Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Linkelnétek néhány HITELES...

Linkelnétek néhány HITELES tanulmányt a coviddal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. Ami meggyőz arról, hogy ha fiatal, egészséges szervezet vagyok ÉS genetikailag(!) is védett voltam az eddigi(!) variánsok ellen (beleértve a tágabb családomat is, - azon belül idős, erősdohányos, alkoholt sem megvető, elhízott embereket), akkor nekem feltétlenül szükségem lenne akár 0,0001%-nyi kockázatot is vállalnom bármilyen szuperbiztonságos vakcinával (pláne 4-gyel és még nincs vége a jövőben sem és minden adag újabb kockázati tényező).


2. Ami meggyőz arról, hogy mivel az oltottak is továbbadhatják, csak tünetmentesen (ezért kell nekik is maszk - aminek a hatásosságát megint ne feszegessük, pláne a gyakorlatban), ezért én annyival komolyabb veszélyt jelentek a társadalomra. Főleg, mikor mindig, régebben is ügyeltem arra, hogy ha fájt is a torkom figyelmeztettem a találkozó partneremet, hogy biztos akar-e találkozni, stb. Főleg annak fényében, hogy ki sem adják hivatalosan a statisztikákat, hogy a halottak közül ki volt oltott, ahogy az oltásba belehaltakról sem vezetnek statisztikát.


3. Végül pedig, hogy ha feltételezzük, hogy rám nem veszélyesek a covid eddigi variánsai és azt is feltételezzük(!), hogy a vakcinának semmilyen(!) mellékhatása nincs, akkor a 4 beszúrása és a jövőben még a folyamatos ismétlések nem fogják-e legyengíteni az eredeti immunrendszeremet, akár csak olyan értelemben, hogy adaptálódik(!) ahhoz, hogy mindig megkapja az ellenanyag kifejlesztéséhez szükséges kódot.


Mint arra számtalan példa van és lassan már azért is a tudósok kampányolnak, hogy nem kell naponta sem, pláne naponta többször fürödni, mert károsítjuk a bőrünk természetes védekezőképességét és nem azonnal, de évek múlva jó kis bőrbetegségek, allergiák, autoimmun betegségek alakulhatnak ki belőle.


Vagy hogy a gyereknek valóban meg kell ennie bizonyos mértékű koszt, hogy kifejlődjön az immunrendszere.


Mert értem én, hogy attól, hogy én egészséges vagyok még nem kellene veszélyeztetnem másokat, de azt sem tartom korrektnek, hogy az én covid-védett genetikai állományomat pusztítsuk le olyan szintre, mint azoké, akiknek úgy kell az oltás, mint egy falat kenyér, mert nélküle lélegeztetőgépre kerülnének.


A tudományos érvek érdekelnek, tanulmányokkal(!) alátámasztva, a politikai mocskolódást hagyjuk meg a Politika témakörnek. Köszönöm!



2021. nov. 20. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Ne légy naiv :)
2021. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Ezzel kapcsolatban nincs HITELES anyag. Honnan tudnád megkülönböztetni, hogy igaz-e vagy sem? Denevérleves, tobzoska...
2021. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Felesleges, mert te már eldöntötted, mit akarsz, és ha valami ellentmondana, úgy is azt mondanád, nem hiteles.
2021. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Már alapvetően a felvetés baromság. Mi az, hogy genetikailag védett? Ez egy szimpla önámítás.


Nos a probléma az, hogy Mr genetikailag védett őokossága ha bekerül kórházba ami lazán megtörténhet, mert kiderül hogy jéé mégsem olyan védett akkor olyan betegek elöl veszi el az erőforrásokat akik tényleg rászorulnak. Háziorvos vagyok, több betegem sem kapott mostanában olyan szintű ellátást amit az állapota indokolna, sokat romlottak a betegségeik azért mert egyszerűen nincs rájuk kapacitása az EÜnek, mert a kórház tele van genetikailag védett kreténekkel.


Az meg gab a tortán hogy fingod sincsen róla, hogy hogyan működik az immunrendszer, hogyan működnek a védőoltások csak szajkózod a baromságot. Egyetlen védőoltás sem gyengíti az immunrendszert.


Komolyan ezért nem lesz vége soha ennek a járványnak, mert tele van az ország alapvető biológiából analfabéta, de magát baromi okosnak képzelő hülyével.

2021. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy ha te azt hiszed, hogy az oltás "lepusztítja a genetikai állományodat", akkor annyira sötét vagy, hogy meg sem értenéd az ide vonatkozó tanulmányokat.
2021. nov. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, ezek szerint nincsenek tanulmányok. De helyette van demagógia. xD
2021. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Az igazi tudománynak tudni kellene cáfolni minden tudománytalanságot...
2021. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
Na ez az igazi demagógia utolsó. Igen kellene. De galambbal nem sakkozunk.
2021. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#4: "Már alapvetően a felvetés baromság. Mi az, hogy genetikailag védett?"


Lehet, hogy újdonságot mondok, de kapaszkodj meg...


Vannak olyan emberek, akik a HIV vírus ellen is genetikailag védettek. (Értsd: hordozók, de nem lesz belőle AIDS, mert rendelkeznek CCR5 génnel, ami miatt felismeri a szervezet a vírust és kisöpri, nem úgy, mint az emberek többségénél, ahol azért lesz belőle AIDS, mert az évek során leépíti az immunrendszert, mivel nem küzdenek ellene a T sejtek, hiszen a szervezet sajátjának ismeri fel őket.


[link]


Ezzel szemben 1969 óta eltelt 52 évben azzal foglalkoztak, hogy ezt a gént átadják olyan embereknek, akik nem rendelkeznek vele, ezáltal már fertőzött ember is felgyógyulhat belőle? Van már rá élő példa, véletlenül(!!!) gyógyult meg a csontvelőátültetésen átesett HIV beteg, mert olyan ember csontvelőjét kapta, aki rendelkezett CCR5 génnel.


Közben meg a gyógyszeripar célja, hogy életed végééig függésben tartson, mert abban van a nagy pénz. Semmi összeesküvéses gonoszság nincs mögötte, egyszerű profitérdek. Az egyszeri, végleges gyógymódot kutatni sem érdemes(!!!), hiszen nem térülne meg(!!!), mert sokmilliót csak nagyon kevés ember tudna kifizetni érte (tömeglázadások lennének), ráadásul ha meggyógyulsz, akkor újra sokmilliárdot kell kutatás-fejlesztésbe ölni, ami meglévő betegségek elleni szintén végleges gyógymódokat fejleszt ki.


Egyszerűbb, gyorsabb és hatékonyabb, nem utolsósorban stabilabb, ha megfizethető áron kínálunk olyan megoldásokat, amikkel életük végéig(!) élniük kell az embereknek, legyen az cukorbetegség, akármilyen ételallergia (gluténmentes, laktózmentes biznisz, utóbbi valójában kamu is, mert csak laktáz enzimet adnak hozzá vagy olyanra írják rá, hogy laktózmentes, amiből nincs is laktózos, például vegán zöldségkrém).


Az orvostudomány nagy része erre állt be és nem azért, mert az orvosok gonoszak lennének, hanem mert a gyógyszergyáraknak van pénze és befolyása, az orvosok többsége egy segítőkész csóró szerencsétlen, akit vagy az állam fizet vagy a magánszektor kapitalista cápái. Eldöntheti, hogy akar-e a szakmájában dolgozni, vagy sem. Ráadásul minél fejlettebb a technológia (magánszektor), annál több olyan orvos szerveződik oda, aki befolyásos orvosdinasztia csemetéje és sok pénzt akar szakítani és mellette egót fényezni. Nem a segítőkészség vezérli a gyógyításban, hanem a saját nárcizmusa, hogy hozza a hónap dolgozója szintet. Ez bizonyos esetekben még előnyös is lehet a betegnek, más esetekben (mikor kezelések közül olyat választ, aminek kisebb a hibaaránya csak azért, mert ki akar pipálni még egy sikeres gyógyítást és learatni a hálát) meg nem éppen. Sőt, fordítva sem, mikor egy "mindent megtettem érte, az utolsó pillanatig küzdöttem az életéért" mögé bújtatja azt, hogy legyen fél évre egy kísérleti nyula.


És még így is omladozik az egészségügyi rendszer, így is fenntarthatatlan a jelenlegi formájában.


"ha bekerül kórházba ami lazán megtörténhet, mert kiderül hogy jéé mégsem olyan védett akkor olyan betegek elöl veszi el az erőforrásokat akik tényleg rászorulnak."


Tudom, hogy az eutanázia mindig vita tárgya volt - bár sosem értettem, miért, pláne az aktív eutanázia, de ezt nem lenne egyszerűbb úgy megoldani, hogy akik tudatosan, saját belátásukból oltatlanok, azok kapnak egy másmilyen kártyát?


És akkor lehetne akár kötelezővé is tenni meg járhatna házról-házra is az oltóautó, a lényeg, hogy legyen választásod(!) rendelkezni a saját(!) tested felett.


Ha egy hitelszerződéstől kezdve bármihez joga(!) van a legostobább állampolgároknak is és azt sem tudja már visszacsinálni, akkor ehhez miért nincs joga?


Ha már a TB-t is fizetned kell magad után, ha nincs bejelentett munkád és anélkül ugyanúgy nem látnak el vagy kifizettetik veled, akkor miért?


Ha az USA-ban a miénknél sokkal drasztikusabb egészségügyi rendszer van és évtizedek óta működik, akkor itt miért nem lehet akár csak opcionálisan(!), saját választásból meghalni hagyni?


Ha a jehova tanúinak is tisztelik azt a rendelkezését, hogy vérátömlesztést nem kérnek, inkább meghalnak, akkor miért kellene saját vallást alapítani ahhoz, hogy egyetlen állampolgári kitétel lehessen?


Én bármikor aláírnám, vállalnám, akár igazságügyi orvosszakértői vizsgálatnak is alávetném magam, hogy nem szorulok gyámságra, önállóan vezetem az életemet, hadd legyen jogom eldönteni, hogy én nem kérem az oltást akkor sem, ha cserébe nem látnak el.


"Háziorvos vagyok, több betegem sem kapott mostanában olyan szintű ellátást amit az állapota indokolna"


Akkor azt is tudod nagyon jól, hogy az se normális, hogy egy "Jáj, megszúrta a pulyát ez az állat, segíccsenek!" telefonra egyből kint van a rohammentő, az infarktusgyanús idős embernél meg "Nyugodjon meg, ne stresszeljen, ki fog érni a mentő, már csak órák kérdése, addig helyezze magát kényelembe, igyon egy pohár vizet, lélegezzen mélyeket, ha eszméleténél van, akkor még nincs baj."


Meg hogy műtét után simán kitoltak a folyosóra az infúziós állvánnyal együtt, annyira terhelt volt az egészségügy covid előtt is.


Úgyhogy akkor meg főleg ne egy kísérleti vakcinával akarják továbbra is szőnyeg alá söpörni az ÉVTIZEDES BŰNÖKET!


Rájuk férne már egy újabb Öszödi beszéd, csak most arról, hogy


"Elkúrtuk, mert hazudtuk, hogy az egészségyügyi rendszer, nyugdíjrendszer és oktatási rendszer ilyen mértékű újraelosztási aránnyal és jóléti kiadásokkal nem fenntartható. Elhittük, hogy az EU-s pénzcsap örökké fog tartani úgy, hogy közben megőrizhetjük szuverenitásunkat, mert az EU olyan jólelkű, hogy nem kér semmit a pénzért cserébe. Elkúrtuk, hogy nem mertük bevállalni a biztos bukást, mint Bokros Lajos vagy mint tettük azt 2002-ben mi is, illetve amiért népszerűtlen volt Bajnai Gordon válságkezelése is. Mert tanultunk a történelemből. Megtanultuk, hogy a kenyeret nem csökkenthetjük a népnek, mert ez már nagyobb birodalmak bukását is eredményezte. És még ha a jószándék vezérel is minket, ha mi bukni fogunk az utánunk következő majd újra esztelen osztogatásba kezd, amíg ERRE VAN IGÉNY. És újra azt fogja hazudni, amit mi hazudtunk amíg mi voltunk hatalmon, hogy az egész amiatt van, mert a mieink lopnak és a gazdagok pénzéből meg lehetne oldani HOSSZÚTÁVON FENNTARTHATÓAN az egészet. Hiszen mit is várunk az átlagnéptől, aki azt hiszi, hogy a kedvezményes hitelkamat nem emelkedik csak mert forintalapú. Aki azt hiszi, hogy a 0% THM-es hitel teljesen kockázatmentes akkor is, ha közben elveszíti bevételi forrását és nem tudja fizetni tovább?


"hogyan működik az immunrendszer, hogyan működnek a védőoltások csak szajkózod a baromságot."


De van fingom róla. De akkor várom, hogy felvilágosíts a szaktudásoddal.


A védőoltásOKat pedig nem kéne egy kalap alá venni. Ott indokolt, ahol


1. Egy elég, hogy életed végéig védett legyél.

2. Egy sokkal nagyobb bajt (kullancs okozta agyhártyagyulladás, vérhas, malária) előz meg, ami nagy eséllyel el fog érni és végzetes lehet.


A sima influenza ellen adott évenkénti védőoltásról ugyanez volt a véleményem, mikor még covid nem is volt. Kapják meg az idősek, krónikus betegek és VESZÉLYEZTETETT csoport, a többieknek meg legyen opcionális.


Akkoriban még maszk és távolságtartás se kellett, csak az idősotthonokban és a kórházakban volt látogatási tilalom. Még a nővér se maszkban dolgozott, aki minden nap BKV-zott.


#11: Pedig csak linkeket kértem, amitől okosabb lehetnék, de hát látod. A személyeskedés az megy. Azért jó ez az oldal, mert bárki vallhatja magát orvosprofesszornak is.

2021. nov. 20. 13:36
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

12: ez a hozzáállás terelésnek jó, de nem igazán tudományos.

Nem vitatkozni kell, de ha a tudomány meg tud cáfolni valamit, akkor tegye meg, és ne azzal foglalkozzon, hogy mi lesz erre a reakció.


Ez egy 5 éves durcás gyerek reakciója: Én tudom, de nem mondom meg. Azért se.

2021. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!