Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy mostmár...

Lehetséges, hogy mostmár marad a maszkviselés zárt térben több országban is?

Figyelt kérdés

Jellemzően nem is engedték el a zárt téri maszkviselést a legtöbb európai országban.


A munkahelyemen mostanában vezetik vissza. Olyan területen, ahol fizikai képtelenség a home office, jó tapasztalatok voltam a maszkkal, mert nemcsak a COVID-ot fogta vissza, hanem jóval kevesebb volt a táppénz is.



Lehetséges, hogy Ázsiához hasonlóan Európában is szokás lesz a maszk pl a kevesebb fertőzés, táppénz érdekében?


2021. okt. 16. 09:38
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
41%
Hordjad ha ennyire fostos vagy, de ne nyígjál már ezen minden egyes nap. Több kárt okoz az a szar maszk, mint hasznot.
2021. okt. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
33%
aki egy maszk miatt sír az meg is érdemli.. úgy be vannak tojva tőle az emberek ogy az már nevetséges. pedig ősszel még jól is jön, az arcot is melegíti , véd mások köhögésétől stb. HAa nagy melegben nem is amikor meleg a levegő, azért hideg időben nem tudom miért nem lehet viselni
2021. okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
49%

Oszinte leszek. En meg nem vagyok beoltva, de mar varok a hivasra, hogy mehessek.

Ennek ellenere, ahol keves ember van, jol erzem magam maszk nelkul is, nem felek. Amikor viszont bemegyek a Tescoba, vagy a plazaba, mindig csunyan neznek ram, de en mar rosszul vagyok a sok embertol, ha nincs rajtam maszk, igy mindig hordok. 100-bol 99 emberen viszont nincs. Holott, meg mindig ez a legjobb modja hogy akar ezt, akar az egyszeru influenza virusokat minden osztol telig kevesebb halottal veszeljuk at. En ugyan lehet nem halok meg, de a nagyanyam lehet, ha atadom neki.

2021. okt. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
62%
2: 38 évig jól megvoltam nélküle, és soha nem voltam élet-halál közelben.
2021. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
12%
de fejlődik a világ. gondolom net nélkül is elvoltál.
2021. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
76%
3: És a covid előtt is maszkoztál? Vagy csak múlt tavasz óta gondolkodsz így, a média hatására?
2021. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
37%
ÉS kinek árt a maszk?
2021. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
45%

Én azt nem értem, hogy eddig mindenhol azt hangoztatták, hogy 80% kell a nyájimmunitáshoz. Nos, nálunk az egyetemen ez több mint 85%, mégis úgy döntöttek, hogy kötelezően hordanunk kell a maszkot. Most akkor mivan??

#2 arra ne is gondolj, hogy vannak olyan emberek, akik krónikus, nem fertőző tüdőbetegek. Azoknak kínzás a maszk. És igen, akkor őket jobban veszélyezteti a vírus is, de pont erre van az oltás.

2021. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Nem a COVID-ra, hanem a különböző felsőlégúti fertőzésekre gondolok.
2021. okt. 16. 10:52
 10/54 anonim ***** válasza:
48%
Én autoimmun beteg vagyok, sajnos eddig is kellett volna hordjam a maszkot, de pont a megvetés miatt nem hordtam, így nagyon örülök, amikor hordani kell. Soha nem voltam még ilyen keveset beteg. Egyébként összeszedek sajnos mindent, mert nagyon le van gyengülve az immunrendszerem a kemó és az immunszupresszánsok miatt. Bízom benne, hogy benne marad a maszk a mindennapi életünkben. Ha más nem legalább akkor felvehetnék az emberek amikor betegek. Kedvencem mikor valaki tök betegen bejön a suliba/dolgozni, mert nem szabad hiányozni vagy kell a pénz, ezért lefertőz még 30 embert. Na ilyen esetben pl hordatnám mindenképp.
2021. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!