Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az esélye, hogy covidos...

Mennyi az esélye, hogy covidos vagyok, ha megfázásszerű tüneteim vannak?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy az omikron variáns tünetei egy gyenge influenzához, megfázáshoz hasonlítanak. Na már most ha nekem ilyen tüneteim vannak, akkor mennyi az esélye annak, hogy ez covid?

2022. jan. 20. 13:49
A kérdező szavazást indított:
Nem mindegy, nem kell rögtön pánikolni, meg covidot kiálltani, bármi is az.
Semennyi. A covidnak konkrét tüntetei vannak, ami nem azonos a megfázással.
1-49% Van valamennyi de nem sok.
51-99% Valószínűleg covid, mivel az omikron gyorsan terjed és most nagyon jellemző.
100% Biztosan covidos vagy. Más nem is lehetsz manapság.
22 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
50%. Vagy covid, vagy nem... Biztosat csak a teszt mond.
2022. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Mindenféle variáns tünetei lehetnek olyanok, mint egy megfázásé. Én elvileg 3-szor voltam Covid-os. Most decemberben, előtte április körül, 2020-ban meg nem tudom mikor, valahogy tavasz vége körül, mert annál semmilyen tünetem nem volt. Decemberben omikront kaptam el, az pont olyan volt mint a nátha. Előtte a brit fertőzött meg, az is pontosan ugyanolyan volt mint a nátha. Szóval tünetekből semennyire sem lehet következtetni arra, hogy mi fertőzött meg. Bármi lehetséges.
2022. jan. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1: Nem fogok tesztelni, mert azzal csak az ellenség üzletét támogatnám.
2022. jan. 20. 14:33
 4/5 A kérdező kommentje:
#2: Akkor miért kell ennyire rettegni tőle?
2022. jan. 20. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
#4: Mert a rettegésben tartóknak szép pénzük lett/lesz az egészből. 4-szer olyan veszélyes, mint az influenza. Legalábbis a statisztikák ezt mondják ki. Mindenki gondoljon bele, hogy 2019 előtt évente hány ismerőse halt bele influenzába, majd ezt szorozza fel 4-el, és megkapja, hogy hány ismerőse fog Covid-ba belehalni. Szegényebb országokban (jellemzően Afrikában) 10-szer halálosabb fertőzések is úgy tombolnak, hogy mi arról itt Európában még csak nem is hallunk. Ezek azért nincsenek fel hype-olva, mert ha fel is lennének, senki sem profitálna belőle, se vakcinát se gyógyszert nem vennének ellene az érintettek, mert nem tehetik meg azt. A történelem megismétli önmagát. Konkrétan a H1N1-re gondolok. A WHO a legsúlyosabb osztályba sorolta be anno a vírust, hasonlóan hamar előrukkoltak ellene egy vakcinával, amiről tudjuk, hogy kötelezővé szerették volna tenni a legtöbb országban, csak egy baj volt a végén, hogy kevesebb áldozatot szedett a vírus, mint ahogy remélték. Ha jól emlékszem összesen 280 ezer ember halt bele a fertőzésbe (míg a sima szezonális influenzába évente 400 ezren), emiatt végül nem lett belőle semmi. Utólag pár évre rá kiderült, hogy a WHO-ban többen is érintettek voltak a járványban, a szándékos kirobbantását nem sikerült rájuk bizonyítani, de azt igen, hogy szépen profitáltak az eladott vakcinákból.
2022. jan. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!