Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha feleségem kovidos lett, de...

Ha feleségem kovidos lett, de én mint kontakt be vagyok oltva 3x és tünetmentes vagyok, akkor mehetek dolgozni hétfőn?

Figyelt kérdés
Nem értek ehhez a karantén témához, azért kérdezem.

2022. jan. 22. 22:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


[link]

2022. jan. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mehetsz, de a munkáltatód dönthet másképpen saját hatáskörben.
2022. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én munkahelyemre nem lehet bejárni, ha kontaktszemély vagy.

Még ha a munkáltató engedi is, én pl. nem örülnék neki, ha egy esélyesen covidos ember dolgozna mellettem.

2022. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de én nem tenném.
2022. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
37%
#3:igen, igazad van, csakhogy potenciális fertőzött nem csak az lehet, aki ismer igazolt fertőzött személyt. Sőt mi van, ha mielőtt melóba megy, minden reggel csinál gyorstesztet, ami negatív.
2022. jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

#5 ez igaz, bárki lehet fertőzött, így 100 százalékosan nem lehet védekezni ellene, de legalább azokat a fertőzéseket védjük ki, amit ki lehet. Ez egy ilyen eset.

Amikor én covidos voltam márciusban, 39-40 fokos lázzal kellett nekem elmászni a szomszéd városba teszteltetni és lett egy negatív gyorstesztem, 5 nappal később váltott csak pozitívra, mikor már bőven gyógyulás alatt voltam. Szinte biztos, hogy a magas lázam is az okozta, mivel 6 nappal előtte egy fél napot eltöltöttem egy igazolt covidossal. Akkor a brit mutáns ment, viszonylag ritka volt az ilyen pontatlanság a gyorstesztek részéről, most viszont egyre több helyről hallom, hogy ez a jellemző.

2022. jan. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Jogi, egészségügyi vagy propaganda szempontból?
2022. jan. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
8%
#6:Igen, de hivatalosan elfogadják a negatív gyorstesztet és mindenhol el is kell annak, akinek nincs tünete. Otthonra is lehet már venni, nem kell elmenni sehova. Nálad mivel tüneted volt és lázad is, hiba volt a gyorsteszt eredményét elfogadni, ott PCR is kell.
2022. jan. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a munkáltató előírja tünetmentes kontakt esetén is a 3-4 nap otthonmaradást és utána negatív teszt meglétét.
2022. jan. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen???


Az oltatlanok miért tudnak felelősen viselkedni, és szépen otthon maradni ha kontaktok?

Egytől egyig azt látom hogy az oltottak tojnak mások egészségére, simán bemennek dolgozni, vagy bemennek iskolába úgy is hogy akár fertőzöttek is lehetnek...


Az hogy esetleg ezzel más szüleit/nagyszüleit fogják kinyírni az már nekik nem számít..😡

2022. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!