor se beteg soha?

2021. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3. Az ok, hogy sose beteg, de attól még lehet elhízva, lehet cukorbeteg, magasvérnyomásos stb. És egyébként se egy fiatal szervezet. Ne érts félre tudom az oltás is okozhat ilyen olyan gondot, de egy főleg 60 felettinél mégiscsak kisebb kockázat, mint maga a vírus.
2021. szept. 24. 13:46
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, keresztanyukám szomszédja 69 éves férfi, cukorbeteg. Oltás előtt semmi problémája se volt, 2 Pfizer után leállt mind a két veséje, 3. dialízis után újra kellett éleszteni, azóta javulgat az állapota, de még nem 100%, és ez megy nyár eleje óta.

Minek beadatni egy 2023 januárjáig kísérleti fázisban lévő oltást, aminek inkább nagyobb a kára, mint a haszna, sőt, a hosszú távú mellékhatásai se ismertek. Ki tudja, hogy jövő ilyenkorra mit fog okozni a vakcina az emberekben?


Akik most oltokoztak, azok mind kísérleti nyuszik.

2021. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Az ilyen vészmadarak miatt, mint az 5-ös! És akik most a világon mindent az oltásra fognak.
2021. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Ja és persze ha a 69 éves cukorbeteg lélegeztetőre került volna és ott hal meg már nem így nyilatkozna.
2021. szept. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

#7

Az illető ki se mozdult otthonról a járvány kezdete óta. Át se lépte a küszöböt.

Miért kell ennyire isteníti az oltást? A gyógyszerek mellett is ott van az a papírka, amin feltüntetik a mellékhatásokat. Nehogy azt higgyétek, hogy a mostani oltások különbözőek lennének. Ennek is vannak mellékhatásai.

2021. szept. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Én nem vaciláltam 1 másodpercet sem. Teljesen kizártnak tartom hogy önszántamból valaha beadatom ezt az oltást. Én igazából azt nem értem, hogy miért is kellene az oltatlanoknak magyarázkodni egy önkéntesen választható oltással kapcsolatban?
2021. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Gyerekek oltásával egyáltalán nem értek egyet, mert rájuk nézve kb nulla az esélye, hogy komolyabb bajuk legyen ettől a vírustól. Egyedül 50 év felett vagy krónikus betegségekkel küzdőknek tartom indokoltnak a vakcinázást. De teljesen normálisnak tartom és érthetőnek, ha valaki elutasítja betegségei ellenére, az esetleges melékhatásai miatt.
2021. szept. 24. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!