Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfáztam, eléggé rosszul...

Megfáztam, eléggé rosszul vagyok fáj a torkom ha nyelek, és állandóan tüsszögök és az orrom is folyik. Mi a legjobb gyógyír? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
nem szeretnék hiányozni,mert műsorra készülünk és most lesz a műsor,plussz még dogákat is írunk a héten.egy teljesen átlagos kérdéssel fordulok hozzátok,de nagyon gyorsan kéne segítség.
2008. dec. 14. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nos nàlam a köv hàzi praktika megy mindig:

Nagyon sok méz,és mézes citromos tea(akàr 3liter naponta,mert a vizelet cserével méregtelenitesz)

Ha làzas vagy,akkor természetesen egy làzcsillapito,egy jo gyors zuhanyzàs,pizsama,nyakig betakarozva!

Minden orrfujàsnàl tiszta zsepi,és orànként pàr percre szellöztetni,a friss levegö érdekében!

Mentolos cukrok(negro,halls)

narancs,c-vitamin

De sokan mondjàk,hogy egy fél deci erös pàlinka is hamar kihajthatja a nàthàt,vagy egy pohàr forralt bor,bele csipös paprika(ezeket hagyd ki,ha kiskoru vagy:)

a török ismeröseim meg sos meleg vizzel öblitik a torkukat(nem nyelik,le csak öblitenek vele)

2008. dec. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó módszer még egy gerezd fokhagyma összevágva, mézzel elkeverve. Egyél egy ilyet kb egy nap háromszor. Jó büdös leszel tőle, de garantáltan kihajtja a bacikat reggelre.
2008. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi párommal fokhagymás pirítós szoktunk enni, ő még pluszba eszik hozzá fokhagyma gerezdeket, nekem az már túl erős. Meg én még eukaliptusz illó olajjal szoktam a torkom kenegetni, plusz bekötöm, meg coldrexet szedek, min napi 2x.
2008. dec. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, csak nekem pluszba 39 fokos lázam volt. :S Torokfájásra Strepsils, Neocitrán, ha lázad is van, lázcsillapító, sok-sok meleg citromos tea, melegben, takaró alatt feküdni!
2008. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi:)mire eljutottam odáig,hogy ujra felnézzek és megnézzem a válaszokat már sokkal jobban vagyok...egy kicsit még bevan dugulva az orrom de jobb.
2008. dec. 22. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!