Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet az oka, ha fiatalnál...

Mi lehet az oka, ha fiatalnál nem termelődik elegendő antitest a kínai oltás után?

Figyelt kérdés
Alulműködik az immunrendszere, lényegében 80-90 éveseknek megfelelően működik az immunrendszere?
2021. okt. 22. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy szar oltást adtak be neki.
2021. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Más fiatalnak termelődik sok a Sinopharmra.
2021. okt. 22. 14:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért hiszi azt mindenki, hogy csak akkor vagy "védett" ha sz@rásig van a véred antitestekkel? Persze a sejtes immunitás és hasonló dolgokkal nem kell foglalkozni, de 2. 3. meg 4. oltás az kell, mert akkor nem halunk meg.

Az immunrendszer megfelelő működésének nincs köze az imába foglalt covid-oltáshoz.

Pl voltam covidos, meg sem éreztem, sem az oltás, sem az antitestek száma a testemben nem érdekel.

2021. okt. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó, csak ha az antitest is ennyire kevés, akkor laikusként nehéz elhinni, hogy normálisan működik az immunrendszer, illetve hogy ennyire gyenge immunválasz után létrejött bármilyen immunmemória is. Egyáltalán az elölttől létrejön? Ha létrejön, miért betegek sokan oltás ellenére is?

Ha a kevés antitest nem utal alulműködő immunrendszerre, akkor hogy létezik, hogy a 90 éves Józsi bácsiknak is több az antitestjük, mint nekem?

2021. okt. 23. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én azért vagyok szkeptikus ezekkel a híres oltásokkal kapcsolatban, mert ha vmit ennyire nyomatnak, mindennap az arcodba tolnak, szomszédos országokban már zsarolják az embereket,hogy ha nem oltatsz akkor melóba sem mehetsz, vagy pl Ausztriában van "oltás-lottó" azaz menjél oltatni és a fődíj egy 7es golf --- nekem ez nagyon bűzlik.


Persze tudjuk, mert "pandémia" van, meg "inkább az oltás/maszk mint a lélegeztetőgép" stb, de én és az egész családfám egészségesen élünk, figyelünk arra mit eszünk, mit csinálunk és láss csodát, mindegyikünk közel 0 tünettel átvészeltük ezt a szörnyű kórt(beleértve a 84éves dédit).


Sajnos Magyarországon rengeteg a túlsúlyos, az alkoholista (igen aki minden nap meló után letol 2 sört, azt is alkesz, mert "há megérdemlem"), iszonyat sok a dohányos, stb stb azaz az átlag magyar egészségügyi állapota a béka segge alatt van.


A 90éves Józsi bácsi még más korban nőtt fel, máshogy élte az életét, nem egy mozgáshiányos, meki-be járó, tik-tok meg instagramm/facebook függő kretén volt mint sajnos mostanság egyre több ember.


Amúgy több autoimmun betegségem is van, amiket próbálok kiküszöbölni pl hashimoto, de ennek ellenére szinte sohasem vagyok köhögős/lázas beteg.


Kérdés: influenzás vagy hasonló beteg szoktál lenni évente? Mert ha nem akkor az immunrendszered teszi a dolgát. Covid előtt a kutyát se érdekelt, hogy kinek mennyi antiteste van pl influenza ellen, sőt a legtöbben lehet még életükben sem használták az antitest szót.

2021. okt. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csakhogy:

- nem dohányzom

- nem vagyok alkoholista, tényleg, nem megy le 1-2 sör se naponta, alkalmanként sajnos megy le sör,

- heti szinten sportolok, kb az ajánlott mennyiségben,

- zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztok.

Igen, túlsúlyom volt az oltáskor, illetve 2019 óta, de nem brutális, 26-os BMI.


Felsőlégúti fertőzést gyakran kapok el, de végülis 'komolyabb' náthám csak évente egyszer-kétszer van. Ajakherpesz is egyszer-kétszer. Tudtommal immungyengeséget nem ez alapján lehet gyanítani.


Milyen autoimmun betegségeid vannak?



Amúgy az emberek nem minden téren okosak, hogy úgy mondjam... Főleg tömegben nem. Szerencsére a járványgörbét ellaposították, ezért az országokban nagyjából el tudták látni a súlyos fertőzötteket, különben sokkal magasabb lett volna a halálozás. Az álhírek gyorsabban terjednek, mint a valódiak.

Nos EZÉRT kell könyörögni az embereknek a vakcinákért. Simán kötelezővé kellene tenni őket, ezt nem lehet a pórnépre bízni.

2021. okt. 23. 20:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg érdekelne az oka a kevés antitestnek...
2021. okt. 23. 20:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!