Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A következő népek honnan...

A következő népek honnan jutottak elég D vitaminhoz? /Mitől volt erős immunrendszerük?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a D vitamin az úgymond legfontosabb vitamin ami védi az immunrendszerünket.

És ez modern kor betegsége, hogy nincs bennünk elég D vitamin. Valamint volt egy mondat "A déli országok napozással, az északiak pedig halfogyasztással pótolták".

Viszont mi volt azokkal akik nem tartoztak egyikbe sem?

Néhány példa: a mai USA, Kanada, Kelet-Európa, Szibéria, Mongólia, Kína.

Nyilván télre gondolok.

Ezeken a helyeken nem volt télen sok nap, hal sem sok (legalábbis nem annyi mint az Északi népeknél), mégsem hallottam semmi olyat, hogy itt gyengébb lett volna az emberek immunrendszere.

Sőt a háborúkban ugye az orosz telet nem bírták a nyugatiak...

És ezekből a területekből alakult ki úgymond 3 szuperhatalom.


Ha a kérdésre nincs pontos válasz, akkor vagy nem a D vitamin védi leginkább az immunrendszert, vagy pedig van valami más hasonló jótékony hatással rendelkező tápanyag vagy bármi ami ezeknek a népeknél adott volt.



2021. nov. 21. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
A legfontosabb nem a D vitamin. A legfontosabb, hogy ellenálló legyen az immunrendszer. Néha ezért jó bacikat bevinni akaratosan, pl nyald meg a buszfogódzkodót vagy nyúlj bele a szemetesbe és nyald meg a kezed stb. Így tudsz kialakítani jó immunrendszert.
2021. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hal vagy a gomba például. Ezeket lehet szárítani, vagy fagyasztani.
2021. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Vaj, bizonyos erjesztett ételek, belsőségek pl. máj.
2021. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A modern kor előtt a legtöbb népnél kevés volt a vegetariánus.

India pedig meleg terület, ott hozzájuthattak tejtermékekből + napsütésből.

2021. nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nem mosok kezet általában csak WC után, de evés előtt sosem. Boltos, pénzes kézzel eszek sokszor. Semmi bajom sem volt az utóbbi 12 évben.
2021. nov. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem van akinek adott napfény mellett több termelődik, míg másoknak kevesebb, illetve a tojássárgája is d vitamin forrás.

1 tojás 20IU


[link]

2021. dec. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért a legtöbb népcsoport valamilyen víznyerő hely melett telpedett le. Ott van hal.

Nyáron meg süt a nap. Mindehol!

2023. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!