Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kóbor macskakarmolástól...

Kóbor macskakarmolástól veszettség?

Figyelt kérdés
Tegnap estefele kint voltunk a szőlőnkbe, volt ott egy kis kóbor macska, nagyon barátságos meg bújós volt, de aztán a kutyám megijesztette és ijedtében belekapaszkodott a kezembe és lekarmolt. Utána vettük észre hogy tüsszög is a cica, meg eléggé rekedten nyávog. Sikerült elkapni és ma elvittük állatorvoshoz, ő azt mondta ha harapás nem történt akkor a veszettségtől nem kell tartani, és amúgy sem tűnik betegnek a cica. Viszont én még mindig nem nyugodtam meg, és nem tudom mit csináljak. Érdemes ez miatt aggódni vagy túlpánikolom?( eléggé hipochonder vagyok sajnos) Adnak egyáltalán karmolásra veszettség elleni oltást vagy elküldenének? Történt már valakivel ilyesmi?

2021. szept. 29. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha az állatorvos, aki megvizsgálta a macskát, nem tudott megnyugtatni, akkor mit vársz tőlünk?
2021. szept. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
89%
A vírus a nyálban van, karmolással nem terjed és a viselkedése sem nagyon utal veszettségre.
2021. szept. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha lefertőtlenítetted, bajod nem lehet. Veszettséget így nem kapsz.
2021. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Dehogy kapsz veszettséget. Ha megharapott volna, akkor az már más... ezt le kell fertőtleníteni alkoholos fertőtlenítővel és probléma megoldva.
2021. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem lesz baj, ahogy a többiek mondták. A tüsszögés egyébként sem a veszettség tünete, inkább macskanátha. Egyébként a természetbenkevés a veszett állat, mert a fő terjesztőket, a rókákat rendszeresen vakcinázzák ételben keresztül.
2021. szept. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a veszettség , ami miatt tartani kell ilyenkor, hanem az ún. "macskakarmolás" betegségtől, ami sajnos kevésbé ismert, de veszélyes dolog. Ált. a kóbor macskáktól lehet elkapni karmolás által, az embert pedig csúnyán megbetegíti. Unokahúgomat emiatt 2 helyen is műteni kellett sajnos. ☹️ Mivel a macska vmi kórokozót a karmolással belé juttatott, ami a szervezetében ilyen kis göb féléket hozott létre, a nyakánál és a hónaljánál kellett műteni őt. Szóval óvatosnak kell lenni igenis a macskákkal! És sajnos sok orvos is tudatlan ez ügyben.
2021. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!