Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kavarnak ennyit a...

Cubina kérdése:

Miért kavarnak ennyit a vakcinákkal?

Figyelt kérdés

Betört hozzánk a wuhani alfa vírus 2020 elején. Már december/januárban ellepték a betegek a rendelőket, éjszakai ügyeleteket, kórházakat egy furcsa influenza miatt, ami teljesen més lefolyású volt, mint amiket évről-évre megszoktunk. Hivatalosan csak március végén ért ide, de az igazság az, hogy addigra már rég lecsengett. Ezután jött a rémisztgetés, és egy 1 éves türelmetlen várakozás a csodára, és megjelent egyszerre hat féle hiper-szuper vakcina.


A vakcinák a vuhani alfa vírus ellen készültek, ilyen-olyan módszer használatával. Közben megjelentek új variánsok, béta, gamma, delta, lambda, mű. Ezek egyike ellen sem készült vakcina, és jelenleg is csak az eredeti alfa vírus ellen létezik oltás (itt legalábbis) és azal oltják orrba-szájba az örömmel jelentkezőket, illetve a megzsaroltakat. A delta miatt már három oltás kell, (abból, amit az alfa ellen fejlesztettek ki), hogy úgy-ahogy legyen némi hatása. Ennek ellenére lebetegszenek ugyanúgy az oltottak, akár súlyosan is.


Ami logikusan gondolkodva nem is furcsa, hiszen nem a delta ellen készült vakcinát kapták, mivel az nincs.

Az influenza elleni oltást is folyton módosítják, hogy megfeleljen az újabb mutánsoknak. Még így sem mondható el, hogy túl hasznos lenne, mert oltva is elkapják az influenzát.


Akkor hogy is hatna egy olyan vakcina, amit egy teljesen más variánsra terveztek? Most megérkezett az omikron, ami nagyon fertőző, és az előzetes vizsgálatok szerint az alfa elleni oltások ezzel az új omikronnal szemben szinte semmi védelmet nem tudnak nyújtani.

A pfizer elnöke tavaly bejelentette, hogy jön hamarosan a deltára kifejlesztett vakcina, ami tökéletes védelmet fog nyújtani. De addig se aggódjunk, mert a mostani (alfára) kifejlesztett vakcina is tökéletes védelmet nyújt, ezért ne várjunk a másikra, oltassuk be magunkat a meglévővel. Ha tökéletesen véd az Alfa vakcina, akkor miért kell kifejleszteni másikat?


A deltára kifejlesztett vakcina azóta sincs sehol, az elejétől kezdve az alfás vakcinával oltanak (legalábbis nálunk), de már készül az omikron elleni vakcina, ami 2022 végére, 2023 elejére lesz elérhető nálunk. Addigra hányadik mutáns fogja tizedelni a népet? Biztos vagyok benne, hogy heteken belül meg fog jelenni még egy mutáns és még ki tudja hány, mire elkészül az omikron elleni szer.


Mi értelme van ennek? Úgysem éri utol magát soha a gyártó, és folyamatosan olyan vakcinával oltanak, ami egy másik mutáns ellen készült. Ezért kell már negyedik, aztán ötödik és századik oltás és egyik sem az aktuális variáns ellen lesz beadva, hanem egy rég lecsengett verzióra.

Az egy dolog, hogy semmilyen oltás nem ad 100%-os védettséget, főleg akkor nem, ha nem a megfelelő vakcinát használják (mivel az nem létezik), de akkor ne mondogassák foylton azt, hogy csak az oltás véd meg, és vagy oltatunk, vagy meghalunk, mert ez hazugság. Illetve nincs joguk diszkriminálni azokat, akik ilyen-olyan okok miatt nem akarnak oltást.

Mindenki beoltatná magát, ha a kommunikáció valós lenne és ha garantálni tudnák, hogy valóban véd a vírus ellen (ami nyilvánvalóan nem igaz), és azt is, hogy senkinek semmi baja nem lesz az oltástól. Ezt sosem fogja senki garantálni, mert lehetetlen. Főleg azért is, mert mindenkit úgy oltanak be, hogy előtte semmilyen vizsgálatot vagy tesztet nem végeznek. Így az oltás halálos ítéletet is jelenthet, ha valaki a tudta nélkül covidos vagy más olyan baja van, ami miatt az oltás a halálát, vagy maradandó károsodást okozna.

Ez a szemét vírus sosem fog eltűnni a világból, addig fog tartani, amíg elegendő ember meg nem hal, oltással vagy oltás nélkül.



2022. jan. 1. 22:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
74%

Köszönöm szépen! Tessék olvasni és érteni a sorokat! Íme egy értelmesen gondolkodó emberi egyed!


Egyet kell értenem Veled kérdező. Én sem vagyok és nem is leszek oltva!

2022. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
70%

Az alfa az a brit mutáns, nem a wuhani vad vírus. A mutánsoknak van neve, a wuhani meg nem mutáns, mert az volt az eredeti.


[link]

2022. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontosítást, de ez igazából mellékes, hiszen már annyi mutáns van, hogy követni sem lehet, és ez az információ nem változtat semmit a leírt tényeken, vagy teszi semmissé azt, ami kiszúrja/kiszúrhatná az emberek szemét, de mégse.
2022. jan. 2. 00:43
 4/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves első válaszoló. Én mindenben a logikát keresem és ahol lennie kéne, de nincs, nagyon felháborodok. Főleg ott, ahol teljesen ellentmondásos a kommunikáció.

Ha esetleg más is olvassa a "kérdésemet", kérném, hogy ignorálják az ALFA szót a szövegból, a többi rész mind valid.

Nem konteó, nem oltás- vagy vírusellenesség, minden állításnak utána lehet nézni, nem én találtam ki.

A vírus létezik, és sajnos egyre inkább bekeményít, édesanyám is az áldozata lett. :( Igaz, hogy a szíve gyenge volt és 84 éves volt, de szellemileg és testileg is aktív volt, állandóan rohant, képes volt hajnaltól-estig a telken gazolni, netezett meg minden, is azt hittem, hogy száz évig fog élni, hogy még engem is túlél. Oltást is kapott. Soha nem volt beteg, kórházban sem volt. A "legyártott" vírus nélkül élhetett is volna 100 évig. :( És nincs hová fordulni, nincs kit hibáztatni, mert azt se tudjuk, ki tette ezt velünk.

2022. jan. 2. 01:44
 5/41 A kérdező kommentje:

Még az kimaradt, hogy teljesen hülyének nézve érzem magam, amikor az állítják, hogy az eredeti wuhani vírusra kifejlesztett vakcina 98% védelmet nyújt akármelyik eddig megjelent mutáns ellen, csak még egy booster-t kell beadatni. És ezért kell egyre több oltás, mert minél többet beadatunk, annál hatékonyabb az éppen aktuális teljes mértékben mutálódott verzióval szemben. Tehát adassunk be most már négyet (sok helyen már az ötödikről beszélnek) ugyanabból a vakcinából (a wuhani vírus elleniből), mert akkor megvéd bennünket, bármely mutánsról legyen szó. Minél újabb a mutáns, annál több oltás kell. Nem értem, hogy ha egy/kettő/három oltás nem nyújt védelmet az újabb mutációk ellen, akkor miért segítene ugyanabból a vakcinából még egy, kettő, vagy száz?

Mivel nem az adott varinánsra fejlesztették ki, ezért 1000 vakcina sem nyújt nagyobb védelmet, mint 1.


Ez olyan, mintha az évente kétszer mutálódó influenza ellen azt adnák be most az embereknek, amit legelőször kifejlesztettek az 1930-as években. Vagy akár a 90-es években. Vagy 2000-ben.

Megvédene a megbetegedéstől? Érne valamit? Nem! És ha beadnának ugyanabból 4-et boosternek? Akkor sem! Ezért az influenza mutációjához igazodva évente kétszer módosítják a vakcinát. Nyilván azért, mert a korábbi vakcina már nem ad védelmet. És még így sem hat, hogy félévente módosítják a vakcinát. Miért? Valószínűleg azért, mert itt sem tudják utolérni a módosításokkal a mutációt, mint ahogy a covidnál sem.



Szóval az influenzánál nem működik ez a booster stratégia, de a sokkal halálosabb covidnál igen.

2022. jan. 2. 07:41
 6/41 anonim ***** válasza:
94%
Jól összefoglaltad és én is, már a kezdetektől fogva hasonlóképpen látom. Hogy mi értelme? Pénz? Az mindig jól jön. Társadalmi kontrol bevezetése? Erre nincsenek bizonyítékok, de vannak jelek, amik erre utalnak. Sajnos kevés ember képes rendszerben gondolkodni és elfogultság, részrehajlás nélkül elemezni a dolgokat. Amit 1-2 éve konteónak kiáltottak ki az mára valósággá vált.
2022. jan. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%

Mi a tanulsag?Nem kell oltatni,ennyi.Ugyanigy gondolom en is ahogy te Kerdezo.Semmi logika nincs ebben az egesz katyvaszban es azert mert a tobbi be van oltva en nem fogok utanuk menni ha nem latom ertelmet:D

Ez a baj az emberekkel hogy nem gondolkodnak hanem csak mennek es utana ha esetleg gond van akkor sirnak.Rengeteg kerdes van ide is kiirva hogy vajon az oltas okozott e ilyen-olyan problemat vagy furcsa tuneteket.

Erdekes egyebkent hogy nem egy oltatlan ismerosomnek kutya baja de az oltottnak van baja sajnos.

Egyikuknek szivproblemaja lett,a masiknak a ciklusa fel van borulva de mar honapok ota.Ezzel oltassam be magam??Jonnek sorban a videok amikben beszamolnak hogy milyen jo az oltas mikor verrogoket kepez es korhaz a vege szoval ezert oltassa be magat az ember?Azt az anyagot kivenni utana mar nem lehet sehogy sem.En 2 eve meg csak megfazva sem voltam,sportolok,vitaminokat szedek es en vagyok a veszelyes elem?!Kicsit nevetseges hogy aki egeszseges az a veszelyes:D

Vagy pcr tesztert fizessek 20 000 Ft-ot azert ha mondjuk ha invaziv kezeles kell?Aki be van oltva annak miert nem kell pcr?O nem kaphatja el a virust?Jobban elkapjak pedig mint en de nekik nem kell 20 000-ret perkalni allambacsinak erdekes modon:D

Inkabb teszt mondjuk mint az a retkes oltas tele grafen oxiddal meg meg a jo eg tudja mivel.

Damu is meghalt hiaba volt beoltva,eleve beteg is volt szoval legyengult immunrendszeru beoltani nem tudom mennyire okos otlet.Csollanyt is tamadtak aztan kiderult hogy be volt oltva es most valsagos allapotban van ugy tudom a 3.oltas utani napokban lett nagyon rosszul.En nem tudom hogy mennyi eset kene az embereknek hogy eszbe kapjanak.

Aztan jon a kovetkezo hogy dogolj meg a lelegezteton mert nem vagy beoltva.Nincs is adat arrol hogy hanyan vannak pontosan korhazban oltott vs oltatlan tekintetben de tamadjak egymast az emberek mint az idiotak.Ez a cel a megosztottsag.Ausztriaban meg kotelezove is akarjak tenni ezt a merget mert ez nem oltas hanem egy nagy rakas fos

Remelem nem sikerul a tervuk es itt sem lesz ilyen es vegre eltakarodnak a globalista fergek a mereg injekcioikkal egyutt!

Ez az en egyik Uj Evi kivansagom

2022. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim válasza:
86%

Tökéletesen egyetértek veled. Sajnos a többség bedőlt a vakcina propagandának és elhitte a mesét. Ugyanezek a kételyek vannak bennem is.

Én múlt év október elején elkaptam ezt a virusnak nevezett valamit. Két nap enyhe fejfájás után 10 nap iszonyú kinszenvedés kovetkezett. Az ötödik nap gyorstesztet csináltam, ami negatív lett. Mivel már nem bírtam tovább a köhögést, a tízedik nap este autóba ültem és irány a sürgösség. Gyanusan pozitiv gyorsteszt. Mellkasi röntgen, 85% tüdöfertőzöttség, folyadék a tüdőben 130-as pulzus.

A korházi kezelés alapját a Faripiraviron kívül a nagy mennyiségű vénas antibiotikum képezte.

Ha ez egy virus, akkor minek az antibiotikum?

Értem én, hogy felülfertőzes veszély, stb.

Szerencsére 10 nap korházi kezeléssel és olyan labor értékekkel amit talán 10 évig napi 1 liter kisüsti elfogyasztásával se tudna az ember összehozni (szinte minden labor erték a normális 2-3szorossa volt. A transzaminázok 5-6szoros) szabadultam.


A mellettem fekvő, sokkal enyhébb tünetekkel befektetett kétszer oltottat egy hét után tették lélegeztetőgpre. Már negatív volt a PCR tesztje. Ugyanazt a kezelést kapta. Sajnos nem tudom, feképült-e?

Nagyon sokan oltottan 70% körüli tüdöfertőzöttséggel nem élik túl.

Akkor mire is jó az a vakcina, amit az első virusra csináltak?

Arra, hogy ha a virussal találkozol, akkor a vakcina miatt tulszaporodott limfocitáid a saját tüdősejtjeidet nyirják ki, ahelyett hogy a virus terjedését gátolnák.


És meg tudja valaki jósolni, milyen mellékhatások lesznek 5-10 év múlva a beoltottaknál?

Egy vakcinának normális esetben 8-10 de akár 15 évig is tart a kikisérletezése. Nem fel évig.


Én köszönöm, nem kérek belőle.

2022. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Így van, kedves 6-os. A konteók valósággá váltak, de erről mindenki mélyen hallgat, csak azok nem, akik "már előre megmondták" de lehülyézték őket. Én már a vakcina megjelenése előtt jóval azt mondtam, hogy legyártják őket, utána lesz majd valamiféle kiskönyv, és csak az oltottaknak lesznek kiváltságai egyes esetekben.

Hát bejött ez is. És még egy csomó minden, amit baromságnak hittek.

2022. jan. 2. 09:26
 10/41 A kérdező kommentje:

7-es, 8-as, köszönöm a véleményeteket, Azért úgy látom, hogy sok ember gondolkodik úgy mint én, és ennek nagyon örülök. Talán rájönnek a többiek is előbb-utóbb, hogy mire megy ki a játék.

Annak is örülök, hogy túlélted azt, amibe mostanában nagyon sokan elmennek. :(

2022. jan. 2. 09:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!