Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid után mennyi idő után...

Covid után mennyi idő után sportolhatok újra?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Sajna elkaptam a covidot, enyhe tüneteim vannak : orrfolyás,köhögés, hőemelkedés,egy nap volt csak 38 fokos lázam.

A sport nagy szerepet játszik az életemben futok ,úszok, edzek teremben és itthon is, így számomra elképzelhetetlen,hogy 6-8 hétig ne sportoljak.

A kérdésem az lenne,hogy aki átesett a covidon hány hetet várt ,míg újra elkezdett sportolni? Illetve,milyen vizsgálatokon kell résztvennem, hogy megállapítsák ,hogy sportolhatok e?



2022. jan. 19. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy jól éreztem magam, mentem. Érezni fogod, ha valami nem stimmel.
2022. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én még nem estem át, de fogok várni 6-8 hetet vagy elmegyek vizsgálatra. Szívizomgyulladás eléggé gyakori COVID-szövődmény és tünetmentes lehet, viszont a sportolás életveszélyes lehet vele.
2022. jan. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Én rendesen beteg voltam 2 hétig.

Azért 2 héttel utána már elkezdtem megint bicajozno, persze csak fokozatosan, kb semmihez nem volt energiám, aztán 1 hónap alatt már minden a régi volt, gond nélkül feltekertem a János-hegyre, ugyanannyi idő alatt, mint előtte.

Szerintem rossz az ha 6-8 hétig tespedsz, eleve a tüdőd sem tud akkor tisztulni, meg az egész szervezeted takarékon van.

Ha jobban érzed magad, ÓVATOSAN el kell kezdeni a terhelést, és ha nem bírod, nem szabad erőltetni.

2022. jan. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
2 napig lázam volt, 2 nap orrdugulás szerű nátha és a szaglásom off. Azóta sem jött vissza, de ez más kérdés (1.5 hónapja f_ck). Kedden kezdődött, szombatra elmúltak a tünetek. Hétfőn újra edzettem és a heti 6 alkalmat folytattam. Semmit nem vettem észre a teljesítményemen sem.
2022. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%
A kérdés láttán biztos voltam benne, hogy egy gyurmázóssal van dolgunk. Hihetetlenül tudnak parázni, ha kinéz pár milliméter izomcsökkenés, bármilyen okból. Ami persze ki is néz, mert ezek felfújt izmok, nem valódiak, azonnal leeresztenek már 1-2 hét kihagyásra is.
2022. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 5.!

Azért mert valaki lusta megmozdulni és képtelen elhinni, hogy a sport mennyire fontos egyeseknek és igenis hiányzik - mint a dohányosnak egy szál cigi ébredés után- ez is szinte függőség! 11 év versenysport után már nem edzek heti 6-8 alkalommal mint régen, de ha heti 3 szor nem jutok le a futópályára úgy érzem bekattanok! Nem kell a konditermi edzést, vagy akármelyik sportot lenézni. Az irigység, a féltékenység beszél Önből, vagy esetleg azt a pár centit ott lent próbálja ezzel kompenzálni? :)

2022. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

Kedves 6.

Nem jött be.

Én is sportolok (kerékpár, úszás). De nem gyurmázok, az nem sport, sok esetben kifejezetten káros (nem, itt most nem a szerekre gondolok, bár arra is gondolhatnék) és persze az esetek 99%-ban (de inkább 100-ban) önértékelési- és testképzavarokra vezethető vissza ennek a mozgásformának az űzése. Az állóképességi sportokkal ellentétben maradandó eredménye sincs, már 1 hét kihagyás is meglátszik, a végleges abbahagyása után pedig 1 éven belül nyom nélkül eltűnik minden hatása.

2022. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!