Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a poszt-covid és a tünetei?

Mi a poszt-covid és a tünetei?

Figyelt kérdés
Mi ez a jelenség pontosan? Nem ismerek covid-áldozatot és poszt-covidost sem. Van, akit érint ez a betegség? Mik a tapasztalatok?

2021. dec. 23. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Ráfogják az eddig fel nem tárt alapbetegségeket a covidra, hogy riogathassák az embereket.
2021. dec. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Az első primitív idióta, ne foglalkozz vele. Én voltam covidos, akárcsak rengeteg ismerősöm. Semmilyen alapbetegségem nem volt. Covid után májkárosodás miatt húsundorom volt és hasmenésem, májkapszulát kellett szednem. A tüdőmre is erős gyógyszert kaptam, és még most is van olykor légszomjam, pedig 8 hónap is eltelt. Hullott a hajam, erre vitamint és majdnem 3 ezres sampont használtam. Szédülés is előfordul még, illetve az erőnlétem sem olyan, mint covid előtt. És ezzel nem vagyok egyedül.
2021. dec. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Igaza van az elsőnek. A primitív idióta, hiszékeny a második.
2021. dec. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Március végén kaptam el, 3 hétig tartott, utána még hetekig fáradékony voltam, illetve hónapokig megmaradt az íz-szag vesztés (augusztusban állt helyre).
2021. dec. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Nekem elhunyt ismerősöm is sok van (a napokban is hunyt el valaki a volt egyetememről) és poszt-COVID-osok is vannak.


Különböző autoimmun folyamatok, amik a vírusfertőzés hatására/után indulnak, zömében szteroiddal kezelik, amennyire tudom (ezt olvastam, dehát gyulladást azzal szokták)..

2021. dec. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#2 #5 Oltva vagy/oltva voltak a poszt-vovidosok? Én is beteg voltam, számos ismerősöm is, de egyiknek sem lett maradandó baja, nekem csak a szaglásom ment el, de már jön vissza, december elején voltam beteg. Ellenben egyik ismerősőmnek részlegesen elsorvadtak az izmok a lábában, az orvosok azt mondták, ritka mellékhatás. Ez fél éve volt, most sántít, meg kezelésre jár.
2021. dec. 23. 15:32
 7/7 Cubina ***** válasza:
Nekem a normál 80 körüli pulzusomat vitte fel a covid, nyugalmi helyzetben 110 feletti értékekre. November elején voltam beteg, a pulzusom még most is 100 fölött van, a vérnyomásom viszont alacsonyabb lett. A korábbi 130/90 körüli értékről lement 115/65-re és minden nap ilyen értékeket mérek. A110+ pulzus nyugalmi helyzetben a korábbi 85-höz képest borzalmas élmény, mert állandóan úgy érzem, mintha gyalog jöttem volna fel a kilencedikre. Remeg a testem is emiatt, nem bírom normálisan kifesteni se magam, mert a kezem is reszket. Ha lehajolok, reszket a lábam. Biztos hogy nem tesz jót ez a folyamatos emelkedett pulzus a szívnek. Olvastam, hogy sokaknál felmerült ez a probléma, és akár egy évig is eltarthat, mire visszaáll a pulzus a normál értékre. Pontosan nem tudják az orvosok sem, hogy meddig tart ez, mivel eleve azt sem tudják, hogy mitől emelkedik ilyen drasztikusan a pulzusszám a covid alatt és után. Remélem nem tart ez egy évig, mert nem hiszem, hogy a szívem kibírná addig ezt a folyamatos "rohanást". A covid két hétig tartott, lázzal, orrdugulással, abnormális narancsos színű hasmenéssel, étvágytalansággal és íz/szagvesztéssel. A fura hasmenés néhányszor előjött a gyógyulás után is.
2021. dec. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!