Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt aki volt h1n1-es,vagy...

Volt aki volt h1n1-es,vagy halt meg rokona/ismerőse h1n1-ben?

Figyelt kérdés
Az hogyhogy lecsengett a covid 19 ellenében?

2021. szept. 27. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
A Covid által megbetegedett emberek nagyob százalékban szorulnak korházi kezelésre, és könnyben terjed. Ismerősöm volt h1n1-es de nem szerencsére nem tudok olyanról aki meg is halt benne.
2021. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Megvolt a pápa látogatás, most szeptember 25. – október 14 a Vadászati és Természeti Világkiállítás. És utána hirtelen ismét támadni fog a halálos kór gőzerővel. Addig pihen, ez egy ilyen vírus...
2021. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Voltam h1n1 es. 1 napig nagyon szarul voltal tole aztan 1-2 nappal kesobb teljesen elmult. Osszessegeben enyhebb volt mint egy mezei influenza. Nem ismerek senkit akinel barkije meghalt volna tole. Gondolom akkor is inkabb az idosek kozul halhattak meg.
2021. szept. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3-as, nem. Olvass vissza akkori híreket - terhes nőket és aktív korúakat vitt el.

És igen, akkor ez nem volt nagy dobra verve, én is éltem az egyetemista életemet sok bulival. Mai szemmel nézve fura, hogy nem volt semmiféle korlátozás, buli tilalom, stb, és nem volt pánikolás a médiában. Fontos tudni, hogy nem raktak ész nélkül mindenkit a h1n1 áldozatokhoz, csak akinek ténylegesen az okozta a halálát.


Mutatok pár cikket 2010-ből:

"az öt meghalt kismama közül egy sem volt beoltva"

[link]


"Súlyosabb volt az idei influenza, 130 halott H1N1 miatt"

[link]


"Elhunyt az a H1N1-es kismama, aki egyszer már meggyógyult"

[link]


"Meghalt egy orvos H1N1 miatt"

[link]


"Életerős fiatal volt a második magyar H1N1-áldozat"

[link]


"H1N1: 38 éves férfi az első magyar áldozat 2011-ben"

[link]

2021. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

"Az hogyhogy lecsengett a covid 19 ellenében?"

Az nem csinált vírus volt. És hagyták, hogy átmenjen a lakosságon, így immunisak lettek rá a legtöbben. Svédeknél is ezért nem aratott annyira a covid, mint nálunk, mert náluk nem volt lényegi lezárás.


4-es: köszi, ez most azért más megvilágításba helyezte nálam a dolgokat, és én sem emlékeztem ezekre a hírekre.


nyunyóka néni elszólta magát, hogy a covid halottaknak 7%-ának okozta ténylegesen a koronavírus a halálát, igaz ez nem enyhít azon a tényen, hogy bedőlt tőle a magyar egészségügy.

2021. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4-e Az a gond hogy a híreket gyártó médiumok már elveszítették a hitelüket. Ezek nem az objektív valóságot adják vissza mint ahogy azt kellene, hanem eltorzítanak, kiemelnek adatokat amit vagy felnagyítanak vagy elbagatellizálnak a cél érdekében. Tehát, a hírek = propaganda eszköz. Ugyanígy a "szakértők" is eljátszották a hitelességüket. Már semmit nem ér a szavuk.
2021. szept. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#4: én is egyetemista voltam akkor. Viszont én pont hogy arra emlékszem,hogy nagyon nyomta a média. Volt arra is oltás és azt is nagyon nyomatták.

https://www.youtube.com/watch?v=wV8B0YfwnSw

Ez ment állandóan. Egyébként ha nem mondanák benne azt,hogy H1N1 ről van szó simán le lehetne adni ugyan ezt most is.

Ez a kismama dolog most már nekem is rémlik mert pont volt valaki aki emiatt oltatta csak be magát pedig ő is akkor egyetemista volt viszont a testvérének akkor született a gyereke.

2021. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Érdekes,hogy mindig az évtized fordulókon jönnek be a járványok.. :D
2021. szept. 28. 17:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, a H1N1 oltás után a felső szomszédunk. Nem konkrét a vírust kapta el, hanem oltás után lett lázas, ami nem ment le neki és nem múlt el, majd tüdőgyulladást kapott. Nála egyértelmű volt, hogy oltás mellékhatása okozta a halálát, nem volt kérdés.
2021. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
A covid-19 egy koronavírus, mint bármelyik amilyen eddig járt a tüdődben, torkodban. Annyi, hogy a gyenge embereket és az időseket könnyebben viszi el, mert több társbetegségük van, ami gátolja őket a teljes leküzdésében. Nagyon alacsony a halálozási ráta, de valamivel magasabb, mint az influenzáé. H1N1 is hasonló lefolyású, mint a covid-19. Az emberek 80-90%-a tünetmentesen vagy enyhe-középsúlyos tünetekkel átvészeli és jobban lesz teljesen, mint a többi influenza és koronavírusok által előidézett betegségekből. A covid-19 mögött politika vagy, ahogyan a H1N1 mögött is volt, csak az hamar bebukott :)
2021. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!