Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a párom náthás mennyi az...

Ha a párom náthás mennyi az esély, hogy elkapom?

Figyelt kérdés

Ma este megfázva jött haza, tüsszög, köhög és szerintem hőemelkedése is van.

Egészen eddig csókolóztunk, ma este már kevésbe de azért nem zártam el magamtól. Sok esély van rá hogy elkapom?


2021. okt. 12. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vagy elkapod, vagy nem.

Rajtam most ment at egy komoly hanyos-hasmenos virus, nyilvan nem eroltettuk a testi kontaktust, de nem is nagyon tudtuk kerulni egymast, garzonban elunk.

O nem kapta el.

2021. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:
31%

A náthát okozó vírusok többnyire mindig bennünk vannak, de az immunrendszer féken tartja őket. Amikor a sejtjeink lehülnek, a felmelegedéskor a vírusok hamarabb magukhoz térnek, és akkor tudják tömegesen megfertőzni a sejteket.

A legjobb megelőzés az emelkedő hőmérsékletű lábfürdő. Egy meleg vizes lavorban kell a lábat áztatni. Fokozatosan forróvizet kell hozzáönteni, olyan mennyiségben, amit még bír a láb. 10-15 perc után a lábat szárazra kell törölni és pl. gyapjú zokniban melegen tartani.

2021. okt. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
50-50%. Vagy elkapod vagy nem. Én most nem kaptam el a páromtól, de előtte igen.
2021. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Én még covidosan is csókolóztam a párommal, mármint ő volt covidos én csak a kontakt és ezért küldtek karanténba. Kivételesen örültünk is a 10 nap szabadságnak, egész nap jókat kentünk az ágyban és még pihenhettünk is. Várom, hogy mikor leszek újra pozitív és megismételjük, mert dolgozunk mint az állat és idő sincs semmire, szabadságot meg nem adnak így év vége felé. Nem kaptam el tőle a náthát, ő is csak náthás volt, folyt az orra, fájt kicsit a torka. Nekem semmi.
2021. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!