Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy szalmonellafe...

Lehetséges, hogy szalmonellafertőzésem volt közel 2 hétig, romlott csirkemell miatt?

Figyelt kérdés
Majdnem egy hétig a hűtőben volt a csirkemell, már kiengedve, és nem vettem figyelembe azt, hogy már egy kicsit büdös, és megfőztem. Miután kész volt, akkor is éreztem a szagát, de megkóstoltam és rágás közben jöttem rá, hogy nem kéne megenni, ezért kiköptem. Másnapra enyhén fájt a hasam, a nagyobb problémám az volt, hogy nagyon kevés étel evése után is tele éreztem magam, jobban fájt a hasam, így alig tudtam enni. 1 hét után ez enyhült, majd 2 hét után már jól voltam.

2021. okt. 21. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szalmonella nemcsak hasfájással jár, valószínűleg más kórokozó lehetett.
2021. okt. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha valóban megfőzted, akkor a baktériumok megsemmisültek.
2021. okt. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt azért érdemes elolvasni, később jól jöhet.

[link]


pl: lehet megfogtad esetleg megmostad, vagy a felület ahova raktad onnan visszafertőzted a húst..


Másrészt nem tudom hogy mi történik magukkal a mérgekkel, amelyek termelődtek a romlott húsban..

2021. okt. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A salmonella fertőzés lázzal is jár. Székletvizsgálattal azonban kideríthető, hogy van-e még salmonella benned, mert az magától ritkán tűnik el.
2021. okt. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy jó ötlet egy hétig tárolt húst megenni, de szerintem nem valószínű, hogy egy le sem nyelt falat főtt hústól szalmonellát kaptál.
2021. okt. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Pedig már az ízén is lehetett érezni, hogy romlott volt.
2021. okt. 21. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha jól értem, a fagyasztóból kivett húst egy hétig tároltad a hűtőben. Hogy jutott egyáltalán eszedbe azt még felhasználni, pláne, ha szaga is volt..? Felengedett élelmiszert lehetőleg aznap feldolgozzuk, max. másnap, úgyhogy örülj neki, hogy némi hasfájással megúsztad..
2021. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Halogattam a főzést, aztán egyszercsak elhatároztam, hogy meg kéne már főzni, de legalább már tudom, hogy ennek így nem volt sok értelme.
2021. okt. 21. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha szalmonellás lettél volna, azt tudnád, az nem ennyi. Napokig hánytál fostál volna lázasan, olyan rosszul lettél volna, hogy diktáltad volna a végrendeleted. Én már voltam szalmonellás, és az nem egy kis hasfájást okoz.
2021. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!