Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fiatalok (15-30) között van,...

Fiatalok (15-30) között van, aki nem fogja beoltatni magát?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, az ismerőseim jelentős része oltatott vagy átesett, viszont akadnak, akik nem tervezik beoltatni maguk. Személy szerint semmi esetre sem fogok, mindent megteszek ennek érdekében.


Van, aki hasonlóan cselekszik, esetleg valamivel megalkuvóbban? Mi okból?



2021. okt. 25. 15:36
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
93%

noverem nem fog oltast kapni de neki egeszsegugyi okokbol nem lehet beadni az oltast

Voltak viszont olyan osztalytarsaim akik egyaltalan nem akartak oltast es bar mar nem tartom veluk a kapcsolatot szerintem ez nem valtozott

2021. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy jön a Covid-19-hez MZP, de szerintem már nagyon kevés az olyan COVID-oltásszűz(értsd: aki még egyetlen oltást sem kapott), aki be akarja ugyan oltatni magát, de még nem jutott, nem juthatott hozzá semmihez, vagy aki oltás-fetisiszta (csak nyugatiban hisz, és ahhoz - Pfizer, Moderna - még egyetlen darabhoz sem jutott hozzá).


Én olyat ismerek, aki félti a 16 éves gyermekét, a gyermek ugye még nem felnőttkorú, nem döntésképes (bár ő szeretné), az anyját nem érdekli, félti az oltás következményeitől, szövődményeitől és kész. Az anyja (aki félti a gyermeket) orosz oltást kapott és tök rosszul volt utána és ezért.

Meg olyat ismerek (tolmács-kolléga), aki eleve a világ megbénítására irányuló összeesküvés-elméletnek tartja az egész COVID-19 cirkuszt, és a világ összes kincséért se oltatna soha semmivel.

2021. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
74%

(bocsi lemaradt- mi okbol?

az osztalytarsaim azert nem szerettek volna mert ez az oltas csak ugy beugrott x ido utan hogy ez majd mindenkit megment (mar ez gyanus volt)

aztan hirtelen 2 oltas kell mert akkor hat csak (ez is gyanus volt)

aztan eloszor nem lehetett keverni az oltasokat most meg mar ajanlott hogy a harmadik oltasod masfele legyen (tok logikus ugye?)


szerintunk mindenki tokre leszarja hogy az oltas ved-e vagy nem, milyen hosszutavu mellekhatasai lesznek (persze a hosszutavu mellekhatasokrol nem is tudunk egyelore)

2021. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a 30+-os közegben látom ugyanezt, hogy jelenleg lehetetlen rávenni őket, hogy oltassanak.

A "kortársaim" 18-30 között viszont sokkal nyitottabbak, a legtöbb ilyen korú ismerősöm beoltatta magát. Vannak kivételek, például testvérem (20) aki azért nem oltat, mert nem látja szükségét. Nem jár bulizni, nem megy külföldre sem, magától a vírustól pedig nem fél. Ő így például egy egyelőre "lexarom" kategóriát képvisel, és bárhova billenhet a mérleg nyelve.

2021. okt. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
60%

28 vagyok, oltatlan, egészséges. Oltott ismerőseim sorra kapják el főleg az utóbbi 1-2 hónapban a covid-ot. Van sajnos olyan, aki hiába oltatta be magát és volt ellenanyaga meg minden, lélegeztetőre került és meg is halt...Ennyit az oltásról. Eddig sem tudott meggyőzni semmi és senki, kételkedtem a covid vakcinák hatásosságaiban, most meg, hogy sorra dől ki minden oltott körülöttem, így meg végképp. És nem orrfolyással ússza meg a javarésze, sajnos...No meg nem beszélve a mellékhatásokról, főleg a női, oltott ismerőseimnél...menstruációs ciklus felborulása, magas pulzus (és/vagy vérnyomás) kialakulása (előtte nem volt ilyen probléma).


Számomra szinte biztos, hogy többet ártana, mint használna az oltás, legjobb esetben is max hatástalan lenne (amivel nem megyek semmire).

2021. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
56%
utolso miert lett leszavazva? XD
2021. okt. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

#2 hogy többen lássák, hehe. Szerintem is be lett oltva mindenki, aki vevő rá. Ez több/kevesebb sikerrel meg is látszik a statisztikákon (inkább kevesebb). Ausztriában viszont pont most akarják forszírotni a dolgot.


#5 Nem tudom, minek kaptál ennyi negatív szavazatot. Én is hallottam ismerősi körben oltás után elhunytakról. Covid-áldozatok viszont nem voltak, talán csak egy.

2021. okt. 25. 16:59
 8/48 anonim ***** válasza:
58%
Azért kaptam, mert az oltásfanatikusok nem látnak csak elhisznek mindent. :) Nekik elég az is, ha valaki megmondja, hogy mit csináljanak, gondolkodni, szemet kinyitni felesleges. Én sem vagyok oltásellenes, sem vírustagadó, nem hiszek konteókban, ezeket tapasztaltam. Persze ismeretlenül nehéz hinni bárkinek is, főleg olyannak/olyanoknak, akik pont az ellenkezőjét tapasztalják, mint azok, akik nyugodt szívvel oltatják magukat ahányszor csak kéri a nagyfőnök vagy a magukat "szakembereknek" tituláló egyének.
2021. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
74%
En nem fogom (17)
2021. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
63%
Nem fogom, egészséges vagyok és tudok gondolkodni. Nem leszek bégető birka, hogy sorakozzak az éves oltásaimért... mert lesz itt 25. oltás is... épül a gyár birkák!
2021. okt. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!