Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kb. mennyire az esélye annak,...

Kb. mennyire az esélye annak, hogy elkapom a HIV-et egy alkalom után?

Figyelt kérdés

Lefeküdtem egy olyan lánnyal, aki mint utólag kiderült elég gyakran váltogatta előttem a partnereit. Nem volt nemi betegsége meg semmi, de nagyon alja tré emberek is vannak köztük, alvilágiak, arabok stb., ismerek hírből párat. Félek, hogy esetleg elkaptam valamit.

Viszont azt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy egy aktus után nagyon kevés az esélye még, hogy elkapjam, egész pontosan 4 a 10.000-hez vaginálisan. De ha drogosok használják ugyanazt a tűt még akor is csak 0.67%.

Ebből mennyi lehet igaz? Tényleg csak rendszeres szex esetén van jelentős veszélye ennek?



2021. nov. 30. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az addig rendben lenne, hogy nagyon kevés az esély egy alkalom alatt elkapni, de ha te vagy éppen az az egyetlen kivétel, éppen az a tízezredik, nem fog vígasztalni.

Csináltass egy HIV tesztet és tanuld meg, gumi nélkül nem fekszik le értelmes ember alkalmi kapcsolatban.

2021. nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
50% vagy igen, vagy nem. Azért egy tesztre elmennék a biztonság kedvéért. :)
2021. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet így megmondani. Annyit tudsz tenni hogy vársz 4 hetet, aztán elmész teszteltetni magadat. Előbb nem érdemes, mert a fertőződés után közvetlenül még nem tudja kimutatni a teszt ha megfertőződtél volna.
2021. nov. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Simán elkaphattál bármit is.
2021. nov. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Először is, ez Magyarországon kifejezetten ritka betegség. Némelyik afrikai országban (nem mindben!) és Haitin él sok fertőzött.

Másodszor, nagyobb eséllyel nyálkahártya-sérülés esetén terjed, ami vaginális közösülésnél sokkal ritkább, mint anális közösülésnél. Ezért is terjedt jól az amerikai homoszexuális kultúrákban.

Harmadrészt épp nemrég olvastam, hogy időben felfedezve és a megelőző kezelést elkezdve, már élethossziglan megakadályozható az AIDS-betegség létrejötte. Azt már hosszabb ideje el lehetett érni, hogy megfelelő kezelésekkel 10-15-20 évig ne alakuljon ki a fertőzött emberben a betegség.


Summa summarum: a szükséges idő letelte után csináltass tesztet. Szinte bizonyosan negatív lesz, de ha netán mégsem, akkor is - mint írtam - elég hatékonyan lehet már ellene tenni.

2021. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%

5-ös: amiket írsz azok jó része nem igaz, még véletlen sem Afrika meg Haiti az, ahol a HIV fertözések a legmagasabbak, egész Európában, Amerikában is igen magas, másrészt legalább annyi normál vaginális szex utáni fertözés lesz, mint homók esetében - ezek legalább 40-50 éve esetleg még helytállóak voltak, ma már nem.

Abban viszont igazad van, hogy időben elkezdett és életed végéig folytatott gyógyszeres kezeléssel teljesen normális életet lehet élni.

2021. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Análisan az esélye több mint kétszer akkora mint vaginálisan, de még így is 11 a 10.000-hez. Legalábbis ezt írják.

Az oké, hogy nem hal bele ma már az ember, sőt normálisan élhet, de attól még a szexuális életének, családnak búcsút inthet. Már ha nem annyira szemét, hogy eltitkolja a betegségét.

2021. nov. 30. 14:42
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem kell sem a szexuális életnek, sem a családnak búcsút mondani! Konkrétan tudom, hogy megfelelö gyógykezelés mellett alig vannak korlátozások!
2021. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem volt HIV-es a partner, akkor 0% az esély.

Ha HIV-es volt a partner (aki ez esetben nő), akkor kb. 1-2% az esély (egyszeri alkalom esetén).


Magyarázat: a HIV csak 4 db testnedvben életképes, ez a vér, ondó, anyatej és hüvelyváladék. Na már most te egy hölggyel voltál együtt, akinek a fentiek közül a vérével és a hüvelyváladékával találkozhattál. Ahhoz, hogy a vírus bekerüljön a szervezetedbe, az kell, hogy a hölgy HIV-es vére vagy hüvelyváladéka valahogyan közvetlenül érintkezzen a te véreddel. Ehhez vérző sérülés kell a péniszeden vagy a szádban. Ha nem volt ilyen, akkor a vírus nem tudott terjedni.


Az összes nemi betegség közül kb. a HIV terjed a legnehezebben. Mindenkinek javasolt évente 1x STD szűrésen részt venni, aki szexuális életet él. Ott több mindenre szűrnek, nem csak HIV-re.

2021. dec. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Éppen elég ahhoz, hogy elmenj egy szűrésre...

Gondolom amikor óvszer nélkül tetted a péniszed a vaginájába akkor is pontosan tudtad hogy mennyi kétes alakkal feküdt le. Kevesebb mint fél perc lett volna felvenni az óvszert és most egy kellemes szexuális élményként maradna meg a fejedben.

2021. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!