Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért vagyok mindig beteg?

Miért vagyok mindig beteg?

Figyelt kérdés
Szeptemberbe kezdődött megfáztam kb egy olyan 5 napra aztán kigyógyultam. 3 hét múlva megint megfáztam az enyhébb megfázás volt. Abból most kedden gyógyultam ki. Aztán ahogy kigyógyultam belőle elkezdett fájni a fülem. Az egyik most is fáj kicsit és most vasárnap van és megint fáj a torkom és köhögök egy picit. Ugye most kedden jöttem ki a megfázásból. Ezzel csak én vagyok így? Mit csináljak hogy ne legyek beteg?

2021. okt. 10. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Figyu en igy eltem az egesz kozepiskolaban. Utana mikor dolgoztam kevesebbszer de meg mindig sokszor voltam beteg.

Aztan! Jott a covid, kotelezo maszk.... csodak csodajara 2x voltam beteg, 1x covid 1x eldurvult allergia.

Miutan jelenleg egy honapon belul masodjara gyulladt be a torkom isten bizony innentol ahogy jon a hideg en maszkot hordok tavaszig.... Szet kohognek trusszentenek a gyerekek a munkaba...

2021. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Kimerültség vagy vitaminhiàny.
2021. okt. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem figyelsz oda saját testi és lelki egészségedre. Mind a kettő szükséges ahhoz, hogy teljesen egészséges legyél.
2021. okt. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Elmentél vele orvoshoz?


Laikusként az jut eszembe, hogy esetleg nem vírus, hanem baktérium okozza és a szervezeted nem tudja teljesen kiirtani, csak vissza-visszaszorítani és újra-újra fellángol.

Ha az orvos antibiotikumot írna (és ha ne adj' Isten nem segít, visszamennél, újat írna), az lehet, hogy segítene. Legalábbis nekem volt már ilyen gondom.


De az is lehet, hogy most, a maszkmentes, mégis szinte a régi kerékvágásba visszaállt világban simán csak ilyen gyakran kerül a beléd a szervezeted számára ismeretlen vírus.


Orvoshoz mindenképp menj.

2021. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, hogy a 3. válaszom miért lett leszavazva, miközben csak az igazat írtam.

Ép testben ép lélek. Aki minden egyes nap foglalkozik saját egészségének a megőrzésével, az nem lesz beteg.


A kérdezőnek iszonyat gyenge az immunrendszere, gondolom idegileg leterhelt is lehet az élete és mint tudjuk a stressz, a kimerültség rengeteg betegség melegágya.

2021. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

5


Ha iszonyat gyenge lenne az immunrendszere, akkor az nem így mutatkozna meg, hanem különböző bél, húgyúti, nemi és szájüregi fertőzései lennének, visszatérő lázai, némelyik esetleg súlyos.

2021. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

#6

Á..csak szimplán szeptember óta beteg a kérdező..biztos az igen erős immunrendszere miatt.

Csak az lesz beteg, aki arra fogékony. A kérdezőnek gyenge az immunrendszere és azért beteg.

2021. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az meg nem hosszu ido. Voltam influenza utan felulfertozott. Harom hetig hoemelkedessel faradt voltam, es negyedik heten par oran belul hangszalgyulladasom lett. Az erre kapott celzott antibiotikum par nap mulva hatott, es ezutan meggyogyultam teljesen.

Viszont iskolas koromban ot evig szinte egyfolytaban mandulagyulladasom volt, mert akkoriban az amugy virusos nathara is eros antibiotikumot irtak fel. Igazolas miatt muszaj volt menni, hetvenes, nyolcvana evekben egy rendes anya ugy tett, ahogy az orvos mondta. Anno ki akartak venni, de gyulladtan nem lehetett, ezert egyre erosebb gyogyszert kaptam. De nem mult el. 16 evesem tunt fel az osszefugges. Nem vettem be, es lassan az ot eves veget nem ero betegseg elmult. Azota otven vagyok, mandulaim megvannak, semmi bajom altalaban.

Zavarosnak tunhet, de neha valobam az antibiotikum indokolt es segit. Egy honap neha elofordul, vitaminok es ha kell, akkor orvos.

2021. okt. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
Oltott vagy?
2021. okt. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!