Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pfizer 1. adagja után lábzsibb...

Pfizer 1. adagja után lábzsibbadást tapasztalt valaki?

Figyelt kérdés

Az oltást tegnap reggel kaptam, a jobb lábam ma este 6 körül kezdett zsibbadni a lábfejemnél picit, aztán már a térdemnél is bizsereg.


Ha holnapig nem múlik el vagy rosszabbodik mindenképpen orvoshoz fordulok.


Más is tapasztalt ilyet?


Eléggé be vagyok parázva... Sokat gondolkodtam az oltáson, de már hajlok a megbánás felé.


Légyszi ne támadjatok, hogy minek oltattam magam... Azért, mert sajna egyre több, egészséges, fiatal oltatlant vitt el a vírus mostanában (sajnos nem 1 példát tudnék mondani).



2021. dec. 15. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen! Pszichoszomatikus tünet. Menj orvoshoz
2021. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Tegnap ismerősömnek szív izomgyulladása lett, valamint alig tud menni az oltástól, panaszkodott háziorvosának erre ez nem érdekel a rinyája, ott van saját felelőségre kéri tehát húzzon a fenébe.
2021. dec. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem ha azóta nincs semmi más tüneted, akkor ez nem hatalmas probléma.
2021. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%

#2 Jó lenne befejezni a hazudozást...

Az oltástt karba adják. Nincs ott, hogy "saját felelőségre kéri", tehát az orvos sem mond ilyet. Rohadtul unalmas már ezeket a hazug kommenteket, posztokat olvasgatni...

Legalább most utólag olvasd már el az oltásokhoz bekért hozzájáruló nyilatkozatokat:

Hozzájáruló nyilatkozatok:

[link]

[link]

NINCS BENNÜK ILYEN DOLOG? AMIT TE ÁLLÍTASZ!


Ellenben a középsűlyos tünetekre adott Favipiravir használatához (ugyebár többnyire oltatlanoknak kell ilyesmit kitöltögetni) Kell a következő nyilatkozat:

[link]

"Beteg beleegyező nyilatkozat

Alulírott, …………………………………….(születési hely, idő:………………………….)

kijelentem, hogy tudomásom van arról, hogy kezelőorvosom (név: ………………………….),

koronavírus fertőzést állapított meg nálam.

Kezelőorvosom széleskörűen tájékoztatott arról, hogy

 betegségem kezelésére rendelkezésre áll a favipiravir hatóanyagot tartalmazó

gyógyszer, aminek a felírása azonban indikáción túli gyógyszerrendelésnek minősül

tekintettel arra, hogy a Favipiravir Egis 200 mg filmtabletta nevű gyógyszer

alkalmazási előírásában nem szerepel a koronavírus okozta fertőzés,

 mit jelent az indikáción túli gyógyszerrendelés,

 a rendelkezésre álló szakirodalmi adatok alapján milyen előnye, terápiás haszna és

hatása lehet a Favipiravir Egis 200 mg filmtabletta nevű gyógyszerrel indikáción túl

történő kezelésnek,

 a Favipiravir Egis 200 mg filmtabletta nevű gyógyszer indikáción túli alkalmazása

milyen kockázatokkal, következményekkel, mellékhatásokkal járhat,

 ha mellékhatást észlelek, rövid időn belül tájékoztatom a kezelőorvost, aki eldönti,

hogy folytathatom-e a kezelést.

A favipiravir magzati károsodást okozhat, ezért terhesség alatt tilos alkalmazni. A favipiravir

bekerül az anyatejbe, ezért szedésekor a szoptatást fel kell függeszteni. Fogamzóképes nő és

szexuálisan aktív férfi kizárólag akkor szedheti a gyógyszert, ha hatékony fogamzásgátlást

alkalmaz a gyógyszerszedés alatt és utána még 7 napig.

Minden vonatkozó négyzetet be kell jelölnie és a nyilatkozatot Önnek és a gyógyszert

elrendelő orvosnak alá kell írnia.

Fogamzóképes korú nők töltik ki!

Megbeszéltem a kezelőorvosommal és megértettem az alábbiakat:

miért szükséges favipiravir tartalmú gyógyszert szednem

a favipiravir ártalmas a magzat és a születendő gyermek számára

a favipiravir nem alkalmazható ismert vagy gyanított várandósság esetén

terhességi tesztet kell végezni a kezelés megkezdése előtt

hatékony fogamzásgátló módszert kell alkalmazni a favipiravir kezelés során és

azt követően 7 napig

a hatékony fogamzásgátlás lehetőségei

várandósság gyanúja esetén azonnal abba kell hagyni a favipiravir szedését és

orvoshoz kell fordulni

a készítményt nem adhatom át másnak

Férfiak töltik ki!

Megbeszéltem a kezelőorvosommal és megértettem az alábbiakat:

miért szükséges favipiravir tartalmú gyógyszert szednem

a favipiravir bejut az ondófolyadékba (spermába)

a favipiravir ártalmas a magzat és a születendő gyermek számára

hatékony fogamzásgátló módszert (óvszert) kell alkalmaznom a favipiravirkezelés során és azt követően 7 napig

várandós nővel nem léphetek szexuális kapcsolatba

a készítményt nem adhatom át másnak

A fenti tájékoztatást követően önként, befolyástól mentesen hozzájárulok a Favipiravir Egis

200 mg filmtabletta nevű gyógyszer indikáción túli alkalmazásához. Tudomásul veszem,

hogy hozzájárulásomat bármikor, szóban vagy írásban, indokolás nélkül visszavonhatom.

……………………………………………

Beteg neve

…………………………………………..

Beteg aláírása

…………………………………………..

Dátum

…………………………………………….

Kezelőorvos neve

…………………………………………….

Kezelőorvos aláírása, pecsétje

…………………………………………..

Dátum "



Tehát hagyjátok abba a hazudozást GŐDÉNYHÍVŐ ostoba nípek(sic!)

2021. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
4. Honnan veszed, hogy 2. hazudik? Nagyon kis százalékban, de előfordulhat olyan mellékhatás is. Így simán lehet valós az, amit írt.
2021. dec. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én tapasztaltam. És nem, nem egy-két nap alatt múlott el, Magne B6-ot javasoltak rá, de nem ért semmit. Azt nem hiszem, hogy ez mindenkinél pszichoszomatikus lenne, persze néhány esetben ez is fennállhat. A pánikot viszont célszerű kerülni (első körben nekem se sikerült, nyugi), mert az tényleg ronthat a helyzeten. Az érdekesség az, hogy nálam ujjaikban kezdődött, karban folytatódott és később éreztem a lábamba. Idő elteltével el fog múlni, de én sem érzem úgy, hogy ez feltétlen jó, hogy így van. Nekem pl. eszem ágában nincs korholni azért, hogy miért oltottad magad, hiszen senki nem rosszat akart vele, csak véget vetni egy több mint már éve tartó nyavalyás világjárványnak. Én ilyen zsibbadásos-bizsergéses tünetek enyhülését követően vettem fel a második oltást. Hát, rosszabb nem lett, de kisebb időre és enyhébb formába visszajött ez a tünet. Sok ilyen eset van, foglalkozni kell vele, de a pánikolást kerüld, mégha nehéz is.
2021. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
#4 Az orvos reakciója irracionális. A szívizom gyulladás pedig tini fiúknál fordul elő 99%-ban. Szóval ebben az összeállításban BS
2021. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ahogy elkezdődött az nem hinném, hogy pszichoszomatikus tünet volt vagy ha igen, akkor nem az oltástól való pánik miatt először. (Aznap más miatt idegeskedtem és nekem régebben, amikor érettségiztem pl hetekig zsibbadt minden ujj a kezemeimen.) Este találtam egy cikket betegségek és oltások után kialakuló, ijesztő szindrómáról ( [link] na itt volt az a pont, hogy jól be*zartam. Amikor elolvastam, akkor már a csípőm is bizsergett... Na az tuti pszichoszomatikus tünet volt már, de az alapzsibbadás szerintem nem (de bárcsak úgy lenne).


2-es: Jobbulást az ismerősödnek! Igen, sajna amúgy nem olyan ritkák az oltás utáni mellékhatások... Én felhívtam az orvost, de kb hülyének nézett... Azt mondta, hogy ez biztos nem az oltástól van. Nem tudom miért ilyen biztos benne

... Ma tudtam meg, hogy a Pfizer után papámnak is napokig zsibbadtak a lábai, csak ő nem izgatta magát rajta.


Azta, 6-os, ez elég félelmetesen hangzik. Bátor vagy, hogy bevállaltad a 2. oltást, én elrettentem tőle (a fenti link miatt), főleg, hogy alapból voltak antitestjeim (1400 au/ml), amikre lehet kár volt ráoltatnom...😕 Csak folyton az volt bennem, hogy ha pl a covid miatt kötnek a lélegeztetőgépre (ahogy pl a szülővárosomban több 20-30 éves, oltatlan, egészséges, sportos embert sajna), akkor már késő lesz megbánni, hogy nem oltattam be magam.

2021. dec. 16. 21:49
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
6-os vagyok. Köszönöm, de nem, egyáltalán nem bátor voltam, csupán kényszerhelyzet elé állítottak. A harmadikat már nem vállalom, bármi helyzet elé is próbáljanak állítani. Pedig nem vagyok oltásellenes és vállalnám is, ha nem jártam volna úgy, ahogy.
2021. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező kipörgette az aranylövést. Nagy tapsot neki.
2021. dec. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!