Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Favipiravir gyógyszer káros...

Favipiravir gyógyszer káros ?? Félek bevenni

Figyelt kérdés

Covidos lettem sajnos és az orvos ezt a gyógyszert írta fel, első nap 2x 8 szemet belőle, de félek bevenni.

Szerintetek mennyire káros ?



2021. okt. 20. 17:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, mégis néha be kell szednünk őket. Az orvosod nem véletlenül írta fel.
2021. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon káros. Még a végén meggyogyulsz töle!!! (Minek mész orvoshoz, ha nem fogadod el az utasitásait???)
2021. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
15%
Aki kovidos nem kell orvoshoz mennie, hívja azt az orvos. Ne vedd be ha nem akarod
2021. okt. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen jogos a felvetésed! A gyógyszereknek ált. vannak mellékhatásaik is. A Favipiravirnál is igen sok mellékhatást sorolnak fel, ami igen ijesztő lehet. Az orvosok ált. előnyt-hátrányt mérlegelve írják ki a gyógyszereket. Általában.....de nem mindig, ez is igaz. Nekem a kórházban adták a kezembe, majd elbocsájtottak. A háziorvosom hívtam és rákérdeztem ennek a bevételére. Azt mondta, már túl sok nap telt el, így nincs értelme bevenni. A szomszédomnak a háziorvosa javasolta, majd amikor a szomszédom felvetette, fél tőle, mert sok betegsége van, akkor az orvos ezt mondta: "Ja! Akkor semmiképpen ne vegye be!" Egyik orvos ezt mondja, a másik azt, így ez is megzavarhatja az embert. Ha kétséged van, nyugodtan kérdezz meg másik orvost! Tudom, nem könnyű mérlegelni - még eü. dolgozóknak sem, pláne laikusoknak - , de ne hagyd magad sem rábeszélni, sem lebeszélni. Mielőbb valahogy beszélj más orvosokkal, mondd el, hány napja tartanak a tüneteid és azok micsodák és mielőbb érdemes eldönteni a bevételt vagy nem bevételt. Ha eldöntöd, akkor állj ki mellette és fogadd el a döntésed teljesen! (Eü. dolgozó vagyok, így tudom, nem mindig azt írják ki az orvosok a betegnek, amire szüksége van, jó lenne neki, célszerűbb lenne, stb. Illetve sok az összevissza infó, így teljesen jogos a kérdező érdeklődése, kérdése. Máskor pedig jó lenne, ha a beteg megkapná az X gyógyszert, de az orvos / személyzet nem partner ebben valamiért.) Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!
2021. okt. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
32%
Felborítja a vérképet, májfunkciót. Nekem is felírták mikor covidos voltam, de nem vettem be, sosem szedek be semmi ilyet. Jobban is lettem magától. Te tudod, hogy beveszed-e, döntsd el. Én nem venném be, volt aki szedte és lélegeztetőgépre került. Ez nem vicc...
2021. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
66%
Háziorvos vagyok. Csak akkor írom fel ha kéri a beteg. Nincs bizonyíték arra hogy hatékony, viszont magzatkárosító, vese és májtoxikus stb.
2021. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
9%
#6 akkor gondolom hogy antibiotikumot is akkor írsz fel ha “kéri a beteg “ máskülönben kit érdekel hogy hemzsegnek benne a baktériumok 🤣🤣 Amúgy jobban jársz ha beszéded! Ha ennyire félsz olvass el egy algoflex mellekhatast… pedig az csak egy “egyterű “ analgetikum.. minden gyógyszernek van nem is kevés mellékhatása úgy h ettől ne félj!
2021. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
19%
*beszeded , egyszerű.
2021. okt. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%
Az antibiotikumok hatékonysága bizonyított. A favipiravirral nem az a baj, hogy van mellékhatása hanem, hogy nem tudjuk van-e hatása. Nem biztos, hogy teljesül a ne árts elv.
2021. okt. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
20%

7


Te fogyatékos vagy azt látom, mi köze az algoflexnek ami egy jobbára kiismert gyógyszer, egy kísérleti gyógyszernek, amit kurvára nem a covidra használtak eddig? Egyébként ha már kísérletezni akar valaki covid ellen, az ivermectin hatásosabb lehet, de én semmit se vennék be, az immunrendszer teszi a dolgát.

2021. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!