Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikortól számítják a 10 nap...

Mikortól számítják a 10 nap karantént ha van tünetem ?

Figyelt kérdés
Hétfőn lettek tüneteink. A házi orvosom kedden rögtön el is rendelte a tesztet. Írt fel gyógyszert, szedjük most is. Tesztelni csak jövőhéten jönnek (ma hívtak, hogy valószínűleg szerdán jönnek) Nem akarom elkiabálni, de javulunk. Én a szaglásom vesztettem el és kicsit fáradt vagyok, anyum köhög, a gyereknek 1 napig folyt az orra azóta itthon ,,bulizik,, A kérdésem, hogy a 10 nap karantén mikortól számít? A tünetek megjelenésétől? Vagy a teszt napjától? Persze amíg anyum köhög nem megy sehova de a gyerek ne hiányozzon már ennyit ha nincs baja ( neki csináltunk itthoni gyors tesztet több napos eltéréssel és negatív lett 3 ) Ráadásul neki a gyerekorvos el sem rendelte a PCR-t mert elfogadta a gyors tesztet.
2021. nov. 27. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
keddtől 10 napig
2021. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A pozitív eredménytől 10 nap.
2021. nov. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A teszttől számítva amikor leveszik a mintát és a gyorsteszten is látni lehet. Én múlt héten betegedtem le hétfőn és szombaton jöttek csak ki tesztre addigra már a szag, íz érzékem is vissza tért, de pozitív lettem és onnan van a 10 nap számolva :/
2021. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hm látom elég vegyes a vélemény. Engem az bánt, hogy 8-9 napot fogok várni a tesztre, hogy levegyék. Majd a mai telefonos tájékoztatás szerint még 3-4 napot az eredményre. Az már 11-13 nap. és akkor még csak utána jön a 10 nap az már nagyon gáz :( Abban bízok, hogy amire kijönnek már negatív lesz az eredmény. Utána meg itthon leszünk addig amíg tünetmentesek leszünk teljesen. Az meg csaknem 23 nap :(
2021. nov. 27. 11:57
 5/13 A kérdező kommentje:
Jah és akitől valószínűleg elkaptam ő ugyanakkor lett tesztre bejelentve de máshol lakik. Őt másnap kint voltak tesztelni és jövő pénteken mehet már ahova akar... Engem meg csak lehet akkor tesztelnek... Vicc az egész :(
2021. nov. 27. 12:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Gyorstesztet is csinálnak, tehát amikor kimennek te már akkor fogod tudni hogy pozitív vagy e. Aztán mire azt megnézik meg feltöltik a te orvosodhoz nah az a sok idő még, de a tesztelés napjától számolják mert nekem ezt mondták mikor itt voltak 20.án néztek meg és mondták 30ig vagyok karanténban, ennyi
2021. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A doki azt mondta én jelezzem neki és küldjem el a papírt amit kapok ( ha pozitív ) mert neki nem küldenek semmit és le kell jelentenie ha valaki pozitív.
2021. nov. 27. 12:12
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Húha ez az orvos kicsit fura. Az EEESZT-ben látja ő is a leletedet...


Amúgy a #2 vagyok, nekem a pozitív lelet dátumától számított a 10 nap, de ezekszerint eltérő gyakorlattal dolgoznak :S

2021. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pozitív teszttől 10 map
2021. nov. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam.. Hiába első tünet 7 nappal ezelőtt jelentkezett..Sajna csak tegnap teszteltek.. Így a pozitív tesztől számít a 10 nap :(
2021. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!