Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért adják a harmadik oltásna...

Miért adják a harmadik oltásnak azt, amit az első variánsra, és nem a deltára fejlesztettek ki? A delta variánsra már fejlesztettek?

Figyelt kérdés
Igazából van olyan fajta, amiben könnyen lecserélhető, és a hatásmechanizmusából tudjuk, hogy nem változik a lényeg, gondolom nem kell újra letesztelni és hónapokat, éveket várni, mire értelmetléen lesz. Az influenzára is szokott lenni évente más, nem?

2021. nov. 15. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Igen igazad van! De ez nem számít, logika, normális gondolkodás kiveszőben!


Csak a papagájok: "Az oltások működnek"!

2021. nov. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem miért nem mókoltak rajtuk valamit legalább, így még a látszatra sem adnak, furcsa.
2021. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Ha jól értem, akkor pl. a pfizer oltásnál csak a tüskefehérje van benne, amíg az nem módosul, addig a többi rész bárhogy alakulgathat, az mindegy.


A kínainál pl. én sem értem miért nem cserélték le. A vektorvakcináknál meg nem tudom melyik része van a vírusnak benne az oltásban, ahogy azt sem, hogy módosult-e.

2021. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Így is jól tejel, meg el kell sütni a készleteket.

Amúgy, igen, már rég hozzá kellett volna igazítani. Április óta van már delta kb.

2021. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A klinikai vizsgálatok alapján nem indokolt egyelőre.
2021. nov. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Ha jól értem, akkor pl. a pfizer oltásnál csak a tüskefehérje van benne, amíg az nem módosul, addig a többi rész bárhogy alakulgathat, az mindegy."


És ennek megfelelően, aki nem pfizert kapott első kettőnek, az most azt kap??

2021. nov. 16. 12:14
 7/11 A kérdező kommentje:

"A klinikai vizsgálatok alapján nem indokolt egyelőre."


Pontosan mi nem indokolt? És milyen vizsgálat?

2021. nov. 16. 12:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként van olyan ország, ahol még nincs delta?
2021. nov. 16. 12:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudom, hogy éppen arra kellene készüljön klinikai vizsgálat, hogy alkalmas az eredetitől eltérő és jelenlegi változatokra ahhoz, hogy azt mondhassák legálisan, hogy igen a termékünk alkalmas a deltára is és a következő variánsokra is. De nincs ilyen bizonyíték. Ehhez ugyanúgy mint az eredeti változatnál meg kellene csinálniuk a double blind placebo kísérletet.
2021. nov. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7 A kínain kívül mindegyik ugyanúgy a tüskefehérjével játszik.


Kínában amúgy nem nagyon van covid ès így delta is kevés. De mivel valszeg pont azért nincsenek oltástípusra lebontott számaink, mert el akarják kenni, hogy a kínai hatásfoka eredetileg se volt magas (mint a szerbeknél sem), ezért gondolom, hogy a kínait kaphatják azok, akik ki vannak borulva a kísérleti vakcinától.

2021. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!