Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet valami bajom a hideg...

Lehet valami bajom a hideg vízzel való zuhanyzástól?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatokra is kiváncsi vagyok. Testépítéssel foglalkozok és edzés után neki kezdtem hideg vízzel zuhanyozni, mert az hallottam sok jótékony hatása van. Milyen hátulötői lehetnek? Vérnyomást befolyásolja?

Hosszútávon jó? Az elején langyos vízről indulok és a végén már a leghidegebre fordítom és úgy is még ülök egy percet. Ezt tervezem fokozatosan növelni.



2021. okt. 8. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Serkenti a keringést. Talán a hideg érszűkítő hatása miatt enyhén emelheti a vérnyomást, de nem biztos.
2021. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

https://www.youtube.com/watch?v=nOuzSOnfyv0

Nézd meg. Nem árt tudni angolul. Ami nagyon megmaradt bennem, hogy a várható élettartamot is növelheti, ha hosszú távon is hideg vízben fürdesz.

2021. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Nekem barátom mondta egyszer, hogy fiúknak a golyókra is kell figyelnetek.

Tehát se hideg, se túl meleg nem jó nekik, hanem a langyos víz az ideális.

Legalábbis, ha akarsz gyereket.

De gondolom ezt úgy kell érteni, hogy túl sokáig nem érheti hideg, meg meleg sem, mert az nem jó e benne lévő dolgoknak.

2021. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Ja igazán jót akarsz, akkor inkább váltott hideg-meleg. Bajod akkor lehet, ha minden hozzászoktatás nélkül, kapásból váltasz, vagy ha nem elég erős hozzá a szervezeted.

De ha sportolsz, egészségesen táplálkozol, fokozatosan hozzászoktatod magad, akkor nem lesz gond.

Ami pedig a golyszikat illeti (előttem írták), ott csak a meleg probléma, az is csak akkor, ha sokáig van magas hőmérsékletnek kitéve.

2021. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, hogy a faggyút a bőrről csak meleg vízzel lehet lemosni.
2021. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Edzés után szerintem nem idealis (az izmoknak)
2021. okt. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi bajod, sőt jótékony hatással van a vérkeringésre és az immunrendszert is erősíti.

Mi csak hideg vízben zuhanyzunk vagy fürdünk, télen pedig rendszeresen merülünk a pár fokos vízben.

2021. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!