Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 3 Pfizer után lehet olyan,...

3 Pfizer után lehet olyan, hogy valakinek még mindig nincs (elegendő) védettsége?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 21:20
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
33 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Főleg így lehet. :) Minél több oltást vesz fel vki, annál kevesebb védettsége lesz. Le lehet pontozni, de attól még így van.
2021. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Igen lehet, de még mindig jóval nagyobb az esélye annak, higy van valamilyen védettsége, mintha nem oltatott volna
2021. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1: hála istennek, a GYIK elsöprő többsége már nullára pontozott. Nagyon nincs igazad, hovatovább: egyáltalán nincs igazad!
2021. nov. 25. 21:37
 4/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
56%

#1


“Főleg így lehet. :) Minél több oltást vesz fel vki, annál kevesebb védettsége lesz. Le lehet pontozni, de attól még így van.”


Mondjuk ezt kifejthetnéd bővebben mert ez kb szembemegy az immunrendszer működésével meg úgy a biológiával s az elmúlt ~100 év oltásokkal való tapasztalatával.

2021. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Adnak Pfizer-t harmadik oltásnak is? Eddig úgy tudtam, direkt másfajtát adnak, mint az első kettő volt. Ezért nem is lehet a 3. oltásra való regisztrációnál kiválasztani a vakcinát.
2021. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5:

Én 2 Pfizer után 3.-nak is Pfizert kaptam a héten. Megkérdezték mit szeretnék, elsoroltattam a 2 egyetemista-csajjal a választékot (volt ott velük egy idősebb nő is, de ő csak amolyan biztonsági okokból lehetett ott, arra a végső esetre, ha netán a lányok esetleg mégis neadj'isten elrontanának valamit): Pfizer volt, Szputnyik, kínai cucc, meg talán Jansen,


Én - mivel a keleti vakcinákban nem hiszek - szemrebbenés nélkül mondtam, hogy köszönöm, akkor Pfizert kérek, erre a két egyetemista csaj közül az egyik odaadta a másiknak az általa már előre összekészített vakcinát, a másik meg beszúrta. Majd közölték, hogy pár percet várjak kint a váróba, meg ha rosszul lennék, menjek vissza, bla-bla stb., de persze én - hiszen ez a vírus, ha valahogy, akkor pont a levegőtlen, zárt, emberekkel zsúfolt helyeken terjed - azonnal kijöttem, és kb. max. 1 perc után - azaz szinte azonnal - eltávoztam a helyszínről. Aznap kissé fáradtabb voltam, másnapra kutya bajom se volt, s azóta is megvagyok, köszönöm.


Mondjuk én azért vettem fel, mert még ugyan pont előttünk van az ünnepek előtti hajrá, de bizony kevesebb, mint 4 hét múlva jön a karácsony, és tudom, hogy jönnek az ország túlsó felében levő családtagjaim (országon belüli zár - mondjuk megyezár, járászár - biztosan nem lesz, tavaly ilyenkor sem volt - pedig akkor még vakcina sem volt), akik csak kétszeresen oltottak (róluk speciel annyit tudok, hogy az egyik kétszeresen Szputnyikkal, a másik pedig kétszeresen Pfizerrel oltott ), ők - egyikük sem - nem akarják felvenni a harmadik oltást, én pedig nem akarok - a jelenlegi magyar kórházviszonyok között - kórházba kerülni.

2021. nov. 26. 13:11
 7/10 A kérdező kommentje:
*váróban, a többit fenntartom.
2021. nov. 26. 13:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de akkor valami eleg nagy baja van az immunrendszerenek vagy ha nem is baja de furan mukodik. Legegyszerubb a 3. olta sutan 2 hettel elmenni ellenanyag szuresre pontosabban mennyisegi meghatarozasra vervetelbol. Ha kicsi az ertek...Pfizer eseten azert par ezernek illik lennie, (a mittudomenmilyen mertekeegysegen ahol az 50 a referenciaertek, ami felett mar azt mondjka volt koorabbi covid fertozesed) szoval ha nem.eri el az 5p-et, akkor irany ujra az oltopont es kell egy mas tipusu vakcina...
2021. nov. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 téba királynője válasza:
100%
3 pfrizer után 8 nappalellenanyag szint nézés: 3560 .
2021. nov. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
81%

Igen, lehetséges. Ne felejtsük el, egy jelenleg kísérleti stádiumban levő vakcináról beszélünk, amiről a gyártó sem állítja, hogy 100%-ban működik. Az elérhető adatok azt mutatják, hogy nagyon kicsi az esélye, viszont valljuk be, szinte alig vannak, akik a 3. oltás után pár héttel elmennek antitest szintet nézetni. Ha biztosra akarsz menni, 2-3 hét múlva nézesd meg. Jó kérdés, hogy ha valamiért mégsem lenne elég, akkor mi a teendő? Nyilván 4. oltást ilyen gyorsan nem kaphatsz, viszont legközelebb érdemes lesz másik vakcinát választanod.


Kicsit off, de én a kötelező oltást eleve nem tartom jó ötletnek, ahogy az oltások erőltetését sem. Ellenben az antitest tesztet kötelezővé tenném minden 18 év feletti számára, mondjuk fél évente. Függetlenül attól, hogy ki milyen és hány oltást kapott, vagy kapott-e egyáltalán, ha megfelelő az antitest szintje, akkor kap védettségi kártyát, ha nem, akkor nem.

2021. nov. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!