Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 18-25 év között fiatalok! Ti...

18-25 év között fiatalok! Ti már beadattátok a harmadik oltást?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, május végén kaptam meg a második oltást, tehát már jelentkezhetnék a harmadikra, de a környezetemben nem ismerek senkit ebből a korosztályból, aki már megkapta volna. Az ismerőseim úgy vannak vele, hogy még várnak.

Az egészségi állapotom rosszabb, mint a korombelieké átlagosan, különböző betegségek miatt legyengült az immunrendszerem.

Érdemes már beadatnom, vagy most elsősorban az idősebb korosztály számára van ez a lehetőség?



2021. okt. 23. 22:53
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
87%
Én sem adattam még be, deismerek olyanokat, akik igen. Ha neked vannak egyéb betegségeid, akkor az orvosodat kérdezd inkább meg, hogy ő mit javasol.
2021. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
63%
Mindenképpen szeretnék majd harmadik oltást, csak megmérettem szeptemberben és több ezer volt még az ellenanyagszintem. Majd télen megméretem újra és ha alacsony lesz, akkor majd akkor beadatom.
2021. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
38%

A Te esetedben érdemes.


Én is beadattam, de más (technikai) okból. Most télen államvizsgázok, és nem szeretnék még véletlenül sem karanténba kerülni, hogy emiatt szívjam meg az államvizsgán. (Még mielőtt jönne valaki, hogy meg lehet fertőződni oltottként is: Igen, de a 3. oltás 95%-os védettséget nyújt a megfertőződés ellen is, míg a 2 oltás hatékonysága ilyen szempontból csökken 4-6 hónap után.)

2021. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
66%

Nem adattam be egyet sem, szeretnék egészséges gyereket a párommal a későbbiekben.

Nem félünk a vírustól, egyedül anyukám kapta el, vele voltam karanténban májusban 10 napig, én nem voltam beteg, de nem is teszteltek mert nem kértük és nem is akartam. Jól vagyok így, mint régen, nem vagyok kísérleti patkány.

2021. okt. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
53%

3


Azt ugye vágod, hogy évente fogsz 3 oltást felvenni innentől mindig? Hamarosan már a seggedbe is kapni fogod, jönnek az anális tesztek is.

2021. okt. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
66%

"Azt ugye vágod, hogy évente fogsz 3 oltást felvenni innentől mindig? Hamarosan már a seggedbe is kapni fogod, jönnek az anális tesztek is."


Jajaja... Reggelente kávé, 2 kifli, meg 1 adag Pfizer a karba mi?


Eddig se volt kötelező 1 se, a többi sem lesz az.

2021. okt. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
64%
De mindig jön majd az új mutáns és lecsökken az ellenanyag muszáj lesz bekapnod :)
2021. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
55%

Még egyszer leírom, hátha nem volt világos:


Egy darab sem kötelező.

Ha már beadattad, akkor is bármikor mondhatod, hogy nem kell több.


Ez nem heroin.

2021. okt. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
80%

Igen, valóban nem kötelező. Pl Ausztriában sem az, csak november 1-től "3G"-vel mehetsz dolgozni (Geimpft, Genesen, Getestet), amit rövid időn belül 2G-re akarnak cserélni, azaz csak oltva vagy felgyógyultan (6hónapon belül). Szóval ott sem kötelező, de rákényszerítenek, különben éhen pusztulhatsz meló és pénz nélkül, és nem ez az első ország ami bevezeti.

Viszont már rebesgetik, hogy az első 2 oltás is csak 12hónapig lesz jó, aztán jön a 3. Arról nem is beszélve, hogy itt már a Delta Plussz variánssal riogatják az embereket.

Szóval nem kizárt, hogy Magyarország is beáll a sorba a választások után..

2021. okt. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
29%
Igen én beadattam a 3at is 23/F. (Bár én biológus vagyok szóval kicsit szakmaibban néztem az egészet )
2021. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!