Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki megfertőződött a...

Ha valaki megfertőződött a Coviddal, és ezt antigénes gyorsteszttel igazolták is, akkor a jelenlegi jogszabályok szerint kiállítanak erre védettségi igazolványt?

Figyelt kérdés

Az orvosi folyamat teljesen lezajlott, felvették az adatokat, továbbították az ÁNTSZ-nek, azok pedig elindították hivatalosan is a karantént. Az alkalmazáson keresztül naponta volt ellenőrzés is.

Akárhol próbáltam utánaolvasni, mindenhol csak úgy hivatkoztak a jogszabálymódosításra, hogy meghosszabbodik az érvényessége a kétszer oltottak és az átesettek kártyáinak. De ebből nem derül ki, hogy még kiállítanak-e újat.


Köszi előre is a válaszokat!



2022. febr. 13. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Uniós covid igazolványban biztosan ott lesz, oltatlan átesettként magyar kártyát nem tudom fogsz-e kapni.
2022. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én 2 hete kaptam újat. Elmentem antitest-vizsgálatra ott kaptam egy igazolást,azt kinyomtattam és 3000 forint ellenében a okmányirodában igényeltem kártyát. 10 napon belül küldték. Uniós kártyát az eeszt-n tudsz igényelni ügyfélkapuval.
2022. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2022. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A link alatti bejegyzést olvastam én is, még a Magyar Közlönyt is, amire hivatkozik, de mindkettőben csak az van, hogy tovább maradnak érvényben, de arról nincs semmi, hogy állítanak-e még ki addig újat.


Másfelől akkor jól értem, hogy antigénes gyorsteszttel hiába kerül be valaki a rendszerbe, antitest-vizsgálatra van szükség, és külön kérvényezni kell a kártyát?

2022. febr. 13. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Másfelől akkor jól értem, hogy antigénes gyorsteszttel hiába kerül be valaki a rendszerbe, antitest-vizsgálatra van szükség, és külön kérvényezni kell a kártyát?


Így van.

2022. febr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiállítanak újat.
2022. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!