Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfázáson, náthán mi segít,...

Megfázáson, náthán mi segít, ha nem tudok gyógyszert szerezni?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, itt minden másnap van koronavírus teszt, de negatív, nem azom van. A Neo Citran itt sajnos vényköteles, amit régen otthon szoktam és használt, a többi gyógyszer nem igazán használt. Egyedül dolgozok a munkahelyen, olyan részén vagyok, szóval nem fertőzök meg mást, viszont a főnököm mondta, ha egy mód van rá, bírjuk ki karácsonyig. Szerintetek ha gyömbérteát iszok sok mézzel, citrommal, az hatásos lehet?

2021. nov. 25. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Megfazasra nincs gyogyszer. Neocitranban paracetamol van tulajdonkeppen, meg orrdugulasra valamilyen hatoanyag.

Igyal teat esetleg vegyel be paracetamol tartalmu gyogyszert, ha az neked hasznal, aztan ennyi. Amikor tudsz, pihenj.

2021. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Az is jó.


Felsorolok egy pár természetes gyógynövényt.

Pl. Lándzsás útifű szirup. Ha ilyen nincs ott akkor szálas teába is tudsz venni is magad is el tudod készíteni csak nádcukor kell hozzá.


Graphruit- mag kivonat.


Graphuit.


Vagy pl. C-vitamin, csipkebogyó tea.

Vagy bodza, kakukkfű, körömvirág.

2021. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hatásos a gyömbér tea citrommal, de nekem inkább a szilva, vagy barack pálinka szokott segíteni.
2021. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
De amugy lándzsás utifű teaként is iható.
2021. nov. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Inkább otthon kellene maradni és pihenni kellene. A tea önmagában semmit sem jelent, ennyi erővel kb. azt is írhattad volna, hogy ha megfázik valaki, akkor naponta háromszor kell hátrafele bukfencezni, hogy meggyógyuljon.


Pihenés, vitamin, tünetenyhítő szerek (erre jó a tea is az esetek többségében), ezek a hatásosak. És mindenek előtt orvossal kellene konzultálni. Lehet, hogy te megfázásnak gondolsz egy olyan megbetegedést, ami pl. olyan vírus, vagy baci okoz, amire már gyógyszert kell szedni.

2021. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Amivel javíthatsz rajta:

- Nagy adag C vitamin 500 mg (napi 3x2) vagy 1000 mg (napi 3x1)

- Sok-sok tea (mézes-citromos), aminek az alkotó részeit (méz, citromkarika) ne forró teába tedd, mert elveszíti a hatását.

vagy fahéj tea, gyömbérrel:

[link]

( a sima gyömbéres is megfelel, mézzel & citrommal - lentebb írom, hogy hogyan)


- Mentolos mellkaskenőcs

például:

[link]

vagy eukaliptusz balzsam:

[link]

- Jegesmedve olaj (Polar bear oil - dr.Chen) - ez ugyanúgy használható a légutakra külsőleg bedörzsölésre, orr alá, illetve fejfájás esetén a halántékra bedörzsölve

[link]

- Nyers fokhagyma evése - például összeaprítva, vajas kenyéren. Természetes antibiotikumot tartalmaz.

- Illetve köptető jellegű teák:

[link]

[link]



Száraz köhögésre ezeket ajánlom: (van közte kifejezett száraz köhögésre való gyógycukorka)

[link]


[link]


Az Antivirus tbl. kifejezetten torokfájás megelőző.

Bevétele után nem szabad - minimum - 30 percig enni, inni, mert leviszi a bevonatot. Kevés tabletta van benne, mert ezt nem 3x kell szedni.


A hatóanyaga: Bodorrózsa levele, célszerű ilyen teát is inni.

[link]


vagy ez -

[link]


Az orrváladékozása ellen (hogy megszűnjön) vény nélkül kaphatóak orrcseppek. Pl: Novorin, vagy Nasivin. Van belőlük gyerek, és felnőtt változat. Ha valamiért nincs felnőtt orrcsepp, csak gyerek, az is jobb, mint a semmi.


Ha viszont nincs más otthon, csak valamilyen filteres tea, akkor is hasznos, ha mézet, és rendes citrom karikákat használsz LANGYOS TEÁBA téve ezeket a plusz hozzávalókat. A méz, természetes antibiotikumot tartalmaz, a citromban pedig C vitamin van, de valamennyire fertőtlenít is belsőleg.

Azért nem szabad forró teába tenni, mert épp az értékes hatóanyagok mennek benne tönkre ennek hatására. Sok folyadékbevitel (sok tea) amúgy sem hátrány megfázós, torokfájós időszakokban.


Ha hirtelen kellene valami, de semmid nincs otthon, akkor próbáld ki a sós vizes gargalizálást. Az biztosan segít. Konyha, vagy tengeri só - mindegy.


A teát, pedig írtam, hogy hogyan kellene, de inkább azt öblögetés / gargalizálás után idd, és akkor helyre jöhetsz.


A legtöbb, amiket ajánltam a linkeken, DM-ben megtalálhatóak, feltételezem, van ott is ilyen bolt, ahol élsz. De javasoltam házi praktikákat is.


Jobbulást! :)

2021. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja es izlandi zuzmo kohoges elleni cukorkat is tudsz venni gyogyszertarba.


Gyogyszereszt kerdezd meg ezekrol amiket felsoroltam.


Illetve valadekoldasnak a wick vaporub is segít a mellkasra kenhető kenőcs. De csak a mellkasra, nyakra hátra szabad csak kenni. Orrba, szájba nem szabad.


Illetve gőzölni is lehet vele.


De a felsorolt gyógynövényekkel is tudsz gőz fürdőt venni. Fürdővízbe is teheted. Párologtatóba valamilyen gyógynövényes illoolaj egy csepp. Pl. Citromfű, levendula ezek fertőtlenítik a levegőt is es ha száraz a levegő akkor segít abban hogy ne ingereljen köhögésre.


2-es, 4-es vagyok.


Azt elfelejtettem kérdezni hogy citrus érzékeny vagy-e mert akkor a graphruit nem. De ha nem akkor ehetsz még narancsot, mandarint, pomelot is. Ezek is segítenek.


Illetve a menta teanak is fertőtlenítő, légút tisztító frissítő hatasa is van.

2021. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Huh tényleg a fokhagyma, hagyma is természetes köptető.


7-es vagyok.

2021. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a hagymahéj tea. Vagy egy fej hagyma héjastól megfőzve. Ezt tudom nem sokan szeretik.


De pl. Erőleves céklával gazdagítva.

2021. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Nincs allergiám semmire szerencsére, citromot eszek néha önmagában is.
2021. nov. 25. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!