Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus pozitív teszt...

Koronavírus pozitív teszt eredmény után hány nap karantén? És mikortól számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Koronavírus fertőzéskor, enyhe tünetekkel hány nap karantén van?

És mikortól számít a karantén, amikor szólva lett a háziorvosnak, vagy amikor meglett a teszt eredménye? (2 nappal később csinálták meg a tesztet)



2021. dec. 2. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Diagnózistól számítva 10 nap, de igazából addig tart, amíg tünetmentes nem leszel.
2021. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És kell utána egy negatív teszt, hogy vége legyen a karanténnak, vagy ilyesmi már nincs?
2021. dec. 2. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd benne lesz a határozatban a pontos dátum, meg hívnak a kormányhivataltól is. Egyébként a Diagnózistól számítva 2 hét. Nem kell új teszt a végin.
2021. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Közel sem biztos, hogy kap határozatot, és az sem, hogy bárki is keresni fogja valaha.

Nekem hivatalos PCR + után nem volt semmi, és a teszt eredménytől számítva 10 napig mondta a karantént a háziorvos. Addig is írta a papírokat. Szívás is volt, mert péntektől-vas estig zajlott a betegség, hétfőn szóltam a dokinak, még aznap du teszteltek, és csak szombatra (!!) lett + eredményem, azaz a kezdet után 8 nappal. És onnan számolt 10 napot...


Bár erről megoszlanak a vélemények itt, van aki szerint a tünetek+10 nap, van aki szerint a tesztelés napja+10 nap.

2021. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a háziorvos, hogy a pozitív teszteredménytől számított 10 napig tart a karantén. Nem valószínű, hogy kapok határozatot. A teszt előtt 4 nappal volt az első tünetem.
2021. dec. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!