Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány álhírre emlékeztek,...

Hány álhírre emlékeztek, illetve melyeknek dőltetek be?

Figyelt kérdés

Igyekszem felsorolni, amit tudok:

-A kínai hoax videók '19 decembere körülről. Bevallom, engem felültettek, azt hittem durva lesz; még kézfertőtlenítőt és tartalék gyógyszert is vettem.

-A vírus csak bizonyos vércsoportra veszélyes. Ezt elképzelhetőnek tartottam az első eurólai hullám előtt/kezdetén.

-A variánsok veszélyesebbek. Két hét után már a vak is látta, hogy nem.

Az brit és indiai variánssal végünk. Erre már csak legyintettem.

-Az indiai (delta) a fiatalokat veszélyezteti. Nevetséges. Nem esett eddig 70 alá az áldozatok átlagéletkora.

-Maszk és lezárás kell. Lásd: Német nyelvterületek ma.


Ti mikre emlékeztek még?



2021. nov. 14. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Ezek nem voltak álhírek, csak te értelmezted rosszul őket.

1. A kínai hoax videóknál nem tudom, mire gondolsz.

2. Nem mondta senki, hogy a vírus csak bizonyos vércsoportokra veszélyes. Annyi volt, hogy találtak valamennyi korrelációt a súlyos megbetegedések között, konkrétan a 0-ás vércsoportúak közül kevesebben kerültek kórházba. Már akkor sem tudták a tudósok ezt megmagyarázni. Egyébként a korreláció ma is megvan, ma sem tudja senki megmagyarázni.

3. Egy mutálódott vírus simán lehet veszélyesebb. De nem mindegy, hogy milyen értelemben. Csak virulensebb, vagy épp tényleg arányaiban többeknél okoz súlyos megbetegedést. Az összes eddigi variánsnál arról volt szó, hogy virulensebbek.

4. A deltánál is azt mondják/mondták, hogy a fiatalok között jobban terjed. Ez nem azt jelenti, hogy ők hamarabb belehalnak, hanem hogy nagyobb eséllyel ferőződnek meg. De ha egy deltával megfertőződött tünetmentes fiatal meglátogatja a nagyit, és maszk nélkül ölelgetik egymást, akkor nagyi valószínűleg megferőződik, és hamarabb belevaló, mint a kisunoka.

5. Maszk kell. Csak mivel 10 emberből 5 nem hordja rendesen, ezért alig ér valamit. Ezért kell a lezárás.

2021. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
"60%-os átoltottsággal megállítjuk a járványt"
2021. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Az elején beijedtem, fel akartam szerelkezni maszkokból stb.

Ebayen se voltak már, csak brutál árban.nem emlékszek már a típusra, de amit kinéztem 18e volt. Olyan volt mint egy gázálarc, oldalt szürős.

Sajnáltam rá a pénzt. Inkább vettem magamnak egy 30 ezres szemhéjpúder palettát, amire mindig is vágytam 😂 ha már meghalok alapon...

Jobban is tettem. 😂

2021. nov. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 Tényleg, tavasszal Németországban voltam, úgy emlékszem, akkor vezették be az FFP2 kötelezettséget. Vettem is Amazonról, azt hittem, olyan hiány lesz, mint az első karanténnál.


#1 A deltára, ha nem csal az emlékezetem, azt is mondta a média - pártállástól függetlenül -, hogy veszélyes lesz a fiatalokra/gyermekekre, esetleg bele is halhatnak. Eddig egy kezemen meg tudnám számolni, hány 25 év alatti halt bele. A maszkról pedig nem tudok vitázni, a legtöbben hordani akarják valamilyen okból. A németeknél az FFP2 nem vált be, az indiaiak állítólag az orr alá húzott rongy- meg papírdarabokkal diadalmaskodtak. Ebből mindenki azt szűr le, amit tud és akar.

2021. nov. 14. 15:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2020 május: Indiában már elkezdték gyártani a vakcinákat... azt hiszem a telex.hu hozta le vagy az index, de ez akkora kamu volt, mint a ház!
2021. nov. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A maszk is véd, de az oltás a golyóálló mellény! (Orbán Viktor)
2021. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 0-ás vércsoportú vagyok, nem tudok róla, hogy elkaptam volna a vírust, ha mégis akkor tünetmentes volt. Pedig kismilliószor megfordultam olyan jellegű helyen, ahol elvileg nagy a rizikó.

Egy ismerősöm szintén 0-ás, ő se tud róla, hogy elkapta volna. Mondjuk ő parázik, és inkább kerüli a rizikós helyeket, a teljes lezárás alatt igyekezett otthonmaradni.

2021. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Párom 0-ás, enyhe nátha volt nála a covid, ha nem tesztelik a munkahelyen szúrópróbaszerűen őket, máig sem tudjuk.


Én A+ de szinte nekem tünetmentes volt, inkább fáradékonyság az, ami említhető pár napig, mikor karanténban voltunk, de lehet csak az ijedtség okozta, hogy vajon mi lesz ha már pozitívak lettünk. Féltem kicsit bevallom, azt olvastam az A+ az gyakran belehal :/

2021. nov. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én B+ de ha el is kaptam, nem vettwm észre, pedig rendszeresen tömegközlekedtem igen hosszú távokat. Igazából nincs tíz ember, aki az ismerőseim közül tudna róla, hogy elkapta, pedig valószínűlek túlnyomó részük nem 0-ás.
2021. nov. 15. 09:47
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

"Az oltás megvéd a súlyos tünetektől és a kórházba kerüléstől."

[link] - riasztóan magas kórházba kerülési arány az oltott COVID fertőzöttek között (9% szemben az átlag 1,3%-kal)

https://www.youtube.com/watch?v=t3vtit8XXDw - a legnagyobb COVID szakértő, "Flip-Flop" Fauci :) Készíthetnének egy ilyet a hazai szakértőkről is :)

2021. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!