Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » MÁS vírusok nem szoktak...

MÁS vírusok nem szoktak mutálódni?

Figyelt kérdés

MÁS vírusok esetén MIÉRT nem jelennek meg folyton aggodalomra okot adó variánsok?


2 évvel ezelőttig a vírosok mutálódásáról SOHA nem volt tele a média.


Hogyhogy?


Nem tudom nem ismételni magam.


A HIV, a hepatitis, a stb stb, ők, hogyhogy nem alakítanak újabb és újabb aggodalomra okot adó variánsokat, hanem CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A SARS-CoV2?


2021. nov. 29. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Minden vírus mutálódik, ez általános iskolai tananyag.

Szerinted miért kell a legalapabb influenza ellen is évente oltani? Mert minden évben jön az újabb mutáns, amire az előző oltás hatástalan.

2021. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik mitálódik, csak a legtöbbre már megvan a tömegimmunitás és az oltások.
2021. nov. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Calicivírus (hányós-fosós betegségekért felel), egyszerűen képtelenség vakcinát fejleszteni, annyira gyorsan változik. Ugyanez a helyzet a a HIV esetében is.


Influenza ellen szintén évente más vakcina kell.


A mutáció a legtöbbször nem előnyös a vírus számára, sokszor úgy mutálódik, hogy “életképtelen” lesz, azaz kihal magától. Szóval ezért is van az, hogy sok vírus esetében azért nincs “variáns” mert egyszerűen életképtelen az a mutáció.


A hepatitis es a HIV azért nem annyira könnyen terjed, mint a covid. Kevesebb ember kapja = kevesebb replikáció = kevesebb hiba a másolás közben = kevesebb mutáció.

2021. nov. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Szerinted miért kell a legalapabb influenza ellen is évente oltani?"


Nem KELL!!!!!!!


SOHA NEM KAPTAM ELLENE OLTÁST EGYIK ÉVBEN SEM

2021. nov. 30. 08:06
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha pedig minden évben KELLENE influenza ellen ÚJ (MÁS) oltás, akkor arra is lehetne MINDEN ÉVBEN mondani, hogy kísérleti és nem ismerjük a hosszú távú hatásait, hiszen MINDEN ÉVBEN új oltás van.
2021. nov. 30. 08:09
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Elárultad kérdező magad, de hagyjál már minket békén, ki a francot érdekel hogy te oltattad magad? Attól még nem kell prófétát játszani és terjeszteni az igét. Majd mi eldöntjük akarunk e oltást vagy sem. Én nem szeretnék, szvsz több káros mellékhatástól szenvednék mint a covidtól. Voltam fertőzött, átment, kész.
2021. nov. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mit árultam el??
2021. nov. 30. 09:14
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon eltévedt ez az utolsó hozzászólás ugyanis covid ellen olttattam magam
2021. nov. 30. 09:16
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"akkor arra is lehetne MINDEN ÉVBEN mondani, hogy kísérleti és nem ismerjük a hosszú távú hatásait, hiszen MINDEN ÉVBEN új oltás van."


Ezzel, ugyanis ellenérvelni próbálsz a - többek között emiatt magukat oltatni nem akarók - érvével szemben, miszerint igen, kísérleti jellegű cuccról van szó.


Ahogy néztem, ugyan a 80-as évek óta folynak a kutatások mrns vakcina ügyében, de tudtommal NEM jött még ki egyetlen ilyen alapú oltás sem. Ez az első "igazi", élesben bevetett,a Moderna és a Pfizer.

2021. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
63%
Na megjelent a szokásos öntudatos antivaxer, aki büszke arra, hogy a tudatlansága miatt semmit nem tett a vírvány ellen, csak szajkózza a legidiótább sarlatánok áltudományos baromságait...
2021. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!