Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi igaz abból, hogy aki...

Mi igaz abból, hogy aki korábban COVID ellen két Pfizert kapott, harmadiknak csak mást kaphat?

Figyelt kérdés

Ismerem a kormány ajánlási táblázatát, hogy harmadiknak (vagy aki elsőre Janssent kapott, másodiknak) szerintük mi lenne a jó, de hol ezt olvasom/hallom, hol azt arról, hogy mennyire tartják magukat ehhez az oltóorvosok, és sajnos ismerősi körben is olyanok vették fel eddig csak a harmadikat, akik első két körben Szputnyikot vagy Sinopharmot kaptak, és ők ragaszkodtak is ahhoz, hogy harmadjára Pfizer legyen. Nekem az elejétől ez volt a legszimpatikusabb, így ezt ki is vártam, hogy arra is lehessen tavasszal időpontot foglalni, viszont én most harmadjára is ezt szeretném. Időpont már van, de oltóanyagot ezúttal nem lehetett választani a rendszerben. Olvastam olyat is, hogy Pfizerre alapból Pfizert nem lehet, de orvosi ellenjavallatként mégis kérhető. Ha igen, helyben az oltóorvos dönti el vagy háziorvosi ajánlás kell? Utóbbinak nem örülnék, háziorvosom a kínaira esküszik, ő mással nem is volt hajlandó soha oltani. Válthatnék, de az időpontig nem zajlana már le a procedúra.

Természetesen e kérdéstől és a kapott választóktól függetlenül mindenképpen elmegyek, meg is fogom kérdezni, mit szánnak nekem és ha nem kapok Pfizert, nem fogom kérni. Ez a kérdés csupán érdeklődés, hogy mégis mire lehet számítani, mik az esélyeim. Az oltópontot felhívtam még foglalás előtt, de nem tudtak érdemben segíteni, azt mondták, majd az oltóorvos fogja meghatározni, de ne aggódjak, azt kapom, ami szerinte nekem a legjobb. Szegedi az oltópont, Vasas Szent Péter utca, ha esetleg konkrét, helyi tapasztalatok is lennének.


Köszönöm előre is, ha valaki érdemben be tud nekem számolni a tapasztalatairól!

Az oltásellenességet pedig, ha lehet, mellőzzük, mert nem vitatkozni és acsarkodni akarok, szerintem egyértelmű, én melyik oldalt képviselem, és ígérem, ha két éven belül elvisz a rossznyavalya, nyilvánosan bevallom, hogy az oltás okozta. ;-)



2021. okt. 23. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Én Pfizert kértem és kaptam 3.-nak is, csak alá kell írni hogy nem az előírtat kapod stb.
2021. okt. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezzel én is elégedett lennék, másfél hét múlva kiderül. :-D

Köszönöm szépen! ^_^

2021. okt. 23. 13:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem igaz belőle. Rengetegen kaptak már 3 adag pfizert, ez így a leghatékonyabb. Ragaszkodj a pfizerhez. Az alánlásban is ott van, hogy pfizerre pfizer mehet harmadikként.
2021. okt. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Én egy emberről tudok, aki harmadiknak is Pfizert kapott. Mondjuk most pont otthon fekszik tök betegen covvidal. Szóval erről ennyit.
2021. okt. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Komoly az oltási program, semmi nincs letisztázva, írd alá, hogy jó lesz neked, nem semmi. Ti meg komolyan még is olttatjátok magatokat? Nem értem, de komolyan. Ez nem egy játék, nagyon nem.
2021. okt. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

"Komoly az oltási program, semmi nincs letisztázva, írd alá, hogy jó lesz neked, nem semmi. Ti meg komolyan még is olttatjátok magatokat? Nem értem, de komolyan. Ez nem egy játék, nagyon nem."


Ha kaptál már 2 Pfizert, és semmi bajod nem volt, akkor a 3.-tól sem lesz.

2021. okt. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Én is Pfizert kértem 3.nak és azt kaptam. Ha van olyan az oltóponton, adnak, ha aláírod, hogy csak azt fogadod el. Én 6 hete kaptam a 3.pfizert, nem lett mellékhatása.
2021. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
A tanárokat is Pfizerral oltják a két korábbi Pfizer után. Aláírnivalót nem is említettek a kollégáim, akikről beszélek.
2021. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%
Mi a fenének bármit is aláírni? 2-t már kapott belőle, a 3.-ba fog belehalni?
2021. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tényleg köszi mindenkinek, ez nagyon bíztató. Ha alá kell írni, az se gond, az első kettő után se volt semmi, így félni nem félek, a felelősséget meg eleve próbálják ránk tolni úgyis a kezdetektől, így ez se újdonság.

Még egyszer köszönöm a tapasztalatok megosztását!

2021. okt. 23. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!