Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez normális gyulladásos érték...

Ez normális gyulladásos érték egy bakteriális fertőzés esetében?

Figyelt kérdés

Bakteriális torokgyulladásom van, teljesen leamortizált a betegség, sose voltam még olyan tropán, mint most. Vérvétel alapján derült ki, hogy bakteriális és nem vírusos fertőzésről van szó, a CRP-értékem pedig kifejezetten magas volt, 144 (a normál érték 0 és 10 között van). Tudom, hogy bakteriális megbetegedések esetében akár a tízszeresére is növekedhet ilyenkor, de nekem mégis aggasztóan magasnak tűnik.


Emellett megragadom az alkalmat, hogy megkérdezzem, előfordulhat-e, hogy barna folyásom is a betegség miatt van? Rengeteg gyógyszert és antibiotikumot kell szednem, és körülbelül 2-3 napja barna folyásom van, holott a menstruációm csak jövő héten lenne esedékes, és azért sem értem, mert fogamzásgátlót szedek, szóval mondhatni a menstruációs ciklusom sem "természetes módon" történik. A vérvétel egyébként megnövekedett haemoglobin-szintet is kimutatott a vizeletemben, az is magas volt.



#mandulagyulladás #torokgyulladás #bakteriális fertőzés #CRP #gyulladásos érték #haemoglobin urina
2022. jan. 21. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezt orvos tudja megmondani. Antibiotikum-szedés után javasolt egy ideig valamilyen probiotikumot szedni, mert az antibiotikumok felboríthatják a bélflóra egyensúlyát. Gyógyszertárban kapható az Enterol, én ezt javaslom, de nem szabad túlzásba vinni, mert ez élő gombákat tartalmaz, és ha azok szétterjednek a bélben, súlyos fertőzést okozhatnak. Be kell tartani a betegtájékoztatóban leírtakat. De orvost is kérdezz meg erről, mikor szedheted. Szerintem jobb akkor, ha már a gyógyszereket nem szeded. Az ilyen probiotikumok egyébként azért is hasznosak, mert szintén komolyan tudnak harcolni a fertőzésekkel. Így rendbe tudnak hozni.
2022. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
A CRP akut fertőzésnél megugrik nagyon, tehát lehet ez az érték ebben az esetben, viszont hamar vissza is áll normál értékre, tehát ez nem annyira lényeg most főleg, mert tudod az okát. Az antibiotikum sok nő esetében okozhat ilyen panaszokat, van akinek szinte azonnal gombás fertőzést is okoz.
2022. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!