Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ideje lehet már a HIV tesztnek?

Ideje lehet már a HIV tesztnek?

Figyelt kérdés

Nyár végén (egészen pontosan augusztus 30-án) volt egy alkalmi együttlétem egy ismeretlen személlyel, biztosra szeretnék menni és csináltatni egy HIV tesztet.

A második hetet követően volt egy speciális vérvételen, ott negatív eredményt kaptam. Tisztában voltam, hogy ez lesz, hiszen a betegségnek ugye van egy három-négy hetes ablakperiódusa.

Szerintetek egy gyorsteszt így közel 30 nap eltelte után adhat megbízható eredményt? (Nem diagnózist, hanem megbízható eredményt!!!)

Jövő hét csütörtökön (30-án) végeztetném el.

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. szept. 25. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerinten rendes vérvételi tesztet csináltass kb 1.5 hét múlva
2021. szept. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Milyen nemü vagy , nem védekeztetek?
2021. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok. Igazából konkrétan "olyan" érintkezés nem is történt. Orális aktusról van szó. De ki tudja, biztos, ami biztos, szeretném megcsináltatni.
2021. szept. 25. 11:50
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Persze , megértelek. De hál Istennek úgy nagyon kicsi az esélye.
2021. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, nagyobb eséllyel üt el a villamos mikor odamész..
2021. szept. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egy igénytelen útszélinél volt a történet, hanem egy "átlagos" egyészajkás volt, 0,000000000001% esélye, hogy HIV fertőzött vagy. Ráadásul csak cumi volt, így kb. 0 az esély.
2021. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kevesen tudják, de nem csak HIV antigén teszt van amit a legtöbb helyen csinálnak pár ezer Ft-ért. Ennek ablakperiódusa kb 2-4 hét, ahogy írják is.


De van PCR teszt a HIV-re, ami nem antigént néz, hanem specifikus HIV vírús örökítőanyagot. Kicsit neten megoszlanak a vélemények. Van ahol 4 napot, van ahol 10-et írnak. Itthon csak pár labor csinálja (a legolcsóbb 25.000 Ft), ott azt mondták 1 héttel a fertőzés után biztonságos eredményt ad.

2022. júl. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!