Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikumot szedek 4napja...

Antibiotikumot szedek 4napja ez lenne az utolsó nap már jól vagyok de otthon hagytam a mai adag antibiotikumot ami reggel-este egy és holnap megyek csak haza mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
2021. szept. 25. 13:24
 1/7 krwkco ***** válasza:
84%
Amikor hazaérsz folytasd a kezelést, Továbbra is csak reggel/este egyet. Nem szabad kétszeres adaggal pótolni az elmaradást.
2021. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ma volt az utolsó napom tegnap nem vettem be mert nem volt nálam remelem nem lesz tole semmit bajom :(((
2021. szept. 26. 15:19
 3/7 krwkco ***** válasza:
Bajod nem lesz, legfeljebb nem fogja teljesen kiirtani a baktériumokat a szünet miatt. Feltétlenül vedd be a maradékot is, de csak a szokásos adagolással. Ha nem gyógyulsz meg, az orvos fel fog írni egy további kúrát egy másik antibiotikummal. De azt gondolom, hogy erre nem lesz szükség. Sok sikert és gyógyulást!
2021. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ugyanúgy faj a torkom :((( valószínű nem segített Elegge
2021. szept. 26. 22:27
 5/7 krwkco ***** válasza:

Volt-e korábban zöldes vagy sárgás köpeted? Az mutatja a baktériumos felülfertőződést. Ha volt, elmúlt? Az jó jel lenne.

A torokfájás megmaradhat, mert a vírusokat nem irtja az antibiotikum. Azokkal a szervezetednek kell megküzdenie.

2021. szept. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Volt az elmúlt.
2021. szept. 27. 12:42
 7/7 krwkco ***** válasza:
Az jó jel arra vonatkozólag, hogy az antibiotikum kiirtotta a baktériumokat. Most már csak azt kell megvárnod, hogy az immunrendszer legyőzze a vírusokat. Sok folyadék, pihenés, esetleg Mebucain mint. Abban vírusellenes hatóanyag van és főleg a torokban hat, ahogy szopogatod.
2021. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!