Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek lehetséges, hogy...

Jade93 kérdése:

Szerintetek lehetséges, hogy ismét covidos vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elmesélném először is a storymat. Tavaly október végén estem át először a covidon enyhébb tünetekkel. Majd idén januárban ismét pozitív pcr-t produkáltam tünetek nélkül, csak egy szúrópróba szerű teszt volt.

Áprilisban megkaptam az 1. pfizer oltást, majd májusban a 2.-ikat eddig minden oké volt. Majd most hétfőn a sok unszolás után beadatt a 3. oltást ami jansen. Na most az a helyzet, hogy hétfő délután elkezdődött a kálváriám fejfájás, enyhe torokfájás és izomfájdalom (nyílván betudtam oltási reakciónak). Így ment ez egész héten szerdára egy kis nátha szerű tünet is kezdődött. Tegnap délután csináltam nyálból ag gyorstesztet ami negatív lett. Viszont most hajnalban arra ébredtem, hogy nem érzek szagokat ugyanúgy mint az első covidom alatt. Szerintetek lehetséges, hogy ismét covid. Már nagyon elegem van tavaly összesen 28 napot voltam karanténban és nagyon megviselt, nem szeretném ezt újra átélni.



2021. nov. 26. 04:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

sajnos oltottként is lehet.


teszteld újra

2021. nov. 26. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Sinopharm mellékhatása lehet az íz és szaglásvesztés. A janssen mellékhatásait nem ismerem.
2021. nov. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos lehet. Az antigén gyorsteszt egyik irányba nem megbízható. Ha pozitívat mutat, az biztos, de ha negatívat, PCR-en még mindig kiderülhet a pozitív is. Kérj tesztet a háziorvostól.
2021. nov. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Simán lehet, az oltás sajnos nem igazán hat, egyre több 2 meg 3 oltásos ismerősöm is lebetegszik komolyabb tünetekkel.

De te elsőre is könnyen átvészepted, most sem lesz másképp.

2021. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Baratom kapott Janssent, utana 3 napra ki volt utve olyan tunetekkel, mint amikor covidos volt.
2021. nov. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Megcsináltattam a PCR-t és negatív lett hála Istennek!
2021. nov. 26. 14:01
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
akkor csak sima megfázás az időjárás miatt
2021. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó hír! Én se örülnék ha újra el lehetne kapni, még oltás után is. Elvileg aki előtte fertőzött is volt, az nagyon védett. Én is ilyen vagyok. De ettől még persze egy náthát én is osszeszedtem.
2021. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

"akkor csak sima megfázás az időjárás miatt"


A megfázást NEM A HIDEG OKOZZA.


LEÍROM MÉGEGYSZER LASSAN:


A MEGFÁZÁST NEM A HIDEG OKOZZA.

2021. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

A megfázás vagy meghűlés vagy nátha, (más néven: heveny orr-garatgyulladás, rhinitis acuta, rhinopharyngitis, heveny rhinitis, hűléses hurut, catarrhus, akut légzőrendszeri betegség) a felső légutak vírusos fertőzése, amely elsősorban az orr, a torok nyálkahártyáját támadja, de a tüdőben is megjelenhet.


A meghűlésnek nincs pontos tudományos és orvosi definíciója (a hideghez viszont csak annyi köze van, hogy a kórokozók szezonálisan télen aktívabbak).


Leggyakoribb kórokozója a rhinovírus,[5] de kétszáznál is többféle vírus okozhatja és néha bakteriális fertőzés is súlyosbíthatja a tüneteket. A meghűlést gyakran összetévesztik a sokkal súlyosabb influenzával, amely gyenge immunrendszerű személyeknél (például újszülötteknél vagy időseknél) halálos is lehet. A megfázás a leggyakoribb fertőzéstípus az emberek körében.

2021. nov. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!