Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elvégezhetek egy DNS tesztet...

Elvégezhetek egy DNS tesztet úgy,hogy nemrég voltam megfázva? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem tudtam milyen kategóriát válasszak,remélem ez megfelel.Kb 2 héttel ezelőtt rendeltem egy My Heritage DNS tesztet.Múlthéten meg is jött,de úgy döntöttem hogy majd másnap reggel megcsinálom.Reggel arra keltem,hogy lázas voltam meg fájt a torkom.Így nem csináltam meg.Mostmár jobban vagyok,néha köhögök picit,de semmi komolyabb bajom nincs.Szerintetek megcsinálhatom már a tesztet,vagy várjak még hogy teljesen elmúljon a köhögés is? Valamiben megváltoztathatja a teszt eredményeit? (A teszt annyiból áll,hogy egy kis pálcikával kell nyál mintát venni). A válaszokat előre is köszönöm!

2021. okt. 6. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
A két dolog szerinted mennyiben függ össze? Gondolod hogy egy megfázástól megváltozik a DNS-ed?
2021. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A DNS-em nem.Viszont a nyálamban lehetnek a megfázást okozó bacik,és nem tudom hogy mennyire függ össze a kettő,emiatt tettem fel a kérdést.
2021. okt. 6. 09:32
 3/4 sadam87 ***** válasza:
100%

A náthát vírusok okozzák, méghozzá leggyakrabban RNS örökítőanyagú vírusok, úgyhogy nem hiszem, hog befolyásolná a tesztet. Egyébként az ilyen teszteknél nem szekvenálják a DNS-t, hanem bizonyos ismert (egyes népcsoportokra jellemző) mintákat keresnek benne (DNS microarray tehcnológoával).

[link]

Szóval nem hiszem, hogy egy fertőzés jelentősen befolyásolná az eredényt. Valószínűleg egy alapos nyelves csók a mintavétel előtt nagyobb eséllyel ad hibás eredményt...

2021. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :D
2021. okt. 6. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!