Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet Covid hordozó, aki be...

Lehet Covid hordozó, aki be van oltva?

Figyelt kérdés

Covid pozitív lányom egyik osztálytársa, így itthon van lányom is karanténban (ahogy az egész osztályuk). Mindkét oltása megvan, ahogy nekem is, én elkaphattam a fertőzést? Lehet hordozó, aki be van oltva?

Tegnap óta fáj a torkom, ki van száradva a garatom, éjjel az orrom is bedugult. Erős fejfájásom is volt este.

Nem vagyok hipochonder, csupán érdekelne a válasz, mert nem vagyok tisztában vele.



2021. nov. 12. 08:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, csak ugye enyhébb tünetekkel vagy tünetmentesen nehezebben adja tovább.
2021. nov. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem véd meg a vírustól, ugyanúgy el tudod kapni, csak a tünetek lesznek enyhébbek.
2021. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Akkor is elkaphatod, ha oltva vagy, viszont kisebb rá az esély. (A családomban volt oltatlan covidos, a felesége oltott, ő nem kapta el, ismerősömnél senki sem kérte az oltást és az egész család elkapta)
2021. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Lehet. Hordozó, megbetegedő (akár súlyos is - csak talán picivel kisebb valószínűséggel, mint egy oltatlan) és terjesztő is.


Ha bizonytalan vagy, csinálj egy gyorstesztet, ha az negatív de nem múlnak el a panaszaid akkor kérj a házi orvosodtól egy pcr-t. Abból kiderülhet.

2021. nov. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Hasonló eset volt nálunk is. Fiam osztályának háromnegyede beteg lett, itthon ötünkből négyen. Magas láz, torokfájás, taknyosság, még hasmenés is előfordult. A tesztek negatívok lettek szerencsére! Egy makacs influenza volt.

Három hét múlva mindez megismétlődött! Ugyanonnan, pedig külön kérték, ne menjenek iskolába a beteg gyerekek, egyik lánynak mégis menni volt kedve, így ismét két-három hét betegség, tehát kiesés suliból, munkából. :-(

Nálunk mindenki be van oltva a családba.

2021. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Hagyjátok már ezt a kisebb esélyt! Oltott is lehet covidos, nem hogy hordozó, és tovább is adhatja. Egy csomó ismerősöm most volt/épp most covidos, mind oltott. Fertőzni is tud, mivel oltott vitte haza munkahelyről és mindenkit megfertőzött a családban. Én is voltam náluk akkor, nem kaptam el.(Oltatlan vagyok.) Másik családból szintén mindenki beteg lett. Nagyon rosszul vannak, pedig minden felnőtt oltott náluk.

Szóval igen, te is elkaphattad, és terjeszted is.

2021. nov. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

"Hagyjátok már ezt a kisebb esélyt!"

Mit hagyjunk rajta? Ez a lényege az egésznek.

2021. nov. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
#8! De nem igaz, mivel ugyanúgy elkapja és tovább is adja!
2021. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%
A kisebb esély épp azt jelenti hogy nem ugyanúgy.
2021. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!