Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid - nagyon aggódok -...

Covid - nagyon aggódok - bármilyen tanácsnak örülök?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdte Édesapám a tüneteket, ma erősödtek neki. Mai napon csinált tesztet, ami pozitív lett. Nem volt hajlandó beoltatni magát, vérnyomáscsökkentőt szed, 53 éves. Teljesen be vagyok pánikolva, itt sírok, zokogok, mi lesz most velünk? Édesanyám súlyos beteg, autoimmun betegséggel otthon van leszázalékolva, ő legalább kapott oltást, pfizert kapott 3 hónapja. Nagyon félek, hogy elkapja, és oltás ellenére is baja lesz, anyám minden fertőzést könnyen elkap, nincs immunrendszere, nem működik az immunrendszere, konkrétan le van kapcsolva az innunrendszere, mert ha lenne neki, akkor saját magát támadná. Segít Anyámon a pfizer, meg fogja védeni? Mit kell tennem, mi a protokoll, ha valaki tesztje pozitív? Van bármilyen tanácsotok ezen kívül, mit tudok tenni az egészségük érdekében? Kérlek titeket, ne vitzzatok, igen, Édesapám sajnos nem oltatott, hiába veszekedtem vele. Oltás ellenesekre nem vagyok kíváncsi, tanács segítség kellene!


Amit eddig tettem, Anyámra ráadtam a maszkot, mondtam neki, mindig legyen rajta, Apám nem hajlandó felvenni, ott köhög Édesanyámra, nagyonnagyon félek! Féltem mindkettőt! Mondtam neki, ruhákat mossa Anyám magas hőfokon, ezen kívül mit tanácsoljak nekik?



2021. nov. 22. 15:23
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Én szedtem, nekem nem okozott semmit. Persze ettől még másnak okozhat, de nem igazán hallottam, inkább csak a máj értékeket rontja, gondolom ideiglenesen.
2021. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Vettem vitaminokat, véroxigén szint mérőt! Holnap felhívom Édesanyám kezelőorvosát, és megkérdezem, kaphat-e olyan gyógyszereket, amiket írtatok! Azt az allergia micsodát elfelejtettem venni! De holnap veszek azt is! Köszönöm mindenkinek ❤️ nagyon kedves tőletek!
2021. nov. 22. 20:50
 23/41 A kérdező kommentje:
Privát leveleket is köszönöm! ❤️
2021. nov. 22. 20:51
 24/41 anonim ***** válasza:
28%
Náthásak lettek mint régen. Nem lesz gond ha nem pánikolsz birka módjára!
2021. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
77%

Igen-igen utolsó.

Sajnos az utóbbi időben meghalt néhány ismerősöm náthában.

Egy oltatlan pont tegnap ment a kórházba a náthájával.

2021. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!


Az Allergodilt minél előbb el kéne kezdeni használni. Gátolja, hogy a garatban felszaporodjon a vírus.

2021. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Ma délután megvettem, és átvittem nekik!

Telefonáltunk a háziorvosnak, hogy felirattuk volna ezt a favipiravirt, de még csak az asszisztens nővérke vette fel, azt mondták majd visszahívnak minket. Remélem holnap már ki tudom váltani nekik! 🙏 Anyám már elkezdett köhögni. 😫

2021. nov. 23. 17:50
 28/41 anonim ***** válasza:
Mi ujság?
2021. nov. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Köszi a kérdést! Szedik a favipiravirt azóta, nagyon aggódom értük, mert ennek ellenére Anyám még lázas volt tegnap is. Apám fájlalja az oldalát, de őbelőle nem nagyon tudok kihúzni érdemi infót a hogylétéről, mindig leráz annyival, hogy jól van, akkor is, ha nem. Nem látom, hogy annyira fellélegezhetnék. Nagyon lassan javulnak, ha javulnak is, Anyám hullámzó állapotról beszél.


Én azóta karanténba kerültem, mert rajtam is jöttek a tünetek, első nap 39 fokos lázzal kezdtem, délutánra már járni alig tudtam, nekem is felírták a favipiravirt, ami nekem viszont nagyon sokat segített. Tegnap már tudtam járkálni a szobában. Párom is tünetelt, neki viszont enyhe influenza szerű tünetekkel szinte már le is zajlott a betegség. Már bánom, hogy nem vártam egy jobb oltásra, ez a különbség hogy én egy szart kaptam, a párom meg jót.

2021. nov. 28. 10:36
 30/41 A kérdező kommentje:
Most beszéltem Apámmal, megint lázas volt, 38 fok, még mindig nincs étvágya, egy hete konkrétan, és 2 napja fáj az oldala! Ez mennyire aggasztó? Nem úgy néz ki, mintha gyógyulna, félek, hogy kórházba fog kikötni.
2021. nov. 28. 11:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!